Notebookcheck Logo
    settings ogranicz
Page Type
Restrict articles to display by Page Type. Each article only falls under one Page Type category.
, , , , , ,
Tags
Restrict articles to display by their associated tags. Articles can have multiple tags and can be further restricted with the "and" or search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Search
Search by article title: 
additional restrictions: Informacje, Columns
27.05.
Bigme Hibreak: Smartfon z ekranem E-Ink

Bigme Hibreak: Te smartfony są wyposażone w kolorowy ekran E-Ink, a także Android 14

Bigme Hibreak to nowy smartfon z aktualnym systemem operacyjnym i wyświetlaczem E-Ink. Urządzenie będzie dostępne w dwóch konfiguracjach.
Silvio Werner, 27 May 2024 16:28
G.Skill oferuje teraz również niesławną pamięć RAM Trident Z Royal z DDR5. (Zdjęcie: G.Skill)

DDR5-8400 w kiczowatym, królewskim stylu: G.Skill prezentuje Trident Z5 Royal z oświetleniem RGB

G.Skill ponownie wprowadza na rynek niesławną serię Trident Z Royal i oferuje teraz luksusowo wyglądające moduły pamięci RAM DDR5 o przepustowości do 8400 MT/s, w tym wsparcie dla Intel XMP 3.0.
Hannes Brecher, 27 May 2024 16:28
Gaudio Lab wypuszcza Just Voice Recorder dla iOS z funkcją usuwania szumów AI dla czystych nagrań głosowych. (Źródło: Gaudio Lab)

Gaudio Lab uruchamia aplikację Just Voice Recorder wykorzystującą sztuczną inteligencję do eliminacji szumów tła w celu uzyskania czystych nagrań głosowych

Gaudio Lab uruchomiło aplikację Just Voice Recorder, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do całkowitego wyeliminowania szumów tła w celu uzyskania czystych nagrań głosowych. Pozwala to reporterom wiadomości, filmowcom i każdemu na nagrywanie głosów bez konieczności stosowania uciążliwych mikrofonów lavalier, ręcznych lub shotgun. Aplikacja jest już dostępna na urządzenia z systemem iOS Apple, a wersja Android pojawi się wkrótce.
David Chien, 27 May 2024 16:28
NVIDIA podobno jeszcze w tym roku rozpocznie generację RTX 50 z modelami RTX 5080 i RTX 5090. (Źródło: NVIDIA)

Wyciekły specyfikacje układów SoC NVIDIA ARM PC z rdzeniem CPU Cortex nowej generacji i procesorem graficznym GeForce

NVIDIA może szykować się do rzucenia wyzwania firmie Qualcomm w dziedzinie komputerów PC z systemem Windows dzięki nowemu SoC ARM wykorzystującemu architekturę Blackwell nowej generacji. Oprócz Team Green, SoC ma również zawierać najnowszy rdzeń procesora Cortex od ARM.
Fawad Murtaza, 27 May 2024 16:28
Oprócz remake'u gry Gothic, Grupa Embracer, w skład której wchodzi ponad 130 zespołów deweloperskich, planuje wydać ponad 70 gier - w tym takie tytuły jak Kingdom Come: Deliverance II, Titan Quest 2 i Killing Floor 3 (Źródło: GOG)

W końcu ogłoszono datę premiery remake'u gry Gothic

Najnowszy raport roczny grupy Embracer, do której należą również deweloperzy remake'u gry Gothic, ujawnił datę premiery wyczekiwanego remake'u.
Marius Müller, 27 May 2024 16:27
Nowy Xbox ma być w dużej mierze oparty na systemie Windows i służyć jako punkt odniesienia dla dostawców zewnętrznych. (Źródło: DallE 3)

Według plotek, następna konsola Xbox będzie oferować otwarty system i stanie się urządzeniem referencyjnym dla dostawców zewnętrznych

Jak potwierdził znany dziennikarz Jez Corden, nowy Xbox może służyć jako urządzenie referencyjne i oferować innym producentom możliwość wprowadzenia na rynek własnych urządzeń Xbox.
Marius Müller, 27 May 2024 16:27
Samodzielnie zbudowany inteligentny głośnik może wyglądać tak lub zupełnie inaczej. (Zdjęcie: github/judahpaul16)

