Notebookcheck Logo

Orange Pi 5 Pro: Nowy komputer jednopłytkowy o wysokiej wydajności AI oferuje szereg możliwości i wyjście obrazu 8K

Orange Pi 5 Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z NPU
Orange Pi 5 Pro: Nowy komputer jednopłytkowy z NPU
Orange Pi 5 Pro to nowy komputer jednopłytkowy z szybkim SoC i obsługą szybkich pamięci masowych. W zestawie znajduje się również obsługa HDMI 2.1 i dodatkowa moc dla aplikacji AI.
Single-Board Computer (SBC) ARM

Orange Pi 5 Pro to nowy komputer jednopłytkowy o rozbudowanych funkcjach i stosunkowo dużej mocy obliczeniowej. Zainstalowany SoC to Rockchip RK3588S, który posiada cztery rdzenie Cortex A76 i cztery rdzenie Cortex A55. SoC ma nie tylko zintegrowany akcelerator wideo ARM Mali-G610, ale także NPU, który podobno zapewnia moc obliczeniową AI do 6 TOP, umożliwiając optymalne działanie odpowiednich aplikacji AI. Zapewnia to korzyści w przypadku wymagających zadań, takich jak na przykład rozpoznawanie obrazu.

W zależności od wybranego wariantu modelu, pamięć RAM LPDDR5 wynosi 4, 8 lub 16 GB. Opcjonalne moduły pamięci eMMC są obsługiwane, a karta microSD może być również używana, jak zwykle w przypadku komputerów jednopłytkowych. W gnieździe M.2 Key M można zainstalować dyski SSD NVMe lub SATA. Dostępne są porty USB, a dostęp do dodatkowych można uzyskać za pośrednictwem nagłówków.

Dostępne są dwa wyjścia HDMI, jedno dla HDMI 2.1, a drugie dla HDMI 2.0, co oznacza, że obraz 8K może być wyświetlany z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Dostępne są również porty MIPI, które można wykorzystać do podłączenia kamer. Opcjonalnie możliwe jest również połączenie sieciowe przez Ethernet, opcjonalnie z nagłówkiem, a także z PoE, w którym to przypadku Orange Pi 5 Pro otrzymuje zasilanie przez Ethernet, a nie USB-C. Obsługiwane są WiFi 5 i Bluetooth. Wreszcie, płytka o wymiarach 89 x 56 milimetrów ma zwykły nagłówek pinów GPIO.

Płytka Orange Pi 5 Pro nie jest obecnie jeszcze dostępna. Możliwą alternatywą może być Raspberry Pi 5.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 03 > Orange Pi 5 Pro: Nowy komputer jednopłytkowy o wysokiej wydajności AI oferuje szereg możliwości i wyjście obrazu 8K
Silvio Werner, 2024-03-31 (Update: 2024-03-31)