Notebookcheck Logo

ONEXPLAYER ONEXGPU: Nowe eGPU AMD Radeon w cenie 599 USD z rozszerzeniem SSD i oświetleniem RGB już w przyszłym tygodniu

One-Netbook ONEXGPU powinien być dostępny do zamówienia przed końcem miesiąca. (Źródło zdjęcia: One-Netbook)
One-Netbook ONEXGPU powinien być dostępny do zamówienia przed końcem miesiąca. (Źródło zdjęcia: One-Netbook)
One-Netbook przygotowuje się do wydania ONEXGPU, eGPU marki ONEXPLAYER, które zawiera AMD Radeon RX 7600M XT, podobnie jak GPD G1. Odpowiednik One-Netbook będzie nie tylko wyposażony w gniazdo M.2 2280 i podświetlenie RGB, ale także będzie tańszy od GPD G1 z ceną początkową 599 USD.
AMD Gaming GPU Accessory

One-Netbook ujawnił teraz pełne szczegóły dotyczące ONEXGPU, eGPU, które zaczęło dokuczać prawie miesiąc temu pod marką ONEXPLAYER. Podsumowując, firma wcześniej potwierdziła, że ONEXGPU będzie dostarczany tylko z kartami graficznymi AMD Radeon RX 7600M XT, kartą graficzną opartą na Navi 33 i RDNA 3. Oparty na węzłach 6 nm, Radeon RX 7600M XT zawiera 32 jednostki obliczeniowe (CU), zużywa do 120 W w ONEXGPU i jest porównywany do wersji desktopowej NVIDIA GeForce RTX 3060 w materiałach marketingowych AMD.

Jak już omówiliśmy wcześniejten wybór procesora graficznego stawia ONEXGPU w bezpośredniej konkurencji z G1, eGPU wydanym przez GPD na początku tego roku. One-Netbook dorównał GPD poprzez włączenie połączenia Oculink, które powinno ograniczyć spadek wydajności z kompatybilnymi urządzeniami w porównaniu do przesyłania strumieniowego przez Thunderbolt 4. Nawiasem mówiąc, oba eGPU posiadają Thunderbolt 4 jako kopię zapasową dla urządzeń, które nie posiadają połączenia Oculink. Jednak One-Netbook starał się odróżnić swoje wysiłki od GPD G1, dodając gniazdo M.2 2280, które działa z prędkością PCIe 2.0.

Według One-Netbook, ONEXGPU będzie dostępny na Indiegogo od przyszłego tygodnia; firma nie podała jeszcze konkretnej daty premiery. VideoCardz uzyskał jednak wstępne ceny, które, jak wykazał, będą zaczynać się od 599 USD. Cena ta będzie obowiązywać tylko przez 96 godzin od rozpoczęcia kampanii urządzenia na Indiegogo, gdzie będzie można również zamówić kabel Oculink za 29 USD lub różne dyski SSD M.2 2280 o pojemności do 4 TB, które będą kosztować 179 USD. Proszę zobaczyć poniższy film i stronę One-Netbook na Indiegogo aby uzyskać więcej informacji.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > ONEXPLAYER ONEXGPU: Nowe eGPU AMD Radeon w cenie 599 USD z rozszerzeniem SSD i oświetleniem RGB już w przyszłym tygodniu
Alex Alderson, 2023-11-25 (Update: 2023-11-25)