Notebookcheck Logo

Test Dell Latitude 3550

28/08/2015

Dell Latitude 3550 to kolejny przetestowany przez nas laptop biznesowy z dobrej jakości matrycą 15,6" (Full HD, IPS). Naprawiono w nim błąd popełniony w przypadku poprzednika (Latitude 3540) - posiada on wyjście HDMI. Przetestowaliśmy ten model w konfiguracji o bogatym wyposażeniu, z procesorem Core i7, 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD.

Dell Latitude 3550

Obudowa

Dell Latitude 3550
Dell Latitude 3550

Zgodnie z panującymi standardami korporacyjnymi stylistyka prezentowanego Della Latitude 3550 jest utrzymana w eleganckim minimalizmie. Ciemna tonacja kolorystyczna tworzywa, obłe kształty korpusu oraz centralnie ulokowane logo producenta nadają urządzeniu odpowiednią schludność. 

Faktura powierzchni korpusu laptopa jest gładka w dotyku. Wizualnie sprawia wrażenie pierwszorzędnej, a co najważniejsze jest stosunkowo odporna na zabrudzenia (łatwość usuwania odcisków palców). 

Masa laptopa z 4-komorowym modułem akumulatorowym wynosi 2,3 kg. Jest więc standardowa dla tego segmentu urządzeń (podobną masą odznaczają się choćby Asus Pro B551 i Fujitsu LifeBook A555G). 

Niestety już pierwszy kontakt z klapą ujawnia marną jakość zastosowanego tworzywa. Unoszenie pokrywy ekranu z pozycji zamkniętej prowokuje naprężenia materiału, które przejawiają się pod postacią nieprzyjemnych trzasków. Punktowy ucisk wewnętrznej części klapy jedynie potwierdza negatywne odczucia. Sztywność materiału jest niewystarczająca. Delikatnie odginanie ramki ekranu za jej skrajne narożniki ujawnia ponadstandardową elastyczność tworzywa. 

Centralnie osadzony zawias ekranu cechuje się wyczuwalnym oporem. Nie jest on jednak wystarczający, by utrzymać pokrywę ekranu w powietrzu przy rozwarciu sięgającymi 10-15 stopni. Maksymalny kąt odchylenia ekranu wynosi około 140 stopni.  

Wnętrze obudowy laptopa nawiązuje do ascetycznej stylistyki zewnętrznej. Faktura powierzchni jest jednorodna i stosunkowo odporna na zabrudzenia wynikające z użytkowania laptopa. 

W odróżnieniu od poprzedniego modelu, Latitude 3540, zrezygnowano z czarnego wypełnienia przestrzeni pomiędzy klawiszami klawiatury. W Latitude 3550 kolor plastiku jest zbliżony do odcieni korpusu. 

Przedni pas pulpitu roboczego ma około 11 cm długości, co gwarantuje stabilne podparcie dla nadgarstków. Gładzik osadzono na lewo od osi symetrii korpusu, przez co na obszarze o szerokości około 9 cm może brakować odrobinę miejsca na ułożenie lewej dłoni (kciuk użytkownika może stykać się z powierzchnią płytki dotykowej). 

Spasowanie przedniej krawędzi obudowy laptopa budzi zastrzeżenia. Przy naciskaniu powstają tam widoczne rozwarstwienia. Powierzchnia ma w tym miejscu ostrą krawędź, drażniącą dla skóry. 

Rozlokowanie portów peryferyjnych zostało całkowicie zmienione w stosunku do schematu znanego z modelu Latitude 3540. W testowanym egzemplarzu Latitude 3550 zrezygnowano z wbudowanego napędu optycznego oraz dodano złącze HDMI.

Obiektywnie należy stwierdzić, iż różnorodność i rozmieszczenie złączy nie zachwycają. Skoncentrowanie w bliskim sąsiedztwie dwóch portów USB 3.0, złącza VGA, HDMI oraz RJ45 prowokuje plątaninę kabli, które ograniczają swobodne operowanie myszą komputerową.  

