Notebookcheck Logo

Gamingowy handheld Orange Pi Neo z systemem Linux i procesorem AMD Ryzen 7 w cenie od 499 USD

Orange Pi Neo będzie konkurencyjny cenowo (źródło obrazu: Manjaro)
Orange Pi Neo będzie konkurencyjny cenowo (źródło obrazu: Manjaro)
Orange Pi Neo w końcu ma swoją cenę. Gamingowy handheld z systemem Linux i procesorem AMD Ryzen 7 7840U będzie kosztował 499 USD, podczas gdy konfiguracja z procesorem AMD Ryzen 7 8840U będzie kosztować 599 USD. Poznaliśmy również wstępny termin premiery, który przypada na 2. kwartał 2024 roku.
AMD Gaming Handheld

Najbardziej znana z szerokiej gamy komputerów SBC, firma Orange Pi zaprezentowała w lutym swój pierwszy handheld do gier w lutym tego roku. Podczas gdy poznaliśmy większość szczegółów na temat urządzenia podczas tej prezentacji, firma pominęła informacje o cenach. Ale to właśnie zostało ujawnione i jak początkowo spekulowano, jest konkurencyjne cenowo.

Mówiąc dokładniej, Orange Pi Neo będzie zaczynał się od 499 USD, czyli o 200 USD mniej niż cena premiery Asus ROG Ally(dostępny w Best Buy). W tej notatce podstawowy wariant handhelda do gier zawiera AMD Ryzen 7 7840Uktóry jest identycznym APU jak Z1 Extreme znajdujący się wewnątrz Ally.

Ponadto Orange Pi ujawniło drugą konfigurację Neo. Jest ona wyposażona w Ryzen 7 8840U i będzie kosztować 599 USD. Chociaż jest to nowszy procesor, różnica w wydajności może nie być tak zauważalna, ponieważ jest wyposażony tylko w lepszą jednostkę NPU https://www.digitaltrends.com/computing/what-is-npu/ niż 7840U. Ma nawet tę samą Radeon 780M iGPU działającą z tą samą prędkością zegara.

Poza procesorem, obie konfiguracje Orange Pi Neo są identyczne. Obie są dostarczane z Steam Deck-jak touchpady i standardowe kontrolery do gier. Oba mają również ten sam 7-calowy ekran z częstotliwością odświeżania 120 Hz i jasnością 500 nitów. Więcej informacji na temat sprzętu znajdą Państwo w załączonej na końcu specyfikacji.

Niemniej jednak to, co naprawdę wyróżnia Neo, to jego system operacyjny. Jako firma znana z dostarczania sprzętu przyjaznego dla Linuksa, Orange Pi dostarczy nowy handheld do gier z Manjaro domyślnie. Oczywiście powinno być również możliwe zainstalowanie na nim systemu Windows.

To powiedziawszy, podczas gdy Orange Pi Neo oficjalnie ujawnił swoją cenę, firma nie podała dokładnej daty premiery. Planuje się jednak, że handheld do gier rozpocznie się w drugim kwartale 2024 roku.

Specyfikacja handhelda do gier (źródło obrazu: Manjaro)
Specyfikacja handhelda do gier (źródło obrazu: Manjaro)
Szczegóły dotyczące cen (źródło obrazu: @fkardame)
Szczegóły dotyczące cen (źródło obrazu: @fkardame)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 03 > Gamingowy handheld Orange Pi Neo z systemem Linux i procesorem AMD Ryzen 7 w cenie od 499 USD
Abid Ahsan Shanto, 2024-03-26 (Update: 2024-03-26)