Notebookcheck Logo

iOS 18 może przynieść blokadę aplikacji Face ID i tryb ciemny dla ikon aplikacji

iOS 18 z blokadą aplikacji Face ID i trybem ciemnym dla ikon aplikacji (Źródło: Notebookcheck)
iOS 18 z blokadą aplikacji Face ID i trybem ciemnym dla ikon aplikacji (Źródło: Notebookcheck)
Oczekuje się, że iOS 18 pojawi się dziś później wraz z macOS 15 i watchOS 11, a także innymi fragmentami kodu, z pewnością będzie zawierał sporo zmian. Lista obejmuje możliwość dodania blokady biometrycznej do wbudowanych aplikacji, takich jak Notatki lub Safari, a także dodanie automatycznego czarnego odcienia do ikon aplikacji, gdy włączony jest tryb ciemny.
Leaks / Rumors Apple iOS Software iPhone

Wprowadzony jako iPhone OS 1 w 2007 roku, dzisiejszy iOS ma osiągnąć wersję 18 za około godzinę. Na razie najnowsza aktualizacja to 17.5.1, a jej data premiery to 20 maja. Oprócz iOS 18, Apple zamierza również wprowadzić iPadOS 18, a także macOS 15 i watchOS 11. Oczywiście oczekuje się, że różne inne produkty oprogramowania od giganta technologicznego z siedzibą w Cupertino również pojawią się dzisiaj.

Według osób zaznajomionych z wewnętrznymi pracami Apple, które rozmawiały z MacRumorsiOS 18 zaoferuje swoim użytkownikom możliwość zablokowania wbudowanych aplikacji, aby wymagały uwierzytelniania biometrycznego. Lista takich aplikacji będzie obejmować Wiadomości, Notatki, Safari i tak dalej. Aplikacje innych firm mogą również uzyskać wsparcie dla tej funkcji w pewnym momencie w przyszłości, ale na razie nie ma żadnych informacji na ten temat.

Kolejną zmianą, która będzie jeszcze bardziej widoczna dla wszystkich użytkowników, jest wprowadzenie trybu ciemnego dla ikon aplikacji na ekranie głównym. Spowoduje to automatyczne zastosowanie czarnego odcienia do ikon aplikacji na ekranie głównym po włączeniu trybu ciemnego. Podobnie jak powyżej, jest to funkcja, która ma zadebiutować tylko dla aplikacji Apple, a strony trzecie prawdopodobnie będą miały szansę z niej skorzystać w późniejszym czasie.

Ponieważ Apple nie potwierdził jeszcze żadnej z tych plotek, okaże się, co zostanie ujawnione później. Fani Apple szukający sprzętu, który będzie obsługiwał systemy operacyjne nowej generacji, mogą obecnie kupić iPada Pro 11 (M4, 256 GB, Wi-Fi + Cellular) za 1 159,93 USD na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > iOS 18 może przynieść blokadę aplikacji Face ID i tryb ciemny dla ikon aplikacji
Codrut Nistor, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)