Notebookcheck Logo

Gamingowy handheld Orange Pi Neo obsługuje system operacyjny Linux Manjaro i zawiera procesor AMD Ryzen 7 7840U APU

Gamingowy handheld Orange Pi Neo z systemem Manjaro Linux i procesorem Ryzen 7 (źródło obrazu: Manjaro)
Gamingowy handheld Orange Pi Neo z systemem Manjaro Linux i procesorem Ryzen 7 (źródło obrazu: Manjaro)
Firma Orange Pi, znana z kompleksowej oferty komputerów SBC, wkracza na rynek urządzeń przenośnych dla graczy. Pierwsza oferta firmy w tym segmencie nosi nazwę Orange Pi Neo, która wkrótce zadebiutuje z dystrybucją Linuksa o nazwie Manjaro OS i tym samym APU AMD Ryzen 7 7840U, który stał się dość popularny wśród przenośnych urządzeń do gier.
AMD Linux / Unix Gaming Handheld

Manjaro przedstawiło szczegóły dotyczące zupełnie nowego urządzenia do gier o nazwie Orange Pi Neo, marki, która jest najbardziej znana z komputerów jednopłytkowych (SBC). Zgodnie z oficjalną listą na stronie internetowej Manjaro, pierwsze przenośne urządzenie do gier Orange Pi będzie wyposażone w Ryzen 7 7840U APU, procesor identyczny z Ryzen Z1 Extreme znaleziony w ASUS Rog Ally i Lenovo Legion Go (16/512 GB obecnie 649,99 USD na Amazon).

Aby zapewnić, że APU może zaoferować pełną wydajność, Orange Pi zintegrowało system "super chłodzenia". Ponadto Neo łączy popularny procesor do gier z maksymalnie 32 GB pamięci LPPDR5 RAM, 2 TB PCIe 4 SSDi baterią o pojemności 50 Wh.

Z przodu, handheld do gier posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, który jest niższy niż Legion Go, Rog Ally i Steam Deck (OLED 1 TB obecnie 888 USD na Amazon). Ale dobrą wiadomością jest to, że wyświetlacz ma częstotliwość odświeżania 120 Hz i jasność 500 nitów.

Jeśli chodzi o obudowę, na stronie Manjaro mówi, że Orange Pi Neo jest "ultra mały i ultra cienki" Określenie "ultra" może być tutaj nieco przesadzone, ponieważ zgodnie z wymiarami na liście, handheld do gier mierzy 259 x 107 x 19,9 mm. Mamy już urządzenia zbliżone do tych wymiarów, takie jak Ayaneo Air 1S (224 x 89,5 x 21,6 mm). Ale tak, Neo jest zdecydowanie mniejszy.

Jeśli chodzi o system operacyjny, handheld do gier Neo działa na Manjaro OS, stosunkowo popularnym Linux dystrybucję Linuksa. Ale mogą istnieć również inne warianty z innym systemem operacyjnym. Urządzenie jest obecnie prezentowane na stronie FOSDEM 2024a szczegóły dotyczące cen i dostępności nie zostały jeszcze ogłoszone. Aby dowiedzieć się więcej, mogą Państwo zapoznać się z pełną specyfikacją załączoną poniżej.

Pełna specyfikacja (źródło obrazu: Manjaro)
Pełna specyfikacja (źródło obrazu: Manjaro)
Chłodzenie, opcje kolorystyczne i drążek analogowy (źródło obrazu: Reddit)
Chłodzenie, opcje kolorystyczne i drążek analogowy (źródło obrazu: Reddit)
Smukła i kompaktowa konstrukcja Orange Pi Neo (źródło obrazu: Manjaro)
Smukła i kompaktowa konstrukcja Orange Pi Neo (źródło obrazu: Manjaro)
 

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Gamingowy handheld Orange Pi Neo obsługuje system operacyjny Linux Manjaro i zawiera procesor AMD Ryzen 7 7840U APU
Abid Ahsan Shanto, 2024-02- 5 (Update: 2024-02- 5)