Ani Amazon Alexa, ani Google Nest: inteligentny głośnik korzysta z ChatGPT

Dzięki Raspberry Pi, głośnikowi i instrukcjom na GitHub, mogą Państwo z łatwością korzystać z OpenAI w domu. Swobodnie programowalny asystent może również sterować Spotify, inteligentnym oświetleniem i nie tylko.
Mario Petzold, 27 May 2024 16:27
Apple błąd geolokalizacji znajduje lokalizacje Starlink (zdjęcie: SpaceX)

Wszystkie lokalizacje anten Starlink zostały zidentyfikowane za pomocą błędu AirTag, ponieważ Elon Musk twierdzi, że "znaczne zasoby" zostały przeznaczone na zapobieganie zakłóceniom

Precyzyjna geolokalizacja, którą Apple uważa za cechę swojego systemu śledzenia urządzeń, została uznana za błąd bezpieczeństwa, który umożliwił mapowanie wszystkich punktów dostępu Starlink.
Daniel Zlatev, 27 May 2024 16:27
Stacja dokująca BoostR eGPU oferuje AMD Radeon 7600M XT w początkowej cenie 499 USD (źródło obrazu: BoostR)

Stacja dokująca BoostR eGPU rywalizuje z OneXGPU i GPD G1 w bardzo przystępnej cenie początkowej

Nowa firma BoostR zaprezentowała swój pierwszy produkt, stację dokującą eGPU. Rywalizuje ona z OneXGPU i jest wyposażona w kartę AMD Radeon RX 7600M XT, jeden port OCuLink i jeden port USB4. Cena zewnętrznej karty graficznej wynosi 499 USD, co jest znacznie niższą ceną niż u konkurencji.
Abid Ahsan Shanto, 27 May 2024 16:27
Obie kamery już dawno powinny zostać zaktualizowane (źródło obrazu: Samsung - edytowane)

Samsung Galaxy S25 Ultra: Ulepszony ultraszeroki i 3-krotny aparat sugerowany przez nowy przeciek

Najnowszy przeciek od tipstera Ice Universe na Weibo powtarza, że Galaxy S25 Ultra zachowa konfigurację czterech kamer, ale doczeka się długo oczekiwanych ulepszeń ultraszerokiego czujnika i 3-krotnego aparatu, przy czym obie jednostki otrzymają 50 MP, odpowiednio z 12 MP i 10 MP. Plotka ta jest sprzeczna z poprzednimi, które wskazywały na moduł z potrójnym aparatem w S25 Ultra.
Vishal Bhardwaj, 27 May 2024 16:27
AORUS FO27Q2 oferuje trzy lata gwarancji na wypalenie. (Źródło obrazu: Gigabyte)

AORUS FO27Q2: Gigabyte prezentuje nowy 27-calowy monitor QD-OLED do gier z nietypową rozdzielczością 1440p i częstotliwością odświeżania 240 Hz

Gigabyte podniósł pokrywę AORUS FO27Q2, kolejnego 27-calowego monitora do gier opartego na panelu Samsung Display QD-OLED. Wygląda na to, że Gigabyte AORUS FO27Q2 jest wizytówką nowego panelu QD-OLED 1440p i 240 Hz, który prawdopodobnie będzie tańszy niż jego odpowiednik 360 Hz.
Alex Alderson, 27 May 2024 16:27
Samsung oferuje Galaxy M35 w trzech opcjach kolorystycznych, przedstawionych poniżej. (Źródło obrazu: Samsung)

Samsung wypuszcza nowy smartfon 5G średniej klasy z obietnicą aktualizacji przez 5 lat i ogromną baterią

Samsung wydał Galaxy M35 5G, bezpośredniego następcę zeszłorocznego Galaxy M34 5G. Wyposażony w nowoczesny chipset Exynos, Galaxy M35 5G ma również wyświetlacz Super AMOLED 120 Hz i aparat główny 50 MP, a także potężną baterię 6,000 mAh.
Alex Alderson, 27 May 2024 16:27
Pentax opracowuje zupełnie nowy aparat, który wykorzystuje film zamiast czujnika. (Zdjęcie: Pentax)

