Notebookcheck

Test Dell Precision M2300

Twarda piguła. Termin mobilna stacja robocza dla laptopa z ekranem o przekątnej 14" jest trochę na wyrost. Trzeba jednak przyznać, że ambitny inżynier będzie mógł na nim pracować w terenie czy w drodze, a w pracy czy w domu i tak zapewne zda się na monitor zewnętrzny. M2300 posiada bowiem profesjonalną kartę graficzną. To ten element odróżnia go od prawie identycznego konstrukcyjnie Latitude D630.

Obudowa

Dell Precision M2300

Obudowa Precisiona M2300 jako żywo przypomina laptopy z rodziny Latitude. I faktycznie – jest niemal tożsama z budą serii D630. Odróżnia je czarna aplikacja z napisem Dell Precision. Dell mógłby być bardziej oryginalny, ale z drugiej strony po co ma się wysilać, skoro posiada na podorędziu sprawdzoną konstrukcję. Czy oryginalna obudowa dla rodziny Precision byłaby sztuką dla sztuki? W takim wypadku można się zastanawiać, po co w zasadzie odmienne obudowy dla różnych serii.

Inżynieryjny Dell jest więc powściągliwie elegancki, ale nie trywialny wzorniczo. Czarny i srebrny metal ładnie się przenikają. Aż trudno uwierzyć, że komuś może się nie podobać ten laptop (no, chyba że ktoś nie lubi ciemnych barw i mierzi go stonowana stylistyka, a przedkłada nad nią jaskrawe ekscesy).

Dzięki wykorzystaniu prawie wyłącznie lekkich stopów metali sam laptop ten jest dość lekki (2,19 kg) jak na czternastkę, a już szczególnie jak na stację roboczą. Potężny akumulator (o masie 520 g) sprawia jednak, że waga całego zestawu staje się już niestety słuszna (2,71 kg).

To właśnie wystająca bateria przydaje Precisionowi niecodziennego wyglądu, z którym nie wszyscy będą w stanie się pogodzić. Przysposobiona bowiem do wnęki w przedniej części spodu dwuczłonowa konstrukcja wystaje mocno (na cal, czyli 2,5 cm) poza obrys obudowy, co wygląda jak narośl na zdrowej tkance.

Duży, ciężki akumulator działa jako przeciwwaga dla masywnej, metalowej pokrywy ekranu. Dzięki niemu można otworzyć jedną ręką klapę trzymanego na kolanach notka. Kiedy zaś akumulator jest odseparowany od komputera, ww. czynność okazuje się niemożliwością - trzeba wówczas przytrzymać platformę roboczą drugą dłonią, by laptop się nie wykopyrtnął.

Wystający akumulator niesie ze sobą również pewne niepożądane konsekwencje. Po pierwsze w szczelinie między nim a platformą roboczą będą się zbierać wszelkiego rodzaju farfocle, włosy i inne zanieczyszczenia. Poza tym rozwiązanie to implikuje pewne ograniczenia natury funkcjonalnej. Skutkiem tego, że kciuk ma do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, nieco utrudnione jest zwalnianie zaczepów i otwieranie klapy notebooka. Mniej uciążliwe jest to, że przy pracy z laptopem na kolanach użytkownikowi wypada opierać ręce na wystającej części akumulatora. Jako że robi się on cieplejszy od powietrza, może trochę grzać w nadgarstki.

Metalowa konstrukcja nie może być niesolidna, ale pulpit w lewej części nieznacznie się ugina.

No, to się nazywa pokrywa ekranu! Rzadko kiedy spotkamy w laptopie tak konkretną. Wieko ani trochę nie poddaje się naciskom, a wyginanie na boki praktycznie nie robi na nim wrażenia. Matryca jest więc chroniona właściwie idealnie. Jeżeli mielibyśmy poczynić jakiś zarzut, wytknęlibyśmy Dellowi tylko to, że przy zamykaniu klapy mechanizm ryglujący nie załapuje czasem samorzutnie i w celu jej zablokowania trzeba docisnąć pokrywę.

