Notebookcheck Logo

Zrobotyzowana kosiarka Joybee K2 z podwójnym systemem pozycjonowania teraz w ramach finansowania społecznościowego

Kosiarka Joybee K2 może kosić obszar o powierzchni 2000 m² (~21 528 ft²) dziennie. (Źródło zdjęcia: Joybee)
Kosiarka Joybee K2 może kosić obszar o powierzchni 2000 m² (~21 528 ft²) dziennie. (Źródło zdjęcia: Joybee)
Joybee prowadzi obecnie zbiórkę crowdfundingową na robotyczną kosiarkę K2 w serwisie Kickstarter. Gadżet wykorzystuje technologię RTK i VSLAM do pozycjonowania bez martwego pola i posiada automatycznie podnoszoną kamerę dla dodatkowej wizualizacji. Inne funkcje obejmują unikanie przeszkód ToF, narzędzie do wykrywania deszczu i sterowanie za pomocą aplikacji.
Smart Home Gadget

Kosiarka Joybee K2 jest obecnie finansowana społecznościowo na Kickstarterze. Nowy model wykorzystuje kombinację pozycjonowania RTK i VSLAM do lokalizacji. Gadżet wykorzystuje znaczniki, które umieszcza się w obszarach ogrodu o słabym sygnale RTK, co według marki prowadzi do nawigacji bez martwych punktów. Nie są jednak wymagane żadne przewody obwodowe.

Pozycjonowanie K2 jest wzmocnione przez kamerę z automatycznym podnoszeniem, która zapewnia kolejną warstwę analizy wizualnej, z narzędziem do unikania przeszkód w czasie lotu (TOF). Robot może pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 45% i wspinać się na przeszkody o wysokości do 30 mm (~ 1,2 cala). Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy o pojemności 4000 mAh pozwala na koszenie do 2000 m² (~21 528 ft²) dziennie. Urządzenie posiada klasę wodoodporności IPX6, co oznacza, że może być przechowywane na zewnątrz. Ponadto funkcja wykrywania deszczu zapewnia, że trawnik nie będzie koszony w niekorzystnych warunkach pogodowych, co mogłoby spowodować jego uszkodzenie. Robotem można sterować za pomocą dołączonej aplikacji, konfigurując wiele stref, tworząc harmonogram koszenia i wybierając wysokość koszenia trawy.

Na kosiarkę Joybee K2 można złożyć zobowiązanie Super Early Bird w wysokości 999 USD, co stanowi 60% zniżki od sugerowanej ceny detalicznej wynoszącej 2499 USD. Firma prowadzi wysyłkę do takich krajów jak USA, Kanada, Holandia i Francja, a dostawy szacowane są na kwiecień 2024 roku. Wkrótce po uruchomieniu kampanii, Joybee osiągnęło cel finansowania urządzenia w wysokości 10 000 USD.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Zrobotyzowana kosiarka Joybee K2 z podwójnym systemem pozycjonowania teraz w ramach finansowania społecznościowego
Polly Allcock, 2023-11-22 (Update: 2023-11-22)