Filmowe odrodzenie trwa: Pentax prezentuje nowy aparat analogowy w zwiastunie wideo

Po ponownym wprowadzeniu na rynek aparatu Leica M6, Pentax opracowuje teraz zupełnie nowy aparat półformatowy, który może zarejestrować 72 zdjęcia na standardowej rolce filmu 35 mm, skutecznie zmniejszając koszty eksploatacji o połowę.
Hannes Brecher, 27 May 2024 03:32
Xiaomi Smart Air Fryer 5.5L to jedna z dwóch nowych frytkownic powietrznych od Xiaomi (Zdjęcie: Xiaomi)

Dwa modele inteligentnej frytownicy powietrznej Xiaomi z aplikacją do sterowania na całym świecie

Xiaomi wkrótce wprowadzi na rynek dwie nowe frytkownice na gorące powietrze, a mianowicie Xiaomi Smart Air Fryer 5.5L i Smart Air Fryer 4.5L, które oferują wszelkiego rodzaju opcje przygotowywania potraw i mogą być obsługiwane za pomocą aplikacji.
Marcus Schwarten, 27 May 2024 03:32
Z odpowiednimi akcesoriami, DC-1 stanowi uroczą stację roboczą w podróży (źródło obrazu: Daylight)

Daylight wprowadza na rynek tablet DC-1 z wyświetlaczem LivePaper, który wygląda jak E Ink, ale odświeża się z częstotliwością 60 Hz

Daylight w końcu wprowadził na rynek DC-1, tablet Android z unikalnym 10,5-calowym monochromatycznym wyświetlaczem, który twierdzi, że oferuje to, co najlepsze z dwóch światów - przyjazny dla oka, naturalny wygląd E Ink oraz szybszą częstotliwość odświeżania i reakcję na dotyk LCD. DC-1 ma 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci masowej i obsługuje wersję Android specjalnie dostosowaną do czytania i robienia notatek bez rozpraszania uwagi.
Vishal Bhardwaj, 27 May 2024 03:32
Galaxy F55. (Źródło: Samsung)

Nowy smartfon ze skóry wegańskiej od Samsung a ma zostać wprowadzony na rynek w nieco wątpliwej cenie w Indiach

Smartfon Galaxy F55 5G ma zostać oficjalnie wprowadzony na rynek indyjski. Jednak jego ceny rzekomo wyciekły z wyprzedzeniem, wskazując na przystępność poniżej 400 USD dla nowego smartfona średniej klasy Android. Z drugiej strony, inne nowe urządzenie innej marki może być lepszą ofertą.
Deirdre O'Donnell, 27 May 2024 03:32
Nowa aktualizacja 2024.20 ulepsza adaptacyjne reflektory (zdjęcie: Tesla)

Tesla wycisza klimatyzację w kabinie i aktualizuje adaptacyjne reflektory do pokonywania zakrętów i autostrad przed letnimi wycieczkami drogowymi

Przed letnią rodzinną zabawą z długimi podróżami w kolejce, Tesla wprowadza zmiany, które mają na celu zwiększenie komfortu podróżowania na odległość w nocy i podczas upałów.
Daniel Zlatev, 27 May 2024 03:32
Nowy Razr(?). (Źródło: TENAA via MySmartPrice)

2024 Składany smartfon Motorola z klapką pojawia się z przewidywaną aktualizacją w nowym wycieku

Mówi się, że Motorola wyda w 2024 roku wersję swoich składanych smartfonów Razr ze średniej półki z tym samym powiększonym wyświetlaczem, co jej flagowy odpowiednik Razr Plus (lub Razr +), co byłoby ulepszeniem obecnego modelu. Teraz ta plotka może się potwierdzić, ponieważ producent OEM zarejestrował nowe urządzenie u władz w Chinach - takie, które odbiega od typowych specyfikacji premium w czasami nietypowy sposób.
Deirdre O'Donnell, 27 May 2024 03:32
Etui OnePlus x Sharge. (Źródło: Sharge)