Zawiasy są znakomite. Potężne, ekran chodzi na nich dość ciężko, praktycznie nie dygocze po zmianie ustawienia, a przy wstrząsach – w ogóle.

przód: akumulator
przód: akumulator
lewy bok; blokada Kensingtona, czytnik SmartCard, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, FireWire, wyłącznik WiFi, PCMCIA
lewy bok; blokada Kensingtona, czytnik SmartCard, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, FireWire, wyłącznik WiFi, PCMCIA
prawy bok: napęd optyczny, 2x USB
prawy bok: napęd optyczny, 2x USB
tył: LAN, modem, 2x USB (pionowo), COM, VGA, gniazdo zasilania, wylot wentylatora
tył: LAN, modem, 2x USB (pionowo), COM, VGA, gniazdo zasilania, wylot wentylatora

Osprzęt

O układzie klawiatury można się wypowiadać pochlebnie. Jak to u Della – rozmieszczenie klawiszy i wielkość poszczególnych płytek są jak najbardziej w porządku. Szukając dziury w całym, można się dopatrzyć tylko tego, że klawisz Del nie leży w prawym górnym rogu i jest nieco schowany. Ale da się do tego przywyknąć.

Najbardziej przeszkadza w tej klawiaturze położony na jej środku dzyndzel trackpointa. Jest on twardy i sztywny, toteż wchodzi w paradę podczas pisania. Szczególnie dotyczy to klawiszy B, G, H. Wciskając je, trudno będzie nie zaznać kontaktu z nieprzyjemnym tworzywem łechtacza. Wszystkie one bowiem mają wykrojone po kawałku, by pomiędzy nimi zmieścił się drugorzędny wskaźnik.

To jedno. Po drugie generalnie nie pisało się nam na tej klawiaturze zbyt wygodnie. Było to spowodowane nadmiernym oporem klawiszy przy dość długim skoku. Tym samym wbijanie płytek szło dość opornie, nie płynnie i wolniej niż na innych klawiaturach. Na dłuższą metę taka forsowna praca może być trochę wyczerpująca.

W Precisionie nie natknęliśmy się, na szczęście, na skrzypiące klawisze, które prześladowały nas podczas testu Latitude D630.

Tabliczka touchpada ma znakomite właściwości ślizgowe i jest optymalnie wpuszczona w obudowę. Gładzik powinien w pełni satysfakcjonować użytkownika swoją kulturą pracy, choć wypadnie niewątpliwie odpowiednio dopasować jego właściwości w panelu sterowania (nam przyszło znacznie przyspieszyć kursor).

Z trackpointem nie było nam po drodze. Jest on bowiem dość niewygodny, stąd operuje się nim niechętnie. W porównaniu z gładzikiem doskwiera brak dobrego sposobu na szybkie przewijanie. Lepiej mają osoby leworęczne, którym łatwiej operować jednocześnie strefą przewijania z touchpada. Dochodzą do tego niefortunne ustawienia: żeby kursor nie latał jak opętany, wypada ustawić szybkość co najwyżej na pierwszy ząbek (na drugim jest już nadmiernie rozbrykany), natomiast w pozycji zero strzałka bardzo się ślimaczy.

Dell Precision M2300
touchpad z trackpointem
Dell Precision M2300
klawiatura

Obraz

matryca w Dell Precision M2300
diagram barw

Matryca 14,1" WXGA+, którą w tym wypadku dostarczyła firma Chi Mei Optoelectronics, jest sporym atutem Della. Oferuje ona bowiem rozdzielczość 1440x900 pikseli, która dobrze posłuży w pracy i sprawdzi się świetnie przy wykonywaniu bardziej przyziemnych czynności. Zapewnia duży obszar roboczy, a jednocześnie standardowe ikonki nie są na niej zbyt małe.

Jest to oczywiście wyświetlacz matowy. Jako taki cechuje się zupełnie przyzwoitymi parametrami. Maksymalna jasność obrazu w najjaśniejszym miejscu wynosi 190,9 cd/m², natomiast jej uśredniona wartość kształtuje się na poziomie około 167 cd/m². Rozświetlenie przedstawia się więcej niż przyzwoicie, gdyż wynosi 80,5%. Kontrast natomiast nie zachwyca, jako że wyraża się maksymalnie proporcją 191:1.

