Notebookcheck Logo

ONEXPLAYER ONEXGPU z procesorem graficznym AMD Radeon zapowiadany jako "przełom w dziedzinie rozbudowy kart graficznych

ONEXGPU obok ONEXFLY. (Źródło obrazu: One-Netbook)
ONEXGPU obok ONEXFLY. (Źródło obrazu: One-Netbook)
One-Netbook ujawnił ONEXPLAYER ONEXGPU, eGPU zaprezentowane wraz z gamingowym handheldem ONEXPLAYER ONEXFLY. ONEXGPU ma rzekomo zmienić zasady gry na rynku eGPU, ma smukłą konstrukcję i mnóstwo portów, a także mały aktywny wentylator, aby wszystko było chłodne.
AMD Accessory GPU

One-Netbook zaczął drażnić się z ONEXGPU, akcesorium eGPU dla swoich handheldów do gier ONEXPLAYER. Według firmy, jej pierwsza próba stworzenia eGPU będzie oparta na karcie graficznej Radeon RX 7600M XTśredniej klasy rozwiązaniu, które ma już prawie rok. Wygląda na to, że karty graficznej nie można wymienić, w przeciwieństwie do większych rozwiązań, takich jak Razer Core X Chroma.

W związku z tym ONEXGPU utknie z procesorem graficznym Navi 33, który ma 32 jednostki obliczeniowe (CU), 4096 procesorów strumieniowych i zegar gry 2300 MHz. DodatkowoRadeon RX 7600M XTma 8 GB pamięci GDDR6 VRAM działającej z prędkością 18 Gb/s z przepustowością 288 GB/s i TGP 75 W-120 W. Nawiasem mówiąc,Radeon RX 7600M XTmożna już znaleźć w formie eGPU poprzez GPD G1który został uruchomiony latem za 655 USD na Indiegogo.

Dla kontekstu, GPD G1 posiada między innymi złącze Oculink (SFF-8612) i USB4. Wygląda na to, że ONEXGPU będzie oferować tylko to drugie, a także kilka portów USB typu A do podłączania akcesoriów. Niestety, One-Netbook nie podał jeszcze żadnych konkretnych szczegółów. Na razie firma prosi swoich fanów o "zebranie informacji na temat różnych scenariuszy użytkowania ONEXGPU", które można przesłać na dedykowanej ankiecie Google Forms.

(Źródło obrazu: One-Netbook)
(Źródło obrazu: One-Netbook)
(Źródło obrazu: One-Netbook)
(Źródło obrazu: One-Netbook)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 10 > ONEXPLAYER ONEXGPU z procesorem graficznym AMD Radeon zapowiadany jako "przełom w dziedzinie rozbudowy kart graficznych
Alex Alderson, 2023-10-31 (Update: 2023-10-31)