Sharge i OnePlus ujawniają ceny zbliżającego się power banku 3 w 1 Pouch

OnePlus x Sharge Pouch jest reklamowany jako cały zestaw do ładowania, a nie power bank, ponieważ może również przechowywać własną ładowarkę i kabel przez cały czas dzięki innowacyjnej "wspólnie zaprojektowanej" konstrukcji. Partnerzy ogłosili cenę nowego akcesorium przed zbliżającymi się zamówieniami w przedsprzedaży, a także sposób na uniknięcie płacenia całości tego dnia.
Deirdre O'Donnell, 27 May 2024 03:32
Inżynierowie ze Stanford opracowują lekkie, holograficzne okulary AR zasilane sztuczną inteligencją. (Źródło: Stanford)

Inżynierowie ze Stanford Computational Imaging Lab opracowują lekki prototyp holograficznych okularów AR wykorzystujących sztuczną inteligencję

Inżynierowie ze Stanford Computational Imaging Lab opracowali prototyp lekkich okularów AR. Kluczem do tej innowacji jest wyświetlacz oparty na sztucznej inteligencji, który wyświetla obraz 3D przez cienki falowód optyczny bez użycia nieporęcznych soczewek. Otwiera to drzwi do komercyjnych, holograficznych okularów AR, które są lżejsze niż obecnie dostępne zestawy słuchawkowe
David Chien, 27 May 2024 03:32
26.05.
The Pad 2. (Źródło: OPPO)

Chińska technologia ładowania analogowego OnePlus Pad 2 i numer modelu ujawnione w nowym przecieku

OPPO ma wprowadzić na rynek flagowy tablet trzeciej generacji Android w 2024 roku, choć może zadebiutować poza Chinami jako OnePlus Pad 2. Urządzenie rzekomo pojawiło się w nowej wskazówce przed tym wydarzeniem, w wycieku, który może ujawnić, czy będzie miało przewodową aktualizację ładowania, czy nie.
Deirdre O'Donnell, 26 May 2024 07:13
Nord CE4. (Źródło: OnePlus)

Nowy chipset Qualcomm ma zasilać smartfony z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, ale średniej klasy w najbliższej przyszłości

Niektóre z najnowszych smartfonów Android na rynku z modnym wyświetlaczem OLED 1,5K są zasilane przez nowy procesor Qualcomm Snapdragon 7 Plus (lub 7+) Gen 3. Jednak według znanego przecieku, w drodze jest nowa alternatywa z własnej serii tego procesora. Ma on napędzać ekrany tej samej jakości w nowych urządzeniach o znacznej przenośności i sprzęcie fotograficznym.
Deirdre O'Donnell, 26 May 2024 07:13
Fit SE Open Earbuds S31. (Źródło: 1MORE)

1MORE Fit SE Open Earbuds 31: gotowe do noszenia przez cały dzień słuchawki douszne w cenie poniżej 45 USD

Słuchawki 1MORE Fit SE Open Earbuds S31 posiadają wszystkie najlepsze cechy swoich bezpośrednich poprzedników, "powiększone" przetworniki i baterię, technologię redukcji szumów Al-Powered i łączność Bluetooth 5.3. Są one jednak reklamowane jako zapewniające jeszcze większy komfort dzięki temu, że są o 30% lżejsze.
Deirdre O'Donnell, 26 May 2024 07:13
X Fold3 Pro. (Źródło: Vivo)

Vivo X Fold3 Pro: Najwyższej klasy składany smartfon Android trafi na globalny rynek od czerwca 2024 roku

Vivo potwierdziło, że w 2024 roku wprowadzi na rynek jeden z najbardziej premium smartfonów poza Chinami. X Fold3 Pro ma teraz oficjalnie stać się "Best Fold Ever" w Indiach w nadchodzących tygodniach. Jest on również wspierany przez sztuczną inteligencję Google w momencie premiery na nowym rynku.
Deirdre O'Donnell, 26 May 2024 07:13
Deweloper uruchamia funkcję Windows 11 Recall na systemie, który nie ma procesora z serii Snapdragon X (źródło obrazu: Microsoft)

Nowa funkcja Windows 11 AI Recall działa na procesorach innych niż seria Snapdragon X