Porównując go z matrycą takiej samej rozdzielczości z testowanego wcześniej Latitude D630, której producentem okazała się firma AUO, można stwierdzić, iż wyświetlacz CMO daje sporo ciemniejszy obraz, ale ma nieco lepiej zbalansowane barwy. Pozostałe parametry tych wyświetlaczy są bardzo zbliżone.

161.7
cd/m²
182.7
cd/m²
153.7
cd/m²
169.1
cd/m²
190.9
cd/m²
160
cd/m²
154.2
cd/m²
178.6
cd/m²
160.2
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 190.9 cd/m² średnia: 167.9 cd/m²
rozświetlenie: 81 %
kontrast: 191:1 (czerń: 1 cd/m²)
Dell Precision M2300
na zewnątrz

Matowa matryca dobrze sprawdza się pod chmurką.

kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300
kąty widzenia w Dell Precision M2300

Osiągi

Egzemplarz, który testowaliśmy, został wyposażony w procesor Core 2 Duo T7700 (2,4 GHz, FSB 800 MHz, 4 MB L2C). Choć to jednostka z najwyższej półki cenowej, w maszynie, której stawia się twarde wymogi pod kątem wydajności jest ona jak najbardziej na miejscu.

Nvidia Quadro FX 360M, w którą wyposażony jest model M2300, to profesjonalna karta do zastosowań inżynierskich, pokrewna układom GF 8400M GS/GT, czyli cechująca się wydajnością porównywalną z Quadro NVS135/140M. Interfejs 64-bitowy mocno ją ogranicza, stąd karata ta nie może się równać z układami z wyższej i średniej półki.

Quadro FX, nawet w tym słabszym wydaniu, oznacza jednak pełne wsparcie dla aplikacji inżynierskich i graficznych. Przede wszystkim daje ona użytkownikowi obsługę dodatkowych efektów, które nie ruszą na zwykłej karcie graficznej.

Profesjonalna karta gwarantuje również stabilność pracy, której nie są w stanie zapewnić układy dla zwykłego użytkownika – do ich produkcji wykorzystuje się wyselekcjonowane podzespoły, a poza tym mają one umyślnie obniżone zegary.

Dokonując wyboru, trzeba się zastanowić, czy optymalizacja pod CAD jest naprawdę potrzebna, czy też lepiej zdecydować się na tańszą konfigurację z kartą do zastosowań amatorskich. Faktem jest, że jeżeli nie jest się inżynierem, a pracuje w grafice 2D, nie ma sensu porywać się na Quadro FX.

3DMark 2001SE Standard
16457 pkt.
3DMark 03 Standard
6440 pkt.
3DMark 05 Standard
3379 pkt.
3DMark 06
1572 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
4678 pkt.
Pomoc
Lightsmark
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1440x90034.5 fps
Cinebench R10
 UstawieniaWynik
 Rendering Single 32Bit2598 Points
 Rendering Multiple CPUs 32Bit4665 Points
 Shading 32Bit2985 Points
Quake 3 Arena - Timedemo
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768highest, 0xAA, 0xAF242.7 fps
F.E.A.R.
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768GPU: max, CPU: max, 0xAA, 0xAF17 fps
 800x600GPU medium, CPU medium, 0xAA, 0xAF62 fps
 640x480GPU min, CPU min, 0xAA, 0xAF328 fps
Crysis - CPU Benchmark
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768Medium, 0xAA, 0xAF7.39 fps
 800x600High, 0xAA, 0xAF4.7 fps
Crysis - GPU Benchmark
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768Medium, 0xAA, 0xAF10.07 fps
 800x600High6.23 fps
80 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 5 MB/s
przesył danych (maksimum): 43.7 MB/s
przesył danych (średnio): 33.3 MB/s
czas dostępu: 17.2 ms
szybkość interfejsu: 64.5 MB/s
obciążenie procesora: 2.4 %
Dell Precision M2300
Dell Precision M2300
Dell Precision M2300

Wpływ na otoczenie

Hałas

Choć dane z pomiarów tego nie pokazują, Precision M2300 wydał nam się nieco bardziej hałaśliwy od większości laptopów marki Dell, z którymi mieliśmy styczność. Mimo to jednak jego uciążliwość dla otoczenia jest i tak stosunkowo niska, kiedy porównać go z notebookami innych producentów.

