Notebookcheck Logo

ONEXPLAYER X1 z procesorem Intel Core Ultra 7 155H zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu, a jego wydajność w grach zostanie zaprezentowana w przedpremierowych materiałach wideo

ONEXPLAYER X1 będzie połączeniem 45 W procesora z wyświetlaczem 2,5K. (Źródło obrazu: One-Netbook)
ONEXPLAYER X1 będzie połączeniem 45 W procesora z wyświetlaczem 2,5K. (Źródło obrazu: One-Netbook)
One-Netbook rzucił nowe światło na ONEPLAYER X1, 10,95-calowe urządzenie do gier z wyświetlaczem 120 Hz i 2,5K. Wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu One-Netbook ONEXPLAYER X1 będzie również wyposażony w Intel Core Ultra 7 155H, 45 W procesor Meteor Lake-H z 16 rdzeniami CPU i potężną iGPU.
Intel Meteor Lake Gaming

One-Netbook ujawnił nowe szczegóły dotyczące ONEXPLAYER X1, urządzenia, które firma nadal opisuje w materiałach promocyjnych jako "laptop 3 w 1". Podsumowując, One-Netbook zaprezentował ONEXPLAYER X1 kilka tygodni temu kilka tygodni temu z wyświetlaczem 120 Hz i procesorem Intel Core Ultra 7. Jak omówiliśmy osobno, ONEXPLAYER X1 posiada również port Oculink do podłączenia eGPU ONEXGPU eGPU którą firma wprowadziła na rynek pod koniec ubiegłego roku.

Następnie firma umieściła nadchodzące urządzenie na Indiegogo, tej samej platformie crowdfundingowej, za pośrednictwem której sfinansowała ONEXGPU. Chociaż lista nie zawiera zbyt wielu specyfikacji w stosunku do początkowego ogłoszenia One-Netbook, potwierdza, że ONEXPLAYER X1 ma 16-rdzeniowy i 22-wątkowy procesor z taktowaniem 4,8 GHz i 24 MB pamięci podręcznej Smart Cache. Innymi słowy, specyfikacje te odpowiadają specyfikacjom Core Ultra 7 155Hśredniej klasy z serii Meteor Lake-H Intela.

Tym samym, ONEXPLAYER X1 powinien przewyższać wydajnością CPU i GPU najnowsze gamingowe urządzenia przenośne z procesorami AMD Ryzen. Niemniej jednak, One-Netbook zaprezentował urządzenie z kartą graficzną Radeon RX 7600M XT-opartym na rozwiązaniu eGPU. Nawet wtedy, ONEXPLAYER X1 często spada poniżej 60 FPS w Cyberpunk 2077 podczas testów w rozdzielczości 1,920 x 1,200 pikseli i średniej jakości grafiki.

Mimo to, One-Netbook zaoferował również krótkie spojrzenie na możliwości iGPU urządzenia w grach, których filmy osadziliśmy poniżej. Obecnie One-Netbook ma nadzieję rozpocząć kampanię crowdfundingową ONEXPLAYER X1 jeszcze w tym miesiącu. Niestety, firma nie podała jeszcze konkretnej daty premiery ani ceny urządzenia do gier.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > ONEXPLAYER X1 z procesorem Intel Core Ultra 7 155H zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu, a jego wydajność w grach zostanie zaprezentowana w przedpremierowych materiałach wideo
Alex Alderson, 2024-01- 3 (Update: 2024-01- 3)