Microsoft wprowadził nową gamę komputerów Copilot Plus napędzanych procesorami z serii Snapdragon X. Dzięki potężnemu NPU systemy te są bezpośrednio kompatybilne z wieloma nowymi funkcjami AI systemu Windows 11, w tym Recall. Wygląda jednak na to, że do jej uruchomienia nie jest potrzebny nowy procesor oparty na architekturze ARM firmy Qualcomm.
Abid Ahsan Shanto, 26 May 2024 07:13
AOOSTAR planuje wprowadzić na rynek zewnętrzny procesor graficzny AMD Radeon RX 7650M XT w lipcu (Źródło obrazu: AMD)

AOOSTAR prezentuje rozwiązanie zewnętrznej karty graficznej z niewydanym procesorem graficznym AMD Radeon

AOOSTAR, firma znana z szerokiej gamy komputerów mini PC, zaprezentowała na swoim oficjalnym kanale Discord nową zewnętrzną kartę graficzną. Firma poinformowała, że konfiguracja eGPU będzie wyposażona w niewydany jeszcze procesor graficzny AMD Radeon, RX 7650M XT. Premiera ma nastąpić w lipcu, a dostępnych będzie "kilka specyfikacji".
Abid Ahsan Shanto, 26 May 2024 07:13
Niepozorne bazy danych skrywają prawdziwe skarby, takie jak dowody na istnienie Tensora G5 wyprodukowanego w TSMC w Pixelu 10. (Zdjęcie: Quadro_news)

Następca Google Pixel 9: Pierwszy dowód na "wolny od Samsunga" układ Tensor G5 w Pixelu 10

W bazie danych importu/eksportu odkryto pierwsze konkretne wskazówki dotyczące przeglądu chipów po czterech generacjach Google Tensor, ale nastąpi to dopiero wraz z następcą Pixela 9 w 2025 roku. Mówi się, że nie ma on nic wspólnego z chipsetami Exynos Samsunga i nie będzie już produkowany przez Samsunga, co zostało teraz udowodnione.
Alexander Fagot, 26 May 2024 07:13
25.05.
Pironman 5 sprawia, że Raspberry Pi 5 wygląda jak komputer do gier (źródło obrazu: SunFounder)

Pironman 5 przekształca Raspberry Pi 5 w mini komputer do gier

Pironman 5 to obudowa DIY typu small tower PC dla Raspberry Pi 5. Posiada ona dwa wentylatory RGB, chłodnicę z wentylatorem PWM oraz obsługę karty rozszerzeń PiP HAT+, która umożliwia instalację dysków SSD NVMe. Z przodu znajduje się również mała dioda LED, która pokazuje ważne informacje. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, ogólna konfiguracja SBC wygląda prawie jak mini komputer do gier.
Abid Ahsan Shanto, 25 May 2024 16:13
Warhammer Skull Festival trwa na platformach Steam i Epic do 30 maja. (Źródło: Steam)

Popularna gra strategiczna Warhammer 40,000 za darmo przez krótki czas, w przeciwnym razie kosztuje 40 USD

Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War to turowa gra strategiczna ze specjalną zasadą 4x. W ramach Warhammer Skull Festival gracze mogą odebrać grę za darmo, a jednocześnie uzyskać świetne zniżki na wiele innych gier Warhammer - zarówno na Steam, jak i w Epic.
Marius Müller, 25 May 2024 16:13
Chivalry 2 dostępne jest na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox Series X/S, a także Xbox One i oferuje pełną obsługę cross-play. (Źródło: Epic)

Wyciek ujawnia kolejną darmową grę Epic

Według wiarygodnego przecieku Billbil-kun, Epic rozda w przyszłym tygodniu popularną średniowieczną grę.
Marius Müller, 25 May 2024 16:13
Moduł słoneczny może generować znacznie więcej energii elektrycznej na jasnym podłożu. (Zdjęcie: Uniwersytet w Ottawie)

Ogniwa słoneczne bardziej efektywne z dostosowanym tłem, zwłaszcza na północy

Wielkie rozwiązania techniczne lub innowacje nie zawsze są konieczne do zwiększenia wydajności systemów solarnych. Zamiast tego można wygenerować więcej energii elektrycznej przy minimalnym wysiłku, co sprawdza się lepiej w złych warunkach.
Mario Petzold, 25 May 2024 16:13
Nadchodzące procesory AMD do laptopów zostaną wprowadzone na rynek z nowym schematem nazewnictwa (zdjęcie za AMD)