W przedniej części obudowy odnajdziemy jedynie kontrolki LED sygnalizujące naładowanie akumulatora oraz stan zasilania. Gniazdo na karty pamięci przeniesiono na lewą flankę obudowy, obok pojedynczego portu USB 2.0. 

Warto również zauważyć, iż zrezygnowano z bocznych wylotów powietrza służących do odprowadzania ciepła. Znajdują się na z tyłu jednostki zasadniczej. Dostęp do podzespołów wewnętrznych urządzenia jest mocno utrudniony, gdyż wymaga odkręcenia całej pokrywy serwisowej i uporania się z zatrzaskami podtrzymującymi. Tutaj można zobaczyć podzespoły po zdjęciu spodniej osłony (pod Bottom Access Panel Removal).

przód: kontrolki stanu
przód: kontrolki stanu
lewy bok: gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, USB 2.0, czytnik kart pamięci
lewy bok: gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, USB 2.0, czytnik kart pamięci
prawy bok: gniazdo audio, 2 USB 3.0, HDMI, LAN, VGA
prawy bok: gniazdo audio, 2 USB 3.0, HDMI, LAN, VGA
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy

Osprzęt

Dell Latitude 3550 dysponuje klawiaturą wyspową, która została dodatkowo wyposażona w funkcję podświetlania (która jest uaktywniana skrótem klawiszowym Fn + F10). 

Mechanizm pracy klawiszy jest przewidywalny. Płytki cechują się krótkim, dobrze wyczuwalnym skokiem, co wpływa pozytywnie na komfort korzystania z urządzenia. Końcowa faza nacisku klawisza jest miękka, dzięki czemu pisanie na klawiaturze jest stosunkowe ciche.  

Nacisk w centralnej części klawiatury powoduje uginanie powierzchni. W trakcie normalnego użytkowania laptopa nie jest to niedogodność szczególnie dokuczliwa.  

Układ klawiszy jest standardowy. Klawisze odpowiadające za regulację natężenia i wyciszanie dźwięku podmapowano pod klawisze funkcyjne F1-F3. Klawiatura omawianego laptopa posiada wydzielony blok numeryczny. 

Gładzik dysponuje obszerną powierzchnią roboczą, która ma wymiary około 10,5 x 8 cm. Dla porównania płytka dotykowa zastosowana w poprzednim modelu 3540 jest mniejsza (10 x 5,7 cm). 

Faktura płytki jest delikatnie szorstka. W przypadku gdy palec uchwyci odrobinę wilgoci, tworzywo traci na właściwościach ślizgowych. Precyzja działania tego przyrządu wskazującego jest przeciętna.  

W przypadku omawianego gładzika zrezygnowano z wydzielonych klawiszy na rzecz punktowego nacisku na powierzchnię płytki dotykowej. Wizualnie strefę obsługi lewego i prawego przycisku sygnalizuje pionowa kreska w dolnej części urządzenia. Co ciekawe, na powierzchni gładzika nie występują "martwe strefy" (ruch kursora odbywa się nawet w przypadku poruszania palcem po rejonie przycisków).  

Wywoływanie funkcji dotyku przez "puknięcie" prowokuje poruszanie całej powierzchni mechanizmu gładzika.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
podświetlona klawiatura
podświetlona klawiatura
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

Testowany egzemplarz modelu Latitude 3550 został wyposażony w matrycę 15,6" Full HD marki LG. W tańszych konfiguracjach omawianego laptopa montowany jest ekran o standardowej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. 

Obiektywnie należy stwierdzić, iż matryca to jeden z najlepszych elementów biznesowego Della.  

Panel LG (model LGD046F) cechuje się wysoką średnią luminancją maksymalną na poziomie 285 cd/m². W typowych warunkach domowych można komfortowo pracować z jasnością na poziomie 40-50%.  

