Notebookcheck Logo

Orange Pi AIpro wprowadza technologię Ascend AI firmy Huawei

Orange Pi współpracuje z Huawei, aby wprowadzić AIpro SBC oparte na sztucznej inteligencji (źródło zdjęcia: Orange Pi)
Orange Pi współpracuje z Huawei, aby wprowadzić AIpro SBC oparte na sztucznej inteligencji (źródło zdjęcia: Orange Pi)
Orange Pi rozpoczęło przedsprzedaż AIpro SBC. Jest to płytka rozwojowa, którą Orange Pi zbudowało z Huawei, wprowadzając technologię Ascend AI. W fazie przedsprzedaży wariant z 8 GB pamięci RAM kosztuje 889 CNY, czyli około 125 USD.
Single-Board Computer (SBC) AI

Stworzony wspólnie z Huawei, Orange Pi AIpro wszedł w fazę przedsprzedaży. Wykorzystuje on technologię Huawei Ascend AI i zapewnia 8/20 TOPS mocy obliczeniowej. Ale to nie tylko technologia AI sprawia, że SBC jest potężny.

Orange Pi AIpro zawiera 4-rdzeniowy 64-bitowy procesor wspierany przez dedykowane procesory AI i graficzne. Obsługuje podwójne wyjście 4K i może pomieścić moduły eMMC o pojemności do 256 GB. Jeśli chodzi o pamięć, SBC jest dostępny z 8 GB i 16 GB pamięci RAM LPDDR4X.

Ponadto, płytka rozwojowa AIpro posiada wszechstronny zestaw interfejsów. Obejmuje to nagłówek GPIO, porty HDMI, gniazdo M.2 z obsługą NVMe 2280 SSD (Crucial P3 4 TB obecnie 199,95 USD na Amazon), porty USB typu C i typu A oraz gniazdo TF.

Poza tym, Orange Pi AIpro oferuje wsparcie dla openEuler i Ubuntui Ubuntu. Spełnia on również większość wymagań związanych z weryfikacją prototypów algorytmów sztucznej inteligencji i tworzeniem aplikacji do rozumowania.

Jeśli chodzi o ceny, Orange Pi AIpro z 16 GB pamięci RAM kosztuje 1149 CNY (~ 162 USD), podczas gdy wariant z 8 GB pamięci RAM kosztuje 899 CNY (~ 125 USD). Proszę jednak pamiętać, że płyta jest obecnie w fazie przedsprzedaży, a termin wysyłki ustalono na początek stycznia przyszłego roku.

Najważniejsze wydarzenia (źródło obrazu: Orange Pi)
Najważniejsze wydarzenia (źródło obrazu: Orange Pi)
Widok z przodu i z tyłu (źródło obrazu: Orange Pi)
Widok z przodu i z tyłu (źródło obrazu: Orange Pi)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Orange Pi AIpro wprowadza technologię Ascend AI firmy Huawei
Abid Ahsan Shanto, 2023-12- 3 (Update: 2023-12- 3)