Mówi się, że procesory AMD Strix Point zostaną wprowadzone na rynek jako seria Ryzen AI 300

AMD planuje w ostatniej chwili zmienić nazwę swoich procesorów Strix Point do laptopów. Flagowy SKU może nazywać się Ryzen AI 9 HX 370. Jego odpowiednik inny niż HX może nosić nazwę Ryzen AI 9 365.
Anil Ganti, 25 May 2024 16:13
Logo Google Play (Źródło: Google)

Google uznany przez amerykańskiego sędziego federalnego za "nielegalnego monopolistę"

Po nieoczekiwanym zwycięstwie Epic Games, weteran antymonopolowy, amerykański sędzia federalny James Donato, poszedł o krok dalej, prosząc Google o obliczenie kosztów poniesionych w związku z dopuszczeniem Epic Games Store do Google Play Store, a także zapewnieniem dostępu do katalogu i praw do przenoszenia bibliotek. Google musi odpowiedzieć do 24 czerwca.
Codrut Nistor, 25 May 2024 16:13
Strażak z Sacramento gaszący Teslę (zdjęcie: SFD)

Tesla obala mit powszechnych pożarów samochodów elektrycznych

Samozapalające się akumulatory w Teslach i innych samochodach elektrycznych są bardzo trudne do ugaszenia zwykłymi metodami gaśniczymi i wymagają znacznie dłuższego oblewania wodą niż zwykle. Nie są to jednak częste incydenty.
Daniel Zlatev, 25 May 2024 16:13
Asus znalazł się ostatnio w gorącej wodzie kąpany z powodu incydentu związanego z RMA gamingowego handhelda ROG Ally. (Źródło zdjęcia: Notebookcheck)

Asus reaguje po raz kolejny, zmieniając proces gwarancyjny, aby rozwiać główne obawy zgłoszone przez GamersNexus ROG Ally naprawy debacacle

Po tym, jak Asus nie zareagował w początkowej odpowiedzi na raport Gamers Nexus, w którym podkreślono poważne niedociągnięcia w procesie gwarancyjnym Asusa dla ROG Ally, Asus zareagował bardziej radykalnymi zmianami w procesie RMA.
Julian van der Merwe, 25 May 2024 16:13
Samsung planuje wypuścić na rynek wersje "Slim" swoich składanych urządzeń w przyszłym roku (zdjęcie za pośrednictwem Smartprix)

Samsung Galaxy Z Fold6 Slim i Galaxy Z Flip6 Slim podobno w przygotowaniu do premiery na początku 2025 r

Wiele źródeł natknęło się na coś, co wygląda jak wersje "Slim" nadchodzącego składanego Samsunga. Mówi się, że Galaxy Z Fold6 Slim zostanie uruchomiony bez obsługi rysika S Pen, ale Galaxy Z Flip6 Slim jest w większości identyczny ze swoim odpowiednikiem bez wersji Slim, przynajmniej pod względem sprzętu.
Anil Ganti, 25 May 2024 16:13
Apple podobno planuje MacBooka w stylu Asusa Zenbook 17 Fold. (Zdjęcie: Notebookcheck)

Apple podobno opracowuje MacBooka z 20-calowym składanym wyświetlaczem w wysokiej cenie

Prace nad pierwszym MacBookiem ze składanym wyświetlaczem najwyraźniej postępują. Według najnowszych informacji z łańcucha dostaw, urządzenie może pojawić się na rynku w przyszłym roku i być oparte na Apple M5.
Hannes Brecher, 25 May 2024 16:13
XPS 13 to jeden z pierwszych notebooków firmy Dell z procesorem Qualcomm Snapdragon X Elite. (Zdjęcie: Dell)

Apple technologia wyświetlania iPada Pro w laptopie po raz pierwszy: Dell XPS 13 ze Snapdragonem X Elite wykorzystuje tandemowy panel OLED

