Notebookcheck Logo

Tesla FSD v12 could launch alongside Cybertruck as Elon Musk touts questionable “About 2 weeks” timeline

Tesla Cybertruck może wystartować 30 listopada z pełną obsługą FSD v12, jeśli harmonogram Muska jest dokładny. (źródło obrazu: Adan Guajardo na X - edytowane)
Tesla Cybertruck może wystartować 30 listopada z pełną obsługą FSD v12, jeśli harmonogram Muska jest dokładny. (źródło obrazu: Adan Guajardo na X - edytowane)
Tesla's Full Self-Driving v12 od dawna reklamowana jest jako pierwsza nie-beta wersja technologii zautomatyzowanej jazdy firmy. Ostatnie komentarze Elona Muska wskazują, że FSD v12 pojawi się w samą porę na premierę Cybertrucka, wprowadzając "kompleksową sztuczną inteligencję" i znacznie zwiększając możliwości oprogramowania. Jednak już teraz obserwatorzy wiedzą, jak duże znaczenie mają przewidywania Muska.
E-Mobility Software Launch Leaks / Rumors

Na początku tego roku pojawiły się informacje o tym, że Tesla FSD v12 w końcu przenosi oprogramowanie do samodzielnej jazdy z wersji beta do pełnej wersji. Według dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska, wersja 12 Full Self-Driving wprowadzi kompleksową sztuczną inteligencjęktóra opiera się na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji zarówno do przetwarzania danych środowiskowych, jak i określania reakcji pojazdu.

W odpowiedzi na pytanie fana Tesli na platformie mediów społecznościowych X (fka Twitter), kiedy klienci będą mogli przetestować w pełni autonomiczną wersję 12 firmy, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, odpowiedział: "Około 2 tygodni" Te ramy czasowe niemal idealnie pokrywają się z premierą nadchodzącego Tesla Cybertruck, wskazując, że być może elektryczny pickup zostanie uruchomiony z wersją v12 od samego początku.

Należy jednak zauważyć, że Musk ma reputację osoby, która tworzy ambitne prognozy, które nie realizują się w przewidywanym czasie, jeśli w ogóle. Powtarzające się opóźnienia https://www.notebookcheck.net/Tesla-s-Elon-Musk-rides-a-Cybertruck-ahead-of-the-electric-pickup-top-model-s-price-unveiling.595634.0.html których doświadczył Cybertruck są tylko jednym z przykładów, podobnie jak ciągłe odkładanie Roadstera drugiej generacji. Musk wcześniej również przewidywał Autonomiczną jazdę na poziomie 3 w samochodach Tesli do końca 2022 roku.

To powiedziawszy, FSD v12 wygląda na znaczącą aktualizację, jeśli wierzyć pochwałom Muska i wcześniej udostępnionemu demo na żywo na X. Przejście od podejścia opartego na regułach do kompleksowego systemu sztucznej inteligencji jest reklamowane przez Muska jako zapewniające "bardzo intuicyjne, płynne przyspieszenie i zakręty"

Tymczasem marki takie jak BMW już planują uruchomienie pakietów autonomicznej jazdy poziomu 3 autonomicznej jazdy w niektórych częściach Europy na początku 2024 r., mając na celu zmierzenie się z pakietem FSD amerykańskiego producenta samochodów za prawie połowę ceny. Nie jest jasne, czy Tesla osiągnie poziom 3 autonomicznej jazdy po uruchomieniu aktualizacji v12, czy też Cybertruck będzie dostarczany z zainstalowaną wersją v12, chociaż zrównanie tych dwóch premier prawie na pewno podniosłoby szum Tesli na nowy poziom.

Proszę przeczytać o rozwoju FSD i Cybertrucka w biografii Elona Muska autorstwa Waltera Isaacsona lub wziąć udział w szumie związanym z Cybertruckiem dzięki modelowi Hot Wheels Tesla Cybertruck z Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Tesla FSD v12 może, ale nie musi wystartować wraz z Cybertruckiem, ponieważ Elon Musk zachwala wątpliwy harmonogram "około 2 tygodni"
Julian van der Merwe, 2023-11-14 (Update: 2023-11-14)