Trzeba przyznać, że dysk jest cichy, choć oczywiście w spokojnym otoczeniu będzie słychać szum jego talerzy. Głowice pracują w każdym razie prawie bezszelestnie (32,8 dB) i praktycznie nie dają znać o sobie. Słychać je nieco wyraźniej (33,3 dB), kiedy narzucimy komputerowi obciążenie i musi on pobierać więcej danych z dysku.

O ile tylko korzystamy z laptopa przy nastawieniu na energooszczędność i posadzonego na kolanach, odgłos wentylatora nie stanowi problemu. Daje on znać o sobie raz na pół godziny czy godzinę i czyni to krótko.

Kiedy komputer pracuje z obciążeniem, wentylacja działa z reguły na dwóch pierwszych biegach, a trzeci załącza się z rzadka, kiedy na przykład maksymalnie wysilimy procesor. Natężenie powodowanego przez wiatraczek hałasu nie jest w tym skrajnym wymiarze za wysokie (40,3 dB), ale charakter odgłosu jest irytujący – słuchanie szumu podobnego do dźwięku suszarki nie należy do przyjemności.

Hałas

luz
38.4 / 32.8 / 34 dB
HDD
32.8 dB
DVD
34.6 / 53 dB
obciążenie
36.8 / 40.3 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

M2300 nie tylko mocniej niż przeciętny Dell hałasuje, ale i bardziej się nagrzewa. Może nie drastycznie i tylko miejscowo, ale w stopniu poważnym i już odczuwalnym. W konsekwencji wielogodzinnego wysiłku temperatura metalowej obudowy dochodzi maksymalnie do około 47 stopni Celsjusza na spodzie i do 35°C po stronie wierzchniej. Natomiast podczas pracy w trybie oszczędnym, kiedy laptop siedzi użytkownikowi na kolanach,  jego spód nagrzewa się do 38 do 40 stopni (staje się to odczuwalne już po godzinie pracy).

w stresie
 31.3 °C33.9 °C29.1 °C 
 31.7 °C35.4 °C29 °C 
 31.2 °C33.1 °C30.2 °C 
maks. w ogóle: 35.4 °C
średnia: 31.7 °C
33 °C46.6 °C35.4 °C
31.4 °C39.6 °C35.1 °C
30.7 °C34 °C33.8 °C
maks. w ogóle: 46.6 °C
średnia: 35.5 °C
temperatura otoczenia 20 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.7 °C / 89 F, compared to the average of 29.4 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 35.4 °C / 96 F, compared to the average of 34 °C / 93 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(-) The bottom heats up to a maximum of 46.6 °C / 116 F, compared to the average of 36.4 °C / 98 F
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (33.1 °C / 91.6 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28 °C / 82.4 F (-5.1 °C / -9.2 F).

Głośniki

Podobnie jak w D630 głośniczek jest tylko jeden. Znajduje się on przed touchpadem, stąd płynący z niego dźwięk bez przeszkód dociera do uszu użytkownika. Choć jest to głośnik monofoniczny, daje on radę i dla niewymagającego użytkownika nie będzie mankamentem Della. 

Wydajność akumulatora

Potężny akumulator stanowi swoisty nos Precisiona, który niweczy jego zgrabne kształty. Jeżeli jednak użytkownik jest w stanie pogodzić się z oszpeceniem sylwetki i wspomnianymi w dziale Obudowa ograniczeniami w ergonomii, bateria o pojemności 85 Wh odwdzięczy się długą pracą zdanego na nią komputera.

Maksymalny przebieg może wynosić aż sześć godzin (test przeprowadzono pod kontrolą systemu XP Pro – pod Vistą mógłby się okazać jeszcze dłuższy). Również korzystanie z sieci bez kabli można uskuteczniać prawie do woli – potężny akumulator pozwala na  osiągnięcie wyniku pięciu godzin bez kwadransa.