Dell ogłosił swój pierwszy laptop z nowym układem Qualcomm Snapdragon X Elite, a mianowicie XPS 13 (9345), dopiero w poniedziałek. Teraz firma potwierdziła, że urządzenie będzie pierwszym laptopem na świecie, który zostanie dostarczony z tandemowym wyświetlaczem OLED, takim jak w nowym Apple iPadzie Pro.
Hannes Brecher, 25 May 2024 16:13
 

Demonstracja systemu Snapdragon X Elite podczas sesji Microsoft Build 2024 zapewnia wgląd w rzeczywistą wydajność procesora Snapdragon Oryon

Demonstracja systemu Snapdragon X Elite podczas sesji Microsoft Build 2024 zapewniła wgląd w rzeczywistą wydajność procesora Snapdragon Oryon zasilającego laptopy CoPilot+ wprowadzone na rynek w tym roku. Podczas sesji uruchomiono benchmark Blender Classroom, co pozwoliło na przybliżone porównanie wydajności z obecnymi systemami Intela i AMD.
David Chien, 25 May 2024 04:36
Pobieranie oprogramowania w wersji 19.18 można uruchomić ręcznie, dotykając opcji "Sprawdź aktualizacje" w menu ustawień Forerunner 965. (Źródło obrazu: Garmin)

Garmin Forerunner 965 zyskuje ponad tuzin ulepszeń dzięki nowej stabilnej aktualizacji

Forerunner 965 otrzymał kolejną porcję ulepszeń dzięki nowej stabilnej aktualizacji oprogramowania. Łącznie kilkanaście zmian obejmuje kilka poprawek błędów, a także garść nowych funkcji.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Redmi 13 4G przypomina wiele innych najnowszych smartfonów Xiaomi Redmi. (Źródło zdjęcia: PassionateGeekz)

Xiaomi Redmi 13 4G: Wyciekł nowy niedrogi smartfon z aparatem 108 MP i niewydanym chipsetem MediaTek

Xiaomi pracuje nad wydaniem kontynuacji zeszłorocznego Redmi 12 4G. W oparciu o różne źródła, Xiaomi celuje w cenę poniżej 200 euro za premierę Redmi 13 4G, pomimo dużej pojemności baterii, wyświetlacza 90 Hz i głównego aparatu 108 MP.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Duo to nowa kategoria produktów dla GPD. (Źródło zdjęcia: GPD - edytowane)

GPD Duo: GPD prezentuje nowy laptop OLED z podwójnym wyświetlaczem

Firma GPD przedstawiła pierwsze szczegóły na temat swojego pierwszego wejścia w świat laptopów z dwoma wyświetlaczami. Najwyraźniej GPD Duo będzie "pierwszym na świecie" dzięki parze wyświetlaczy OLED.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Fairphone 5 został oficjalnie dodany do listy obsługiwanych urządzeń LineageOS 21. (Źródło obrazu: LineageOS / Daniel Schmidt - edytowane)

Fairphone 5 dostaje Android 14 za pośrednictwem niestandardowej pamięci ROM, zanim pojawi się oficjalna wersja

LineageOS 21 został uruchomiony dla przyjaznego w naprawie Fairphone 5, co czyni go kolejnym niestandardowym ROM-em, który pokonał oryginalnego producenta OEM Android 14. Jednak w przeciwieństwie do większości innych producentów Android, Fairphone z zadowoleniem przyjmuje odblokowanie bootloadera i obsługę niestandardowej pamięci ROM.
Julian van der Merwe, 25 May 2024 04:36
Rokid AR Lite będzie dostępny na Kickstarterze 27 maja (źródło zdjęcia: Rokid)

Rokid AR Lite wkrótce zadebiutuje jako pierwsze okulary AR ze Snapdragon em 6 Gen 1