Odwzorowanie kolorów wypada całkiem poprawnie. Przy maksymalnych nastawach jasności oraz kontrastu krzywa kolorów nieco odbiega od wartości idealnej. Do wygodnej pracy warto nieco obniżyć luminancję. Zmierzona wartość jasności czerni na poziomie 0,4 cd/m² potwierdza pozytywne wrażenia wzrokowe.

297.3
cd/m²
278.3
cd/m²
291.7
cd/m²
302.6
cd/m²
298.3
cd/m²
285.5
cd/m²
265.8
cd/m²
264.2
cd/m²
281.6
cd/m²
podświetlenie ekranu
LG Display LGD046F / 156WF6
maksimum: 302.6 cd/m² (Nits) średnia: 285 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
kontrast: 746:1 (czerń: 0.4 cd/m²)63.6% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
86.7% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
67.1% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy Full HD Della Latitude 3550 a paleta barw matrycy Full HD Asusa B551LA (siatka)
3550 a B551LA
paleta barw matrycy Full HD Della Latitude 3550 (siatka) a przestrzeń kolorów sRGB
3550 a sRGB
paleta barw matrycy Full HD Della Latitude 3550 (siatka) a przestrzeń kolorów Adobe RGB
3550 a aRGB

Rozpiętość palety barw jest porównywalna z przestrzenią sRGB. Różnica między gamutem ekranem LG a przestrzenią sRGB jest zaprezentowana na diagramie powyżej.  

Z punktu widzenia typowo użytkowego warto pochwalić zastosowanie matowej powierzchni ekranu oraz wysoką natywną rozdzielczość ekranu (1920 x 1080 pikseli), która sprzyja swobodnej pracy z dużą liczbą otwartych okien systemowych. 

Kąty widzenia w płaszczyźnie pionowej i poziomej są typowe dla grupy matryc IPS. Taki stan rzeczy umożliwia bezproblemową prezentację wyświetlanych treści kilkuosobowej grupie obserwatorów.

Osiągi

obniżone taktowanie CPU przy pełnym obciążeniu
obniżone taktowanie CPU przy pełnym obciążeniu

Testowany Latitude 3550 został wyposażony w niskonapięciowy procesor Core i7-5500U pracujący w tandemie z układem graficznym Intel HD Graphics 5500. Urządzenie dodatkowo dysponuje kartą grafiki NVIDIA GeForce 830M. Poszczególne konfiguracje sprzętowe modeli Latitude 3550 występują zarówno z 14-nanometrowymi procesorami z rodziny Broadwell (np. i5-5200U), jak i starszymi niskonapięciowymi jednostkami Haswell (np. Core i3-4005U) produkowanymi w procesie technologicznym 22 nm. 

Jednostka Core i7-5500U cechuje się bazową częstotliwością taktowania rdzeni na poziomie 2,4 GHz. W trybie turbo taktowanie CPU wynosi 2994 MHz (30 x 99,8 MHz) przy napięciu 1,1486 V. Taktowanie minimalne to 500 MHz.

W wielowątkowym teście referencyjnym Cinebench R15 CPU Intela wypracował 293 punktów. Dla porównania Core i7-4500U (architektura Haswell, bazowe taktowanie 1,8 GHz) uzyskuje średnio 250 punktów. Natomiast przyrost wydajności w odniesieniu do modelu Core i5-5200U wynosi już około 15%. 

Przy pełnym wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesora i dodatkowej karty graficznej występuje minimalne obniżenie częstotliwości taktowania rdzeni CPU. Taktowanie procesora waha się pomiędzy wartością 2295 MHz (napięcie 0,919 V, mnożnik 23x) a 2394 MHz (napięcie 0,937 V, mnożnik 24x). Dławienie taktowania CPU jest pokazane na zrzucie powyżej. 

Opcjonalna karta graficzna GeForce 830M jest uaktywniana automatycznie przy użyciu sterownika Nvidia Optimus. Z poziomu tegoż oprogramowania mamy możliwość stworzenia własnego profilu dla każdej z aplikacji lub też trwałego wymuszenia wykorzystywania danego układu grafiki. 

