Notebookcheck Logo

Orange Pi Kunpeng Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z akceleracją AI stworzony we współpracy z Huawei

Orange Pi Kunpeng Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z typową specyfikacją.
Orange Pi Kunpeng Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z typową specyfikacją.
Huawei i Orange Pi oferują nowy komputer jednopłytkowy, który może również przyspieszyć modele AI i, co jest absolutnym standardem w tej klasie urządzeń, umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki.
Single-Board Computer (SBC) Launch

Orange Pi i Huawei współpracowały nad stworzeniem płytki deweloperskiej i komputera jednopłytkowego, Orange Pi Kungpeng Pro, który może być używany w różnych ustawieniach. Alternatywa Raspberry Pi jest dostarczana z EulerOS, specjalną dystrybucją Linuksa i desktopowym systemem operacyjnym, który umożliwia instalację aplikacji takich jak Firefox. Wyjście obrazu odbywa się za pośrednictwem dwóch portów HDMI 2.0 oraz interfejsów MIPI DSI i MIPI CSI dla monitorów i kamer, które są typowe dla komputerów jednopłytkowych.

SoC ma cztery układy obliczeniowe i układ graficzny, a także zawiera NPU o wydajności 8 TOPS. Pamięć RAM wynosi 8 lub 16 GB, a opcjonalnie można dodać pamięć eMMC o pojemności do 256 GB. Dostępny jest również slot na kartę pamięci. Możliwe jest użycie dysku SSD M.2: Obsługiwane są dyski SSD NVMe i SATA.

Połączenia sieciowe są nawiązywane przez Gigabit Ethernet, a także przez WiFi 5 w pasmach 2,4 i 5 GHz. Bluetooth 4.2 i Bluetooth LE są na pokładzie. Zainstalowano dwa porty USB 3.0 typu A, a zasilanie jest dostarczane przez USB-C. Płytka o wymiarach 107 x 68 mm pozwala również na podłączenie wentylatora. Wreszcie, dostępny jest nagłówek pinów GPIO z typowymi 40 pinami, a także złącze słuchawkowe.

Orange Pi Kungpeng Pro jest dostępny w Chinach w cenie początkowej około 148 USD. Informacje na temat globalnej premiery są wciąż w toku.

Na tylnym panelu można zamontować dysk SSD M.2.
Na tylnym panelu można zamontować dysk SSD M.2.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Orange Pi Kunpeng Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z akceleracją AI stworzony we współpracy z Huawei
Silvio Werner, 2024-05-12 (Update: 2024-05-12)