Notebookcheck Logo

Orange Pi Watch D Pro: Nowy smartwatch rzekomo mierzy poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi z precyzją urządzenia medycznego

Orange Pi Watch D został zapowiedziany. (Zdjęcie: Orange Pi, elecfans)
Orange Pi Watch D został zapowiedziany. (Zdjęcie: Orange Pi, elecfans)
Orange Pi zaprezentował nowy smartwatch, który rzekomo może mierzyć różne parametry życiowe ze szczególną precyzją. Byłby to prawdziwy przełom, jeśli takie twierdzenia są prawdziwe.
Wearable Smartwatch

Orange Pi to marka sprzętu komputerowego, która jest już dobrze znana z różnych komputerów jednopłytkowych, które są również alternatywą dla Raspberry Pi. Portfolio firmy uległo jednak ostatnio pewnej dywersyfikacji. Na przykład handheld do gier został zapowiedziany.

Na niedawnej konferencji deweloperów firma ogłosiła również, a raczej drażniła się z własnym smartwatchem. Dostępne informacje są wciąż stosunkowo skromne, ale Orange Pi już złożyło kilka ambitnych roszczeń dotyczących wydajności technologii czujników optycznych w nadchodzącym smartwatchu, Orange Pi Watch D Pro.

Na przykład, będzie on w stanie nie tylko mierzyć tętno, co jest obecnie dość powszechne, ale będzie również w stanie monitorować ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. W zasadzie, tj. z naukowego punktu widzenia, jest to całkowicie możliwe ze względu na wzajemne oddziaływanie cukru we krwi i promieniowania elektromagnetycznego, ale dokładne pomiary tego byłyby jednak prawdziwym przełomem i sprawiłyby, że firma stałaby się poszukiwanym na całym świecie dostawcą produktów medycznych praktycznie z dnia na dzień.

Orange Pi twierdzi również, że wyniki pomiarów w trybie bezczynności będą wystarczająco precyzyjne, aby uzyskać certyfikat urządzenia medycznego. Stwierdzenia te należy oczywiście traktować z dużą dozą sceptycyzmu; niedawno odkryliśmy niedziałającą funkcję pomiarową w smartwatchu, który był również bardzo ambitnie reklamowany również bardzo ambitnie reklamowana. Z drugiej strony smartwatche Samsunga oferują już pomiar ciśnienia krwi z obsługą kalibracji.

Zdjęcia ujawniają, że Orange Pi Watch D to okrągły smartwatch z koroną i stylowym lub przynajmniej niepozornym wyglądem.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Orange Pi Watch D Pro: Nowy smartwatch rzekomo mierzy poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi z precyzją urządzenia medycznego
Silvio Werner, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)