Notebookcheck Logo

Tesla ustala cenę modernizacji filtra HEPA Modelu Y i jest ona tańsza niż aktualizacja broni biologicznej Modelu X

Modernizacja filtra HEPA w Modelu Y kosztuje 330 USD (zdjęcie: Tesla)
Modernizacja filtra HEPA w Modelu Y kosztuje 330 USD (zdjęcie: Tesla)
Właściciele Modelu Y wyprodukowanego przed 8 stycznia 2021 r. mogą teraz poprosić o instalację oryginalnego filtra HEPA przez centrum serwisowe Tesli za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Podczas gdy zestaw do wymiany filtra HEPA i filtra węglowego kosztuje 90 USD na stronie internetowej, Tesla pobiera więcej opłat za modernizację starszych jednostek.
E-Mobility

Tesla wyceniła wysokiej jakości filtr HEPA i zestaw aktualizacji oprogramowania układowego Bioweapon Defense Mode do modernizacji Modelu Y na lata 2020-2021 na zaledwie 330 USD. Modernizacja filtra HEPA jest już dostępna dla właścicieli Modelu Y w USA i Kanadzie i można ją zamówić za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W rzeczywistości cena filtra HEPA i dodatku do trybu broni biologicznej wynosi tylko 135 USD, podczas gdy reszta to 125 USD kosztów robocizny, a także mniejsze części, które również muszą zostać zmodernizowane. Tesla nie wypuściła Modelu Y z filtrem HEPA w 2020 roku i zaczęła je instalować dopiero po 8 stycznia 2021 roku, więc ci, których pojazdy zostały zbudowane wcześniej, mogą teraz poprosić o modernizację w aplikacji.

Zaawansowany filtr HEPA Tesli jest w stanie oczyścić powietrze zewnętrzne z wszelkich pyłków, wirusów, zarodników pleśni, bakterii lub cząstek zanieczyszczeń, zanim wpuści je do kabiny. Nie tylko to, ale zaawansowany system filtracji HEPA pozwala Tesli pochwalić się tak zwanym trybem obrony przed bronią biologiczną, którego testowanie odbyło się w bańce zanieczyszczeń.

Tam Model X został napromieniowany ekstremalnym stężeniem 1,000 µg/m3 zanieczyszczających cząstek PM2.5 dziesięciokrotnie przekraczającym limit bezpieczeństwa EPA. System HEPA nie tylko obniżył te poziomy do prawie niewykrywalnych, ale także zaczął oczyszczać powietrze wewnątrz bańki, więc Tesla wymyśliła moniker Bioweapon Defense Mode dla systemu filtracji, który jest również używany w szpitalach lub samolotach.

Początkowo te masywne filtry HEPA były dostępne tylko dla Modelu X i Modelu S, ale później Tesla znalazła miejsce na zainstalowanie ich również w Modelu Y, więc tylko właściciele małego Modelu 3 zostaną teraz pozbawieni prawa do chwalenia się trybem broni biologicznej.

Wcześni użytkownicy Modelu Y mogą również cieszyć się z faktu, że ich modernizacja filtra HEPA kosztuje znacznie mniej niż zestaw modernizacyjny filtracji HEPA Modelu X na lata 2015-2020, który kosztuje aż 425 USD z oprogramowaniem układowym trybu obrony przed bronią biologiczną. Gdy właściciele modeli z lat 2020-2021 zdecydują się na modernizację, Tesla sprzedaje również zestawy zamienne filtrów HEPA i węglowych do Modelu Y w cenie 90 USD za sztukę.

Proszę kupić 2-pak filtrów HEPA XTechnor Tesla Model 3/Y na Amazon

2020-2021 Tesla Model Y Cena części i robocizny modernizacji filtra HEPA
2020-2021 Tesla Model Y Cena części i robocizny modernizacji filtra HEPA

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Tesla ustala cenę modernizacji filtra HEPA Modelu Y i jest ona tańsza niż aktualizacja broni biologicznej Modelu X
Daniel Zlatev, 2023-11-23 (Update: 2023-11-23)