Wydajność akumulatora
luz
6h 02min
sieć przez WLAN
4h 45min
DVD
3h 15min
obciążenie
1h 51min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 17.2 / 22 / 26 W
obciążenie midlight 52 / 71 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Precision M2300 to produkt dość niszowy w ofercie Della i mało kto w ogóle wie, że taki model z matrycą 14,1” i profesjonalną kartą graficzną się w niej znajduje. Grono zainteresowanych jest nieliczne, ale ponoć znajdują się chętni na ten komputer, który jest wprawdzie mniejszy, ale nie ustępuje wagą sprzętom z ekranem 15,4", a dobrze radzi sobie z aplikacjami CAD-owskimi. Jeżeli nie jest się inżynierem, lepiej wybrać jednak laptop z amatorską lub półprofesjonalną kartą graficzną.

No, chyba że przemówią do nas inne atuty Precisiona. Naszym zdaniem to przede wszystkim metalowa, bardzo mocna i trwała obudowa, matryca podwyższonej rozdzielczości dająca homogeniczny obraz oraz bardzo długa praca na akumulatorze.

Ta potężna bateria będzie jednak nie w smak dla części zainteresowanych, jako że trochę szpeci i w pewnej mierze zmniejsza funkcjonalność komputera. Nie byliśmy też zadowoleni z klawiatury Della, naszym zdaniem nieco za mocno się on nagrzewa, no i jest bardziej hałaśliwy niż inne współczesne notebooki tej marki.

Dell Precision M2300
Dell Precision M2300

Specyfikacja techniczna

Dell Precision M2300
Karta grafiki
NVIDIA Quadro FX 360M - 128 MB, rdzeń: 432 MHz, pamięć: 400 MHz, GDDR3, TurboCache: 256 MB, 156.55
Pamięć
1024 MB 
, Samsung DDR2-667, 2x 512 MB Dual Channel
Matryca
14 cali 16:10, 1440 x 900 pikseli, Chi Mei CMO1428, refleksująca: nie
Chipset
Intel PM965
Dysk twardy
80 GB - 5400 rpm, 80 GB 
, 5400 obr/min, Toshiba MK8037GSX
Karta dźwiękowa
SigmaTel STAC9205
Złącza
1 PC Card, 4 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, Conexant HDA D330 MDC V.92 modem, 1 blokada Kensingtona, 1 port szeregowy, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, SmartCard
Łączność
Broadcom NetXtreme BCM5755M (10/100/1000/2500/5000MBit/s), Intel PRO/Wireless 3945ABG (a/b/g), Bluetooth Dell Wireless 360
Napęd optyczny
TSSTcorp CD-ROM TS-L162C (24x CD-ROM)
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 32 x 337 x 238
Akumulator
85 Wh litowo-jonowy, 9 ogniw
System operacyjny
Microsoft Windows XP Professional 32 Bit
Inne
36 miesiące(y) gwarancji
Waga
2.71 kg, zasilacz: 445 g
Cena
6372 PLN

 

Sklep M&M Notebooks
zdjęcie Dell Precision M2300
M2300 – mobilna stacja robocza na bazie Latitude D630
zdjęcie Dell Precision M2300
Precision różni się od swojego protoplasty plastikową aplikacją z tyłu klapy
zdjęcie Dell Precision M2300
oba spokrewnione modele mogą być wyposażony w charakterystyczny, sterczący jak bufor akumulator
zdjęcie Dell Precision M2300
metalowa obudowa Della jest mocna i konkretna
zdjęcie Dell Precision M2300
zaufanie budzą też ciężko chodzące zawiasy
zdjęcie Dell Precision M2300
klawisz Del jest trochę schowany, ale do jego pozycji jak w klawiaturze stacjonarnej łatwo się przyzwyczaić
zdjęcie Dell Precision M2300
klawiatura M2300 jest jak na nasz gust nieco zbyt twarda
zdjęcie Dell Precision M2300
wentylator jest na ogół neutralny dla otoczenia, ale pracując z maksymalną prędkością powoduje dość drażniący szum
zdjęcie Dell Precision M2300
wielki, dwuczęściowy akumulator odpłaca się za niedogodności nader długą pracą zasilanego z niego komputera

