Notebookcheck Logo

Masywne wydruki 3D i drukowanie wielodyszowe możliwe dzięki Elegoo OrangeStorm Giga

OrangeStorm Giga może drukować obiekty o wymiarach do 800x800x1000 mm (Źródło obrazu: Elegoo)
OrangeStorm Giga może drukować obiekty o wymiarach do 800x800x1000 mm (Źródło obrazu: Elegoo)
Elegoo zaprezentowało OrangeStorm Giga, drukarkę 3D drukującą w technologii FDM o bardzo dużej objętości roboczej wynoszącej 800 x 800 x 1000 mm z opcją jednoczesnego użycia do 4 głowic drukujących dla wielu kopii modelu. Dzięki temu duże modele nie muszą być już dzielone na mniejsze sekcje do drukowania. Drukarka posiada również funkcję automatycznego poziomowania łoża i podgrzewane łoże. Drukarka została uruchomiona w ramach kampanii KickStarter.
3D Printing Launch

Większość drukarek 3D wydanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy koncentrowała się na jakości druku i innowacyjność zorientowane na wygodę funkcje. Jednak dzięki nowej drukarce OrangeStorm Giga, niedawno wprowadzonej na rynek za pośrednictwem kampanii KickStarter https://www.kickstarter.com/projects/elegooofficial/elegoo-orangestorm-giga-gigantic-volume-fast-fdm-3d-printer/descriptionelegoo wyraźnie obrało inny kierunek, dając klientom opcję super-dużej objętości roboczej w ekonomicznej, dostępnej drukarce.

Charakteryzująca się pojemnością 800 x 800 x 1000 mm (lub 640 litrów), OrangeStorm Giga nie jest kompaktową drukarką biurkową kompaktową drukarką biurkową. Ma 1377 mm wysokości i waży 90 kg. Duża objętość robocza umożliwia drukowanie dużych modeli za jednym razem, które w przeciwnym razie musiałyby zostać podzielone na mniejsze sekcje. Użytkownicy mogą również wykorzystać duże łoże drukujące, podłączając do 4 dysz drukujących na osi x i jednocześnie drukując wiele kopii tego samego modelu. Dysze mogą wykorzystywać różne kolory (ale nie typy) filamentów.

Giga to jednak nie tylko rozmiar. Jego maksymalna prędkość druku wynosi 300 mm/s, a ponadto posiada on szereg funkcji, w tym bezdotykowe 121-punktowe automatyczne poziomowanie stołu, automatyczne wykrywanie filamentu i odzyskiwanie zasilania, odłączany 7-calowy ekran pojemnościowy HD jako interfejs oraz wydajne wentylatory chłodzące w celu poprawy wyników drukowania. Podgrzewane łoże o wymiarach 820 x 820 mm jest podzielone na cztery sekcje, każda z niezależnym nagrzewaniem do 90°C w zaledwie 17 minut.

Drukowanie wielodyszowe (Źródło obrazu: Elegoo)
Drukowanie wielodyszowe (Źródło obrazu: Elegoo)
Podgrzewane łóżko do drukowania z 4 niezależnymi sekcjami (źródło zdjęcia: Elegoo)
Podgrzewane łóżko do drukowania z 4 niezależnymi sekcjami (źródło zdjęcia: Elegoo)
Solidna jakość wykonania (źródło obrazu: Elegoo)
Solidna jakość wykonania (źródło obrazu: Elegoo)
Automatyczne poziomowanie łóżka (Źródło obrazu: Elegoo)
Automatyczne poziomowanie łóżka (Źródło obrazu: Elegoo)

Zmodernizowana dysza 300°C jest wykonana z miedzi chromowo-cyrkonowej i wykorzystuje rurkę cieplną wykonaną w całości ze stopu tytanu. Posiada również funkcje automatycznej kalibracji PID do precyzyjnej kontroli temperatury dyszy oraz wbudowane czujniki przyspieszenia do kalibracji w celu kompensacji rezonansu. Wykorzystuje oprogramowanie Elegoo Cura Slicer i może drukować z USB, LAN lub WiFi.

Kampania KickStarter https://www.kickstarter.com/projects/elegooofficial/elegoo-orangestorm-giga-gigantic-volume-fast-fdm-3d-printer/descriptionktóra wystartowała 3 dni temu z celem 100 000 USD, już osiągnęła i przekroczyła ten cel, z ponad 2,7 mln USD już zadeklarowanymi i 56 dniami do końca. OrangeStorm Giga jest obecnie wyceniony na 1500 USD dla wspierających kampanię, a po zakończeniu kampanii jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2500 USD.

Proszę kupić drukarkę 3D AnkerMake M5C z szybkim drukowaniem 500 mm/s na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Masywne wydruki 3D i drukowanie wielodyszowe możliwe dzięki Elegoo OrangeStorm Giga
Vishal Bhardwaj, 2023-11- 8 (Update: 2023-11- 8)