Zapowiedziane w kwietniu tego roku, Rokid AR Lite, pierwsze okulary AR zasilane przez Snapdragon 6 Gen 1, będą dostępne na Kickstarterze 27 maja. Dzięki temu SoC pakiet zapewnia ten sam poziom mocy i wszechstronności, jaki można znaleźć w smartfonach ze średniej półki. Cena premierowa wynosi 749 USD, a pierwsi użytkownicy będą mieli szansę nabyć go za 499 USD.
Abid Ahsan Shanto, 25 May 2024 04:36
Zdjęcie rentgenowskie iPada Air. (Źródło: Creative Electron via iFixit)

iPad Air 13 (M2) otrzymuje lekką ocenę naprawialności iFixit po rozbiórce

Apple najnowszy iPad Air został zaktualizowany do chipsetu M2, a także tych samych 11- i 13-calowych opcji rozmiaru, co jego odpowiednik Pro. Dzięki uprzejmości ekspertów iFixit, tablet ten znalazł się również w centrum uwagi vlogerów. Jak na ironię, tablet nie okazał się lżejszy ani łatwiejszy w obsłudze niż nowy Pro 13.
Deirdre O'Donnell, 25 May 2024 04:36
Steam Deck ma teraz jeszcze większą zweryfikowaną bibliotekę gier niż Nintendo Switch (źródło obrazu: Notebookcheck)

Steam Deck oferuje teraz o 29% większą zweryfikowaną bibliotekę gier niż Nintendo Switch

Niedawno Steam Deck przekroczył kamień milowy 14 000 gier, ale Valve poczyniło kolejny krok w kierunku osłodzenia obecnej biblioteki gier. W ciągu zaledwie 70 dni od ostatniego kamienia milowego oceniono prawie 200 nowych tytułów, dzięki czemu handheld do gier zyskał 29% przewagi nad Nintendo Switch pod względem zweryfikowanych grywalnych gier.
Abid Ahsan Shanto, 25 May 2024 04:36
Flagowy model z serii X. (Źródło: Honor)

Honor zapowiada wprowadzenie na rynek nowego smartfona z modnym typem ekranu, wytrzymałą konstrukcją, dużą baterią i niewielką ceną

Honorseria X smartfonów Android jest już skierowana do bardziej przystępnych cenowo segmentów rynku z zaskakująco potężnymi specyfikacjami i funkcjami. OEM ma teraz pójść jeszcze dalej w tym kierunku dzięki nowemu wariantowi z garbem kamery zwykle spotykanym w urządzeniach bardziej premium, nie wspominając już o typie przedniego panelu, który już często jest reklamowany jako kolejna wielka rzecz w technologii wyświetlania.
Deirdre O'Donnell, 25 May 2024 04:36
Forerunner 265 pozostaje opcją średniej klasy w portfolio Forerunner firmy Garmin. (Źródło zdjęcia: Garmin)

Forerunner 265: Garmin oferuje nowe funkcje i poprawki błędów w najnowszej stabilnej wersji

Jeden ze średniej klasy smartwatchów firmy Garmin doczekał się nowej stabilnej aktualizacji. Dostępna do pobrania już teraz, aktualizacja naprawia wiele zaległych błędów, zapewniając jednocześnie kilka nowych funkcji, takich jak ekran Jet Lag Adviser.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Forerunner 255 zyskał wiele nowych funkcji dzięki najnowszej stabilnej aktualizacji. (Źródło zdjęcia: Garmin)

Garmin wydaje nową stabilną aktualizację Forerunner 255 z obsługą nowej aplikacji Garmin Messenger i funkcji Znajdź mój telefon

Firma Garmin wprowadziła nową stabilną aktualizację dla urządzenia Forerunner 255, która jest teraz dostępna jako wersja oprogramowania 19.18. Forerunner 255 nie tylko otrzymał kilka poprawek błędów, ale także zyskał wiele nowych funkcji, takich jak obsługa funkcji Znajdź mój telefon firmy Garmin.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Motorola prawdopodobnie zaoferuje Moto G85 w więcej niż jednym kolorze pokazanym poniżej. (Źródło zdjęcia: Tool Junction - edytowane)

Motorola Moto G85 pokazana na pierwszych renderach ze zmodernizowanym wyglądem i nowym wyświetlaczem

Motorola nie ogłosiła jeszcze oficjalnie następcy Moto G84. Niemniej jednak, renderowane zdjęcia Moto G85 wyciekły do sieci, w których można zobaczyć różne zmiany konstrukcyjne, takie jak przyjęcie zakrzywionego wyświetlacza.
Alex Alderson, 25 May 2024 04:36
Please share our article, every link counts!
Notebookcheck, 2006-06-25 (Update: 2020-10-23)