Notebookcheck Logo

Samsung Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra - ciekawostki: Rozpoczęcie produkcji, specyfikacja aparatu, zdjęcia HDR i nie tylko

Nowe ciekawostki na temat serii Galaxy S24 firmy Samsung, takie jak Galaxy S24 Ultra, można znaleźć w Internecie. (Zdjęcie: Concept Creator, edytowane)
Nowe ciekawostki na temat serii Galaxy S24 firmy Samsung, takie jak Galaxy S24 Ultra, można znaleźć w Internecie. (Zdjęcie: Concept Creator, edytowane)
W ciągu ostatnich kilku godzin i dni pojawiło się wiele wiadomości na temat serii Galaxy S24 firmy Samsung, niektóre z nich w chińskiej sieci Weibo. Tam jeden z przecieków ogłosił niedawno, że rozpoczęła się masowa produkcja, wzmacniając podejrzenia co do planów znacznie wcześniejszej premiery na początku 2024 roku. Ale są też inne ekscytujące ciekawostki.
Android Galaxy S Leaks / Rumors Smartphone

Obecnie, przynajmniej w Chinach, wiele osób już z niecierpliwością oczekuje na Xiaomi 14. The Honor Magic6 również zakończył swoją pierwszą oficjalną rundę w postaci wczesnego ogłoszenia niektórych funkcji, ale na arenie międzynarodowej pierwszy smartfon Samsunga z 2024 roku będzie prawdopodobnie miał największą wagę i wydaje się, że zostanie uruchomiony wcześniej niż kiedykolwiek wcześniej. Plotka głosi, że wydarzenie premierowe Unpacked odbędzie się 18 stycznia 2024 roku w Kalifornii, a więc tuż przed oczami Apple. Znany chiński przeciek Ice Universe potwierdził to niedawno w chińskiej sieci Weibo, gdzie ogłosił również, że masowa produkcja rozpocznie się znacznie wcześniej niż w poprzednich latach, co oznacza, że premiera Galaxy S24 w połowie lub pod koniec stycznia może być możliwa.

Galaxy S24+ ze szczególnie cienkimi krawędziami wyświetlacza

Ramki wyświetlaczy to ważny temat w tym roku, zwłaszcza po tym, jak Apple ustawił poprzeczkę wysoko z iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Xiaomi 14 nieznacznie podcina Apple obecne flagowce, a Samsung prawdopodobnie również pójdzie w kierunku bezramkowej przyszłości, przynajmniej z Galaxy S24+, po tym, jak Galaxy S23 FE w szczególności był krytykowany za dość staroświecki wygląd frontu.

Według Ice Universe, Galaxy S24 Plus będzie wyposażony w zaledwie 1,5 mm ramkę wokół panelu Samsung M13 AMOLED, który ma być dokładnie tym samym panelem QHD, co Galaxy S24 Ultra, jak wskazywały wcześniejsze przecieki wskazany we wcześniejszych przeciekach.

Zdjęcia HDR w galerii zdjęć teraz możliwe w telefonach Samsung

Kolejna interesująca funkcja, która została "potwierdzona" według przecieku, jest przeznaczona dla wszystkich modeli Galaxy S24, a być może także dla Galaxy S23 i innych. Oczywiście nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale po tym, jak zarówno Google, jak i Qualcomm naciskały na swój format Ultra HDR i zdjęcia Dolby HDR, Samsung najwyraźniej nie mógł pomóc, ale dołączył do gry zdjęć HDR. Użytkownicy Samsunga powinni również mieć możliwość wyświetlania zdjęć HDR z wysoką dynamiką w aplikacji Galeria , pod warunkiem, że zostały one wykonane w HDR. Okaże się, czy zostanie dodany kolejny format HDR, czy też Samsung po prostu użyje jednego z Qualcomm lub Google.

Galaxy S24 Ultra z nowym Sony IMX854 według przecieków

Pojawiło się już wiele spekulacji i kilka bardzo sprzecznych przecieków na temat specyfikacji aparatu 200-megapikselowego potwora Samsunga w 2024 roku. Wynika to najwyraźniej z faktu, że Samsung zmienił kurs w połowie rozwoju i nie opierał się na wcześniejszym prototypie, jak sugeruje post @Tech_Reve. W związku z tym obecny Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w 200-megapikselowy ISOCELL HP2SX o rozmiarze piksela 0,6 um, który ma umożliwić fajne "Zoom Anywhere".

Czujnik 200 MP, nieznacznie dostosowany w porównaniu do Galaxy S23 Ultrajest połączony z 3-krotnym teleobiektywem, ponownie opartym na 12-megapikselowym Sony IMX754 z rozmiarem piksela 1,12 um i kadrowaniem 12>10 megapikseli. 12-megapikselowy aparat Sony IMX564 o rozmiarze piksela 1,4 um jest również starym znajomym i jest już zainstalowany w Galaxy S23 Ultra. Nowością jest 50-megapikselowy sensor za 5-krotnym teleobiektywem optycznym, który według nowych informacji ma być teraz Sony IMX854 o rozmiarze piksela 0,7 um. Czy te informacje są ostateczne, dopiero się okaże.

Źródło(a)

@Tech_Reve, Ice Universe Weibo (1, 2, 3)

Zdjęcie: Concept Creator

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 10 > Samsung Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra - ciekawostki: Rozpoczęcie produkcji, specyfikacja aparatu, zdjęcia HDR i nie tylko
Alexander Fagot, 2023-10-31 (Update: 2023-10-31)