Notebookcheck Logo

Od Samsung a Galaxy S24 Ultra do Galaxy S26 Ultra: Wszystkie zmiany w aparacie zgodnie z wyciekiem mapy drogowej

Jeden z przecieków przedstawia rzekomą mapę drogową Samsunga dotyczącą dalszego rozwoju kamer od Galaxy S24 Ultra do Galaxy S26 Ultra. (Zdjęcie za pośrednictwem @sondesix)
Jeden z przecieków przedstawia rzekomą mapę drogową Samsunga dotyczącą dalszego rozwoju kamer od Galaxy S24 Ultra do Galaxy S26 Ultra. (Zdjęcie za pośrednictwem @sondesix)
Jak pokazuje najnowsze praktyczne zdjęcie aparatu Galaxy S24 Ultra, stosunkowo niewiele zmienia się we flagowcach Samsunga z roku na rok. Zazwyczaj dość wiarygodny przeciek rzucił światło na to, czego możemy się spodziewać po aparatach Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25 Ultra i Galaxy S26 Ultra w nadchodzących latach.
Android Galaxy S Leaks / Rumors Smartphone

S23 Ultra Galaxy S23 Ultra (dostępny tutaj na Amazon.com) wykonał skok z 108-megapikselowego czujnika do pierwszego 200-megapikselowego aparatu we flagowym segmencie, ale poza tym sprzęt aparatu pozostał w dużej mierze niezmieniony w tym roku w porównaniu do Galaxy S22 Ultra rok wcześniej. I w przeciwieństwie do niektórych chińskich konkurentów, takich jak Xiaomi, rozwój aparatów Samsunga będzie prawdopodobnie kontynuowany w dość spokojnym tempie w ciągu najbliższych kilku lat.

Leaker z X-handle @Tech_Reve, który w ostatnich latach udowodnił, że jest dość wiarygodny, opublikował mapę drogową zmianktóra podsumowuje rzekome plany Samsunga dotyczące aparatów następców Galaxy S23 Ultra aż do Galaxy S26 Ultra. Oczywiście żaden przeciek nie jest nieomylny, a plany Samsunga mogą się zmieniać kilka razy w ciągu najbliższych kilku lat, więc te wskazówki należy traktować z przymrużeniem oka.

Galaxy S24 Ultra z nowym teleobiektywem

Względnie pewne, bo podkreślane kilkakrotnie w przeszłości, jest przekształcenie 10-megapikselowego teleobiektywu peryskopowego z 10-krotnym zoomem optycznym w Galaxy S23 Ultra w 50-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy z 5-krotnym zoomem w nadchodzącym Galaxy S24 Ultra. Według przecieków, nowy sensor będzie oferował rozmiar piksela 0,7 um.

Galaxy S25 Ultra ze zmiennym zoomem

To dość ekscytujące zobaczyć, co Samsung ma w zanadrzu dla każdego, kto zechce poczekać, aż Galaxy S25 Ultra trafi na rynek na początku 2025 roku. Według przecieku, nie tylko główny aparat zostanie zaktualizowany, ale ultraszerokokątny i teleobiektyw również ulegną zmianie, co oznacza, że Samsung może wymienić wszystkie aparaty jednocześnie po raz pierwszy od pokolenia. Obecny plan zakłada najwyraźniej przejście z 12-megapikselowego czujnika ultraszerokokątnego na 50-megapikselowy, co jest już powszechną praktyką u konkurencji z Chin i jest podobno planowana również dla iPhone'a 16 Pro w przyszłym roku.

Jeszcze bardziej ekscytujący jest jednak zakres teleobiektywu, który może zostać pokryty przez pojedynczy peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy w 2025 roku. Niektórzy mogą pamiętać, że w przeszłości pojawiały się podobne plotki Galaxy S24 Ultra, więc najwyraźniej Samsung trzyma się tych planów i obecnie planuje je wdrożyć w Galaxy S25 Ultra.

Galaxy S26 Ultra z większym sensorem

Interesujące jest również to, co ma się zmienić w 2026 roku wraz z flagowcem Galaxy S Ultra. Według przecieku, Galaxy S26 Ultra ma najwyraźniej przejść na większy 200-megapikselowy czujnik, prawdopodobnie jeden z wielu czujników ISOCELL, które są obecnie opracowywane przez Samsunga. W szczególności czujnik będzie najwyraźniej miał rozmiar 1/1,1 cala, zbliżając go nieco do formatu 1 cala. Rozmiar piksela ma wynosić 0,7 um.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Od Samsung a Galaxy S24 Ultra do Galaxy S26 Ultra: Wszystkie zmiany w aparacie zgodnie z wyciekiem mapy drogowej
Alexander Fagot, 2023-12-18 (Update: 2023-12-18)