GeForce 830M dysponuje 64-bitową szyną pamięci, posiada 256 rdzeni CUDA i bazową częstotliwość taktowania rdzenia GPU na poziomie 1082 MHz (która może zostać zwiększona w trybie turbo do 1150 MHz). W teście 3DMark 13 Fire Strike Graphics omawiany laptop uzyskał dzięki karcie GeForce 830M 1370 punktów. Dla porównania GeForce 820M (96 rdzeni CUDA) osiąga w tym benchmarku średnio niecałe 900 oczek.

CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD (Slot #1)
CPU-Z SPD (Slot #1)
CPU-Z SPD (Slot #2)
CPU-Z SPD (Slot #2)
CPU-Z Caches
CPU-Z Caches
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (Intel)
HWiNFO (Intel)
HWiNFO (Intel)
HWiNFO (NVIDIA)
HWiNFO (NVIDIA)
GPU-Z (NVIDIA)
GPU-Z (NVIDIA)
NovaBench
NovaBench
Super PI
Super PI
SPECviewperf
SPECviewperf
wPrime
wPrime
 
3DMark Ice Storm Standard Score
43219 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
6336 pkt.
3DMark Fire Strike Score
1220 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Shading 64Bit
6375 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
13203 Points
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
6069 Points
Cinebench R10 Shading 32Bit
6138
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
9991
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4605
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
42.5 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
3.24 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.4 Points
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
99.6 %
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
52 fps
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
293 Points
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
123 Points
Pomoc

Testowany model był wyposażony w dysk SSD marki Samsung, którego pojemność nominalna wynosi 250 GB. W uboższych wersjach wyposażenia mamy do czynienia z dyskami talerzowymi o pojemności 500 GB oraz 1 TB. Model EVO 850 w teście odczytu sekwencyjnego (przy użyciu oprogramowania AS SSD) wykręcił 504 MB/s. Zapis sekwencyjny osiągnął zaś około 494 MB/s.

AS SSD
AS SSD
AS SSD (IOPS)
AS SSD (IOPS)
CrystalDiskMark
CDM
Samsung SSD 850 EVO 250GB
przesył danych (minimum): 432.4 MB/s
przesył danych (maksimum): 446.8 MB/s
przesył danych (średnio): 442.4 MB/s
czas dostępu:
szybkość interfejsu: 212.4 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Podczas pracy biurowej Dell Latitude 3550 nie jest laptopem głośnym. Przy uaktywnionym profilu oszczędzania energii układ chłodzenia przez większą część czasu pozostaje w stanie spoczynku. Wentylator uruchamia się okresowo (w dłuższych odstępach czasu), wytwarzając szmer na poziomie około 33,8 dB. 

Charakterystyka działania układu chłodzenia pod obciążeniem jest niejednostajna. Kilkuminutowe podtrzymanie maksymalnego użycia GPU i CPU skutkuje maksymalnym przyśpieszeniem obrotów wentylatora, który w apogeum generuje hałas o natężeniu 47,7 dB. Po chwili wzmożonej pracy prędkość obrotowa wentylatora maleje i wtedy generuje on szum na poziomie około 42 dB. 

W sprzyjających warunkach (ciche otoczenie) i przy dokładnym wsłuchaniu się w pracę laptopa z bliższej odległości można dosłyszeć delikatne popiskiwanie dochodzące z wnętrza jednostki zasadniczej. W typowym środowisku pracy nie jest ono słyszalne.

Hałas

luz
33.8 / 34 / 34.3 dB
HDD
30 dB
obciążenie
39.6 / 47.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

Dell Latitude 3550 zachowuje dostateczne temperatury wierzchniej części obudowy. Podczas pracy biurowej powierzchnia w miejscu podparcia nadgarstków miała temperaturę zbliżoną do 30°C. Wyższe temperatury można zaobserwować w tylnej części korpusu (ma to związek z poprowadzeniem w tym miejscu elementów układu chłodzenia) oraz w okolicy bloku numerycznego klawiatury. W środkowej części klawiatury zmierzyłem niespełna 34°C. 