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Dell Latitude 5490
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8350U, 14", 1.694 kg
Recenzja Dell Inspiron 7570
GeForce 940MX, Kaby Lake Refresh i5-8550U, 15.6", 1.995 kg
Recenzja Dell Inspiron 7370
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 13.3", 1.4 kg
Recenzja Dell Latitude 5580
HD Graphics 620, Core i5 7200U, 15.6", 2.179 kg
Recenzja Dell Latitude 5280
HD Graphics 620, Core i5 7200U, 12.5", 1.42 kg
Recenzja Dell Latitude 5480
HD Graphics 630, Core i5 7440HQ, 14", 1.76 kg
Recenzja Dell Vostro 3568
HD Graphics 520, Core i3 6100U, 15.6", 2.19 kg
Recenzja Dell Vostro 5568
GeForce 940MX, Core i7 7500U, 15.6", 2.018 kg
Recenzja Dell Vostro 5468
GeForce 940MX, Core i5 7200U, 14", 1.6 kg
Recenzja Dell Latitude 3470
HD Graphics 520, Core i5 6200U, 14", 2 kg
Recenzja Dell Latitude E7470
HD Graphics 520, Core i5 6300U, 14", 1.6 kg
Recenzja Dell Latitude E5570
Radeon R7 M370, Core i5 6440HQ, 15.6", 2.35 kg
Recenzja Dell Latitude E5470
HD Graphics 520, Core i5 6300U, 14", 1.828 kg
Recenzja Dell Vostro 3546
HD Graphics 4400, Core i3 4005U, 15.6", 2.25 kg
Recenzja Dell Latitude 3550
GeForce 830M, Core i7 5500U, 15.6", 2.3 kg
Recenzja Dell Vostro 15 3558
HD Graphics 5500, Core i5 5200U, 15.6", 2.38 kg
Recenzja Dell Latitude 3450
HD Graphics 5500, Core i5 5200U, 14", 2.05 kg
Recenzja Dell Latitude E5550 (Intel Broadwell)
HD Graphics 5500, Core i5 5300U, 15.6", 2.14 kg
Recenzja Dell Latitude E7450
HD Graphics 5500, Core i5 5300U, 14", 1.64 kg
Recenzja Dell Latitude E5550
HD Graphics 4400, Core i5 4310U, 15.6", 2.14 kg
Recenzja Dell Latitude E5450
HD Graphics 4400, Core i5 4310U, 14", 1.968 kg
Recenzja Dell Latitude 3340
HD Graphics 4400, Core i5 4200U, 13.3", 1.773 kg
Recenzja Dell Latitude E5440
HD Graphics 4400, Core i5 4300U, 14", 2.295 kg
Recenzja Dell Latitude E5540
HD Graphics 4400, Core i5 4300U, 15.6", 2.4 kg
Recenzja Dell Latitude E6440
Radeon HD 8690M, Core i5 4300M, 14", 2.1 kg
Recenzja Dell Latitude 3540
Radeon HD 8850M, Core i5 4200U, 15.6", 2.3 kg
Recenzja Dell Latitude 3440
GeForce GT 740M, Core i5 4200U, 14", 2.1 kg
Recenzja Dell Latitude E7440
HD Graphics 4400, Core i5 4200U, 14", 1.63 kg
Recenzja Dell Latitude E6540 (i7-4800MQ, HD 8790M)
Radeon HD 8790M, Core i7 4800MQ, 15.6", 3 kg

Pro

 • wytrzymała, metalowa obudowa
 • wydajny procesor
 • profesjonalna karta graficzna dla inżynierów
 • matryca podwyższonej rozdzielczości
 • długa praca na akumulatorze
 • korzystne rozmieszczenie złączy
 • Contra

 • sterczący z przody, szpecący sylwetkę akumulator
 • niewygodna, nieco za twarda klawiatura
 • natężone nagrzewanie się obudowy
 • Please share our article, every link counts!
  > laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Precision M2300
  Sylwester Cyba (Update: 2015-07- 9)