Notebookcheck Logo

Sony wprowadzi na rynek PlayStation 5 Pro z ulepszonym GPU i pamięcią RAM dla lepszych wrażeń w grach 4K i 8K

Oczekuje się, że PlayStation 5 Pro będzie znacznie mocniejsze niż istniejące modele PlayStation 5. (Źródło obrazu: Dennis Cortés)
Oczekuje się, że PlayStation 5 Pro będzie znacznie mocniejsze niż istniejące modele PlayStation 5. (Źródło obrazu: Dennis Cortés)
Według nowego raportu z wcześniej wiarygodnego źródła, Sony opracowuje PlayStation 5 Pro pod kryptonimem Trinity ze znacznie szybszą pamięcią RAM i ulepszonym GPU. Prawdopodobnie zawiera tyle jednostek obliczeniowych, co AMD Radeon RX 6800, to samo źródło nakreśliło również okno premiery następnej konsoli Sony Pro, wśród innych szczegółów.
Gaming Console Leaks / Rumors

Tom Henderson podzielił się nowymi informacjami na temat PlayStation 5 Pro niedawno omówił możliwość wydania przez Sony PlayStation 5 Slim jeszcze w tym roku. Według Hendersona, Sony opracowuje to, co stanie się modelem Pro "od początku 2022 roku" pod kryptonimem "Trinity". Dla porównania, wygląda na to, że Trinity to kolejna nazwa kodowa inspirowana The Matrix po "Neo" i "Morpheus" odpowiednio dla PlayStation 4 Pro i PlayStation VR.

Ponadto Henderson twierdzi, że Sony nie anulowało żadnych projektów związanych z PlayStation 5 Pro. Zamiast tego Trinity jest jedynym urządzeniem deweloperskim PlayStation 5 Pro od momentu jego powstania. Co więcej, oczekuje się, że Sony będzie sprzedawać PlayStation 5 Pro jako zapewniające bardziej spójne wrażenia 4K i nowy tryb wydajności 8K. Konsola do gier ma również oferować przyspieszony ray tracing, choć prawdopodobnie nie w rozdzielczości 8K. Podobno PlayStation 5 Pro będzie w stanie zapewnić te ulepszenia wydajności dzięki zmianom GPU i pamięci RAM, przy czym ta ostatnia zostanie zwiększona o 28,5% z 14 000 MT/s do 18 000 MT/s.

W międzyczasie uważa się, że GPU będzie zawierał 30 procesorów grupy roboczej (WGP), z których istniejące PS5 ma 18 lub 36 jednostek obliczeniowych (CU). Jak zauważa Wccftechsugerowałoby to, że PlayStation 5 Pro ma procesor graficzny z 60 jednostkami obliczeniowymi, odzwierciedlający model Radeon RX 6800. Według doniesień, Sony celuje w listopad 2024 roku dla PlayStation 5 Pro, cztery lata po miesiącu premiery obecnego PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition. Henderson dodaje, że chociaż Sony już organizuje wydarzenia demonstracyjne PlayStation 5 Pro, zestawy deweloperskie nie dotrą do "większości studiów" przed końcem listopada 2023 roku.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Sony wprowadzi na rynek PlayStation 5 Pro z ulepszonym GPU i pamięcią RAM dla lepszych wrażeń w grach 4K i 8K
Alex Alderson, 2023-07-22 (Update: 2023-07-22)