W modelu Latitude 3550 zrezygnowano z bocznego wylotu powietrza z układu chłodzenia na rzecz zasłoniętego przez ekran wylotu z tyłu jednostki zasadniczej. Otwory wentylacyjne w postaci podłużnej kratki na spodzie nie są zbyt liczne. Przełożyło się to na podwyższenie ciepłoty dolnej części korpusu. Nawet w trakcie normalnej pracy laptopa centralna część spodu obudowy nagrzała się do ponad 36 stopni Celsjusza. 

Pod obciążeniem spód jednostki zasadniczej osiągnął temperaturę maksymalną w wysokości 45,1°C. Tak ciepły obszar na spodzie skuteczne zniechęca do wykorzystywania laptopa trzymanego na kolanach w przypadku cięższej pracy. 

Zasilacz rozgrzał się maksymalnie do 40,5°C.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia (oszczędzanie energii)
bez obciążenia (oszczędzanie energii)
temperatury podzespołów w teście bez obciążenia (profil zrównoważony)
bez obciążenia (profil zrównoważony)
temperatury podzespołów podczas grania
podczas grania
temperatury podzespołów w teście z pełnym obciążeniem
z pełnym obciążeniem
w stresie
 35.3 °C44.5 °C40.5 °C 
 31.1 °C44.8 °C42.2 °C 
 28.4 °C31.9 °C33 °C 
maks. w ogóle: 44.8 °C
średnia: 36.9 °C
40.1 °C44.7 °C32.2 °C
38.5 °C45.1 °C28.9 °C
31.1 °C30.1 °C28.9 °C
maks. w ogóle: 45.1 °C
średnia: 35.5 °C
zasilacz  40.5 °C | temperatura otoczenia 25 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 36.9 °C / 98 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(±) The maximum temperature on the upper side is 44.8 °C / 113 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(-) The bottom heats up to a maximum of 45.1 °C / 113 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(±) In idle usage, the average temperature for the upper side is 33.4 °C / 92 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (33 °C / 91.4 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-5.3 °C / -9.5 F).

Głośniki

Dwa stereofoniczne głośniki umieszczone na spodzie przedniej części obudowy dysponują całkiem zadowalającą mocą maksymalną. Niestety, standardowo dla konstrukcji tego typu jakość dźwięku wypada mocno przeciętnie. Podczas odsłuchu muzyki szczególnie zauważalny jest niedobór tonów niskich (przy większym natężeniu dźwięku słyszalny jest raczej nieprzyjemny stukot).

Wydajność akumulatora

Testowany egzemplarz laptopa Latitude 3550 wyposażono w 4-komorowy akumulator o większej pojemności nominalnej (58 Wh). W podstawowej konfiguracjach mamy do czynienia ze standardowym 3-komorowym modułem 43 Wh. 

Osiągi uzyskiwane na zasilaniu bateryjnym są zadowalające. W teście surfowania po sieci (przy uaktywnionym profilu zrównoważonej wydajności i jasności obrazu na poziomie 50%) omawiany laptop działał prawie 5 godzin (4 h 56 min). 

W trybie oszczędzania energii przy wyłączonym module WiFi oraz minimalnej jasności obrazu Latitude 3550 osiągnął bardzo dobry wynik, tj. 15 h 54 min. 

Maksymalny pobór mocy przy pełnym obciążeniu dGPU i CPU wyniósł 62,1 W.

Wydajność akumulatora
luz
15h 54min
sieć przez WLAN
4h 56min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 6.7 / 7.8 / 13.2 W
obciążenie midlight 38.2 / 62.1 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Dell Latitude 3550
Dell Latitude 3550

Dell Latitude 3550 to laptop przeznaczony dla klientów biznesowych, który w zależności od zamówionej konfiguracji może pełnić rolę zwykłego laptopa biurowego lub (przy wyposażeniu go w matrycę Full HD, procesor Core i7, większy zasób pamięci RAM) mobilnej stacji roboczej. 

