Notebookcheck Logo

Zamówienia na Fujifilm X100VI, X-S20 wstrzymane w Japonii, ponieważ produkcja nie nadąża - znak nadchodzących rzeczy

Fujifilm X100VI i X-S20 wydają się cierpieć z powodu własnego sukcesu, ponieważ popyt przewyższa podaż na krajowym rynku Fujifilm. (Źródło zdjęcia: Fujifilm)
Fujifilm X100VI i X-S20 wydają się cierpieć z powodu własnego sukcesu, ponieważ popyt przewyższa podaż na krajowym rynku Fujifilm. (Źródło zdjęcia: Fujifilm)
Raporty twierdzą, że Fujifilm X100VI, X-S20 i Instax Wide 300 są niedostępne do zamówienia w Japonii, ponieważ japońska firma stara się nadążyć za intensywnym popytem i ograniczonym łańcuchem dostaw.
Camera Fail Business Gadget

Gdy kilka tygodni temu Fujifilm wprowadziło na rynek model X100VI, szybko stało się jasne, że w najbliższym czasie trudno będzie dostać go w swoje ręce. Zaskakujące może być jednak to, że Fujifilm wydaje się mieć problem z zaspokojeniem popytu w zasadzie w całej swojej ofercie aparatów z matrycą APS-C.

Według Fuji Rumors, braki te nękają wszystko, od X-S20 i X100VI po X-T5, a nawet Instax Wide 300(obecnie 189,65 USD na Amazon), ze sporadyczną dostępnością w najlepszym razie w Japonii, która służy jako swego rodzaju prekursor dostępności na całym świecie. To, co dzieje się na japońskim rynku krajowym, zazwyczaj przekłada się na to, co pojawi się na rynkach zachodnich nieco później, gdy sprzedawcom detalicznym skończą się zapasy.

Niedawny raport z Asobinet potwierdza, że Fujifilm X-S20 nie jest już dostępny do zamówienia u wielu japońskich sprzedawców detalicznych, choć Fujifilm nie skomentowało braku dostępności. Podobna historia miała miejsce w przypadku modelu X100VI, a portal Digital Camera Info informując, że zamówienia na kompaktowy aparat dalmierzowy z matrycą APS-C zostały wstrzymane, co skłoniło niektórych do poszukiwania alternatywy dla X100VI.

Obecnie wydaje się, że Fujifilm X-T5 jest nadal dostępny na Amazon w USA, ale w bardzo małych ilościach lub jako część zestawu, podczas gdy X-S20 wydaje się być niedostępny na Amazon, ale w magazynie w Best Buy - ponownie jako część zestawu. Informowaliśmy już o chaosie, który próbuje kupić X100VIa Fujifilm niedawno ogłosiło na swoim krajowym rynku w Japonii, że nie jest w stanie nadążyć za popytem na Instax Wide 300.

Drodzy klienci

Dziękujemy bardzo za Państwa stały patronat nad produktami Fujifilm.

Sprzedaż aparatu natychmiastowego "Instax" *1 "INSTAX WIDE 300 ™ " nadal znacznie przekracza początkowe oczekiwania, a produkcja nie była w stanie nadążyć. Ze względu na trudności z zapewnieniem wystarczających dostaw, od dziś tymczasowo wstrzymujemy przyjmowanie zamówień.
Serdecznie przepraszamy za niedogodności dla naszych klientów.
Poinformujemy Państwa ponownie na naszej stronie internetowej, kiedy zamówienia zostaną wznowione.

Dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć produkt tak szybko, jak to możliwe, dlatego doceniamy Państwa wyrozumiałość. (via Fuji Rumors)

Podczas gdy trudności produkcyjne Fujifilm są z pewnością frustrujące dla fanów, prawie na pewno przyczyniły się one do szumu wokół wielu ostatnich premier firmy. Aparaty, o których mowa, prawie na pewno będą ponownie dostępne w najbliższej przyszłości, ponieważ oprócz Instax 300 Wide, wszystkie zostały wprowadzone na rynek bardzo niedawno.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Zamówienia na Fujifilm X100VI, X-S20 wstrzymane w Japonii, ponieważ produkcja nie nadąża - znak nadchodzących rzeczy
Julian van der Merwe, 2024-04- 3 (Update: 2024-04- 3)