Resident Evil Requiem działa z prędkością do 100 FPS na flagowym Android poprzez emulację PC

Capcom's Resident Evil Requiem dopiero niedawno uruchomiony na PC i konsoleale wczesne eksperymenty już wypychają grę daleko poza przeznaczone dla niej platformy. Na przykład, niedawno widzieliśmy gra działała płynnie na MacBookach pomimo braku oficjalnego portu na macOS, a także widzieliśmy, jak dobrze działa na popularnej dystrybucji Linuksa.
Teraz kolejny test z kanału YouTube ETA Prime pokazuje, że wersja gry na PC działa na telefonie Android poprzez emulację.
Test został przeprowadzony na RedMagic 11 Proktóry recenzowaliśmy w zeszłym roku i oceniliśmy pozytywnie. Urządzenie jest zasilane przez flagowy Snapdragon 8 Elite Gen 5 elite Gen 5. Zamiast polegać na streamingu lub grze w chmurze, tytuł jest emulowany lokalnie za pomocą aplikacji GameHub, która umożliwia uruchamianie gier Windows ze Steam na urządzeniach Android.
Zgodnie z testami, gra uruchamia się przy bardzo niewielkiej konfiguracji i może działać w rozdzielczości 720p przy niskich ustawieniach przy użyciu AMD FidelityFX Super Resolution (FSR 3.1) w trybie wydajności. Według twórcy generowanie klatek zostało wyłączone z powodu problemów ze stabilnością podczas testów, choć emulator umożliwia również opcjonalne skalowanie w super rozdzielczości za pośrednictwem GameHub.


Wydajność Resident Evil Requiem na Red Magic 11 Pro różniła się w zależności od sceny. Obszary wewnętrzne, które stanowią dużą część rozgrywki, radzą sobie zaskakująco dobrze, a liczba klatek na sekundę często wzrasta do 60-70 FPS po odblokowaniu liczby klatek na sekundę. W mniejszych zamkniętych przestrzeniach liczba klatek na sekundę może nawet wzrosnąć do 100 FPS.
Sekcje na świeżym powietrzu są bardziej wymagające. W większych środowiskach z większą ilością akcji i szczegółów na ekranie, wydajność spada do około 40-45 FPS.

System testowy został skonfigurowany w trybie wydajności telefonu "Rise", aby zwiększyć zegary procesora i karty graficznej. Pomimo wbudowanego w urządzenie wentylatora i systemu chłodzenia cieczą, długotrwałe obciążenie nadal powodowało dławienie termiczne. Emulacja PC pozostaje niezwykle wymagająca dla sprzętu mobilnego, a układ Snapdragon może pobierać znacznie ponad 20 watów mocy, próbując utrzymać wydajność.
Pamięć również odgrywa ważną rolę. Testowane urządzenie Red Magic zawiera 16 GB pamięci RAM, co wydaje się być ważne dla uruchamiania nowoczesnych tytułów PC poprzez emulację. Twórca zauważa, że urządzenia z 8 GB mogą mieć trudności, podczas gdy 12 GB może działać, ale nadal może być ograniczające w zależności od gry.
Chociaż tego rodzaju konfiguracja jest daleka od zastąpienia przenośnych komputerów PC, takich jak Steam Deck lub ROG Allywyniki pokazują, jak szybko rozwijają się urządzenia ARM. Twórca sugeruje również, że nadchodzące platformy do gier oparte na ARM, takie jak plotki o inicjatywach sprzętowych ARM firmy Valve, mogą przyspieszyć rozwój lepszych narzędzi do tłumaczenia x86 na ARM.
Mogą Państwo obejrzeć pełny, szczegółowy film, do którego link znajduje się poniżej, aby bliżej przyjrzeć się rozgrywce w Resident Evil Requiem na Android.









