Notebookcheck Logo

Podobnie jak Google Pixel 8 Pro, seria Samsung Galaxy S24 ma otrzymać ekscytujące funkcje wideo AI

Filmy nagrane za pomocą Samsunga Galaxy S24 będą korzystać z nowych funkcji AI w One UI 6.1. (Zdjęcie: Technico Concept)
Filmy nagrane za pomocą Samsunga Galaxy S24 będą korzystać z nowych funkcji AI w One UI 6.1. (Zdjęcie: Technico Concept)
Wcześniejszy wyciek One UI 6.1 dostarczył szczegółów na temat wielu interesujących funkcji AI w nadchodzącej generacji Samsunga Galaxy S24 i niektórych wcześniejszych telefonach Samsunga. Teraz wyciekły kolejne funkcje One UI 6.1, które rzekomo mają na celu poprawę nagrań wideo i przypominają nieco funkcję Google Video Boost.
Android Galaxy S Leaks / Rumors Smartphone

W momencie premiery Snapdragona 8 Gen 3 mieliśmy wrażenie, że przewaga Google w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwłaszcza w przypadku Pixela 8 Pro, może być tylko krótkotrwała. W 2024 roku oczekuje się szeregu funkcji AI w innych smartfonach, nie tylko w tych z nowym chipem Qualcomm, ale także w serii Galaxy S24, która będzie częściowo oparta na Exynos 2400 Samsunga. Niedawny wyciek z @BennettBuhner zdaje się dodatkowo potwierdzać tę teorię.

Po szczegółowym wycieku One UI 6.1 kilka tygodni temux użytkownik @BennettBuhner dostarczył dalszych wskazówek na temat nowych funkcji nadchodzącej generacji OneUI Samsunga, które mogą być ograniczone wyłącznie do serii Galaxy S24. W szczególności dwie funkcje będą najwyraźniej dostępne tylko na Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra.

Tylko na Galaxy S24: Edycja nagrań wideo za pomocą sztucznej inteligencji

Pierwsza funkcja obejmuje edycję filmów za pomocą algorytmów AI, co ma na celu poprawę jakości przy słabym oświetleniu, redukcję szumów oraz poprawę stabilizacji i oświetlenia. Ale to dość przypomina funkcję Google Video Boost w Pixel 8 Pro, którą niedawno recenzowaliśmy. Inną rzekomą funkcją dostępną wyłącznie w Galaxy S24 jest usuwanie elementów wideo, co można zrobić po prostu wybierając obiekt. Usunięcie byłego z filmów z wakacji może być możliwe w przyszłości. Czy ta funkcja zostanie faktycznie wdrożona i jak dobrze się powiedzie, dowiemy się na początku 2024 roku.

Chatbot AI prawdopodobnie również na Galaxy S23 i podobnych

Wyłączność innej nowej funkcji AI, która może zostać wprowadzona w One UI 6.1, ale nie została jeszcze oficjalnie wspomniana, pozostaje pod znakiem zapytania. Chatbot AI ma obsługiwać proste zadania i pytania i oczywiście przypomina nieco następcę Bixby. Obecnie nie jest jasne, czy funkcja będzie gotowa do uruchomienia.

Wszystkie inne funkcje One UI 6.1 wspomniane przez leakera zostaną prawdopodobnie udostępnione na wcześniejszych telefonach Galaxy, które otrzymają aktualizację w ciągu najbliższych kilku tygodni, takich jak Galaxy S22 i Galaxy S23 a także obecne składane urządzenia Samsunga. Obejmują one, między innymi, tłumaczenie na żywododawanie elementów do bocznych krawędzi zdjęć (Photo Expansion) za pomocą sztucznej inteligencji, tapety generowane przez sztuczną inteligencję i program rozszerzony program ochrony baterii dla smartfonów Samsung.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Podobnie jak Google Pixel 8 Pro, seria Samsung Galaxy S24 ma otrzymać ekscytujące funkcje wideo AI
Alexander Fagot, 2023-12-20 (Update: 2023-12-20)