Notebookcheck Logo

Steam podnosi ceny gier nawet o 4298% w niektórych krajach

Valve wystawia teraz rachunki w dolarach amerykańskich w krajach o wysokiej inflacji. (Zdjęcie: Valve)
Valve wystawia teraz rachunki w dolarach amerykańskich w krajach o wysokiej inflacji. (Zdjęcie: Valve)
Koniec z tanimi grami Steam przez VPN: Valve pobiera teraz opłaty w dolarach amerykańskich w krajach o wysokiej inflacji, takich jak Argentyna i Turcja. W niektórych przypadkach spowodowało to ogromny wzrost cen o ponad 4000 procent i sprawiło, że gry stały się niezwykle drogie dla mieszkańców tych krajów.
Gaming

20 listopada Valve rozpoczęłow dolarach amerykańskich na Steam w Argentynie i Turcji, podczas gdy ceny zostały dostosowane w innych krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki. Dla graczy w krajach takich jak Niemcy oznacza to, że kupowanie gier przez VPN po niższych cenach w tych krajach jest mniej opłacalne, podczas gdy niektóre gry stały się niedostępne, szczególnie dla kupujących z Argentyny.

Deweloper i gracz @LegonTW przedstawił niektóre z największych zmian cen w Argentynie (w poście X osadzonym poniżej). Zgodnie z postem, Civilization VI kosztuje teraz 59,99 USD zamiast równowartości 1,13 USD, co odpowiada wzrostowi ceny o 4298%. Stardew Valley, Bioshock Infinite, Far Cry 5 i Raft są teraz również droższe o 2000%. W innych przypadkach gry stały się tańsze, zwłaszcza jeśli deweloperzy uwzględnili już znaczną dopłatę, aby zrekompensować inflację.

 


Powodem, dla którego spowodowało to tak ogromne różnice, jest fakt, że Argentyna odnotowała w październiku inflację na poziomie 142,7%. Klienci Steam na Reddit nazywają to "końcem Steam" dla klientów z Argentyny i Turcji. Valve uzasadniło tę zmianę stwierdzeniem, że ceny w dolarach amerykańskich zapewnią deweloperom większe bezpieczeństwo, a także zaoszczędzą na kosztach, ponieważ nie będą musieli stale dostosowywać cen, aby odzwierciedlić szybko zmieniające się kursy walut.

Deweloperzy nadal mają możliwość ustawienia niższej ceny w tych krajach niż w USA. Musi to być jednak regulowane ręcznie, więc może minąć trochę czasu, zanim nowe, odpowiednie poziomy cen zostaną ustalone dla gier w Argentynie i Turcji.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Steam podnosi ceny gier nawet o 4298% w niektórych krajach
Hannes Brecher, 2023-11-23 (Update: 2023-11-23)