Urządzenie w testowanej konfiguracji, z procesorem Core i7-5500U, układem graficznym GeForce 830M, dyskiem SSD, pamięcią RAM o wielkości 16 GB oraz akumulatorem o powiększonej pojemności (58 Wh), kosztuje obecnie (pod koniec sierpnia 2015) około 5 tysięcy złotych. W tej cenie dostajemy poprawny sprzęt korporacyjny, którego ocena jest zaniżona przez kiepską jakość zastosowanych materiałów.   

Najmocniejszym punktem omawianego egzemplarza jest matowa matryca Full HD, która gwarantuje dużo przestrzeni roboczej oraz dobre parametry obrazu. Porządny panel LCD w połączeniu z wygodną klawiaturą sprawiają, iż wielogodzinna praca z laptopem nie jest męcząca. 

In plus zaliczę także poprawne czasy pracy na zasilaniu bateryjnym, które podczas korzystania z internetu z użyciem modułu WiFi powinny w najgorszym razie sięgać 5 godzin. 

Skrzypiąca ramka matrycy oraz niewystarczająca sztywność obudowy negatywnie rzutują na ocenę urządzenia. Dochodzi do tego niedogodność w postaci dość wysokiej temperatury spodniej części obudowy.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Dell Latitude 3550
bohater testu: Dell Latitude 3550

Specyfikacja techniczna

Dell Latitude 15 3550 CA5F6L3550EMEA_WIN
Procesor
Intel Core i7-5500U 2 x 2.4 - 3 GHz, Broadwell
Karta grafiki
NVIDIA GeForce 830M - 2048 MB VRAM, rdzeń: 1150 MHz, pamięć: 900 MHz, DDR3 (Hynix), magistrala 64-bitowa, ForceWare 353.62, Nvidia Optimus, Intel HD Graphics 5500
Pamięć
16 GB 
, Crucial DDR3L 1600 MHz, 2x 8 GB, dwa gniazda
Matryca
15.60 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, LG Display LGD046F / 156WF6, IPS, podświetlanie diodami LED, refleksująca: nie
Chipset
Intel Broadwell-U PCH-LP (Premium)
Dysk twardy
Samsung SSD 850 EVO 250GB, 250 GB 
Karta dźwiękowa
Intel Broadwell PCH-LP - High Definition Audio Controller
Złącza
1 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD/SDHC, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN (10/100/1000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (a/b/g/h/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.0
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 22.3 x 380.4 x 259
Akumulator
58 Wh litowo-jonowy, 4 ogniwa (Samsung), Dell 86JK853
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: tak, BIOS: A04, zasilacz 19 V DC, 4,62 A, 90 W
Waga
2.3 kg, zasilacz: 360 g

 

Sprzęt dostarczył

laptopy biznesowe - kuzniewski.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Marcin Dziemidok.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Debiut wydajności Intel Core i5-1345U: Recenzja laptopa Dell Latitude 3440
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1345U, 14.00", 1.537 kg
Recenzja Dell Latitude 5490
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8350U, 14.00", 1.694 kg
Recenzja Dell Inspiron 7570
GeForce 940MX, Kaby Lake Refresh i5-8550U, 15.60", 1.995 kg
Recenzja Dell Inspiron 7370
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 13.30", 1.4 kg
Recenzja Dell Latitude 5580
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 15.60", 2.179 kg

Za

+dobra matryca
+komfortowa klawiatura
+stosunkowo odporna na zabrudzenia faktura obudowy
+poprawne czasy pracy na akumulatorze
 

Przeciw

-kiepska sztywność obudowy oraz ramki matrycy
-przeciętny gładzik
-temperatury na spodzie obudowy
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Latitude 3550
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-19)