Notebookcheck Logo

Phil Spencer sugeruje, że handheld do gier Xbox będzie prawdziwym konkurentem dla Asus ROG Ally zamiast PlayStation Portal

Microsoft Xbox gaming handheld może oferować możliwość lokalnego grania w gry (Źródło obrazu: Logitech [edytowane])
Microsoft Xbox gaming handheld może oferować możliwość lokalnego grania w gry (Źródło obrazu: Logitech [edytowane])
Podczas Xbox Showcase, Microsoft zaprezentował zaktualizowaną serię S i X oraz wiele nowych gier. Po tym wydarzeniu IGN przeprowadził wywiad z Philem Spencerem, dyrektorem generalnym Microsoft Gaming, w którym zasugerował, że handheld do gier Xbox będzie bardziej podobny do Asus ROG Ally, a mniej do Sony PlayStation Portal.
Gaming Handheld

Microsoft zaprezentował zaktualizowane Seria S i Seria X konsole do gier i sporą liczbę nowych gier podczas wczorajszego Xbox Showcase. Po tym wydarzeniu Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Gaming, udzielił wywiadu serwisowi IGN, w którym opowiedział o plotkach dotyczących konsoli Xbox.

Aby Państwa wprowadzić w temat, Spencer już od dłuższego czasu sugeruje możliwość wydania przez Microsoft pierwszego handhelda do gier. Wskazał nawet, że w firmie rośnie zainteresowanie wejściem na rynek handheldów. Mieliśmy również ankietę z kwietniaktóra wyraźnie wskazywała, że firma nad czymś pracuje.

Jednak w wywiadzie dla IGN Spencer wypowiedział się na ten temat najbardziej dosadnie do tej pory, mówiąc: "Myślę, że my też powinniśmy mieć handhelda." Co ciekawsze, zasugerował, że handheld do gier Xbox prawdopodobnie będzie oferował funkcję gry lokalnej, czego nie można uzyskać w Sony PlayStation Portal PlayStation Portal Sony.

Mówiąc dokładniej, Phil Spencer powiedział: "Myślę, że możliwość grania w gry lokalnie jest naprawdę ważna". Stwierdzenie to pojawiło się po tym, jak zapytano go, czy handheld Microsoftu będzie wyposażony w dedykowany sprzęt, taki jak Steam Deck czy też będzie wymagał "połączenia WiFi" jak PlayStation Portal.

Spencer dodał również, że lubi handheldy do gier, takie jak Lenovo Legion Go, Steam Deck i Asus ROG Ally, ponieważ wszystkie oferują możliwość lokalnego grania w gry. Z drugiej strony PlayStation Portal, streamuje gry zamiast tego. Wszystko to oznacza, że handheld do gier Xbox może być znacznie lepszy od oferty Sony.

Oprócz tego, jeśli Microsoft sprawi, że handheld do gier Xbox będzie wyposażony w bardziej wyrafinowany system operacyjny, taki jak SteamOS, może on stać się dużym konkurentem dla Asus ROG Ally (wariant Z1 Extreme obecnie 549,99 USD w Best Buy).

Źródło(a)

IGN (wideo osadzone powyżej) via: VideoCardz

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Phil Spencer sugeruje, że handheld do gier Xbox będzie prawdziwym konkurentem dla Asus ROG Ally zamiast PlayStation Portal
Abid Ahsan Shanto, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)