Notebookcheck Logo

Aktualizacja PS5 beta oferuje obsługę pamięci masowej o pojemności 8 TB, obsługę dźwięku 3D Tempest w głośnikach wyposażonych w technologię Atmos

Sony wprowadziło szereg kluczowych nowych funkcji w najnowszej wersji beta oprogramowania systemowego dla PS5. (Źródło: Sony)
Sony wprowadziło szereg kluczowych nowych funkcji w najnowszej wersji beta oprogramowania systemowego dla PS5. (Źródło: Sony)
Sony ogłosiło najnowszą wersję beta oprogramowania dla konsoli do gier PS5. Wśród wielu nowych funkcji oprogramowania systemowego, które są obecnie testowane, znajduje się obsługa dysków SSD o pojemności do 8 TB oraz rozszerzenie technologii dźwięku Tempest 3D na urządzenia z głośnikami kompatybilnymi z Dolby Atmos.
Audio Console Gaming

Sony ogłosiło na stronie https://blog.playstation.com/2023/07/31/ps5-beta-rolls-out-today-with-new-accessibility-and-audio-options-social-features-and-ui-enhancements/nowe funkcje dostępne dla posiadaczy PS5 kwalifikujących się do zainstalowania najnowszego oprogramowania firmy w wersji beta dla konsoli do gier. Nowe oprogramowanie wprowadza szereg nowych funkcji, które firma testuje dla swojej konsoli, a które ostatecznie zostaną wprowadzone na całym świecie jeszcze w tym roku, zakładając, że wszystko pójdzie dobrze. Najważniejszą z aktualizacji jest możliwość dodawania kompatybilnych dysków SSD o pojemności do 8 TB, w porównaniu z poprzednim limitem 4 TB. Podobnie jak w przeszłości, dyski SSD muszą spełniać minimalne wymagania Sony https://www.playstation.com/en-au/support/hardware/ps5-install-m2-ssd/ które obejmują obsługę sekwencyjnej prędkości odczytu co najmniej 5500 MB/s.

Kolejną atrakcją w wersji beta oprogramowania jest dodanie obsługi technologii audio Sony Tempest 3D do kompatybilnych urządzeń HDMI obsługujących Dolby Atmos, w tym soundbarów, telewizorów lub systemów kina domowego. Umożliwi to większe zanurzenie się w grach bez konieczności noszenia specjalnych słuchawek, aby cieszyć się grami z dźwiękiem przestrzennym Sony PS5.

Oprócz nowych funkcji wsparcia i ulepszeń społecznościowych, Sony wprowadziło również nową funkcję dostępności, która pozwala użytkownikom przypisać drugi kontroler do jednego konta jako kontroler pomocniczy. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z dwóch kontrolerów, tak jakby obsługiwali konsolę PS5 za pomocą jednego kontrolera. Może to na przykład pozwolić rodzicowi pomóc dziecku w grze lub pomóc znajomemu, który może potrzebować pomocy.

Nowa wersja beta oprogramowania systemu Sony PS5 jest już dostępna do pobrania dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Dysk WD Black SSD o pojemności 2 TB kompatybilny z PS5 można obecnie kupić o 35% taniej za jedyne 150 USD.

 

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > Aktualizacja PS5 beta oferuje obsługę pamięci masowej o pojemności 8 TB, obsługę dźwięku 3D Tempest w głośnikach wyposażonych w technologię Atmos
Sanjiv Sathiah, 2023-08- 1 (Update: 2023-08- 1)