Notebookcheck Logo

OneXPlayer X1 z procesorem Intel Core Ultra 7 155H zadebiutuje 16 stycznia

OneXPlayer X1 3-w-1 gaming handheld ma oficjalną datę premiery (źródło obrazu: OneXPlayer)
OneXPlayer X1 3-w-1 gaming handheld ma oficjalną datę premiery (źródło obrazu: OneXPlayer)
One-Netbook podzielił się szczegółami na temat OneXPlayer X1 zaledwie kilka dni temu. Jego główne cechy to procesor Intel Core Ultra 7 155H, 10,95-calowy ekran 2,5K, do 64 GB pamięci RAM i port OcuLink. Firma ogłosiła teraz, że handheld do gier 3 w 1 zadebiutuje 16 stycznia.
Intel Meteor Lake Gaming Console

OneXPlayer X1, przenośny komputer do gier 3 w 1 od One-Netbook, w końcu ma datę premiery. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem firmy, zostanie on zaprezentowany 16 stycznia. Urządzenie jest nadal wymienione na Indiegogogdzie można uzyskać zniżkę na uruchomienie, rejestrując się w kampanii.

Wcześniej, One-Netbook ujawnił wszystkie podstawowe specyfikacje handhelda do gier 3 w 1. Pod maską OneXPlayer X1 znajduje się procesor Procesor Intel Core Ultra 7 155H procesor. Ten procesor Meteor Lake zawiera Intel Arc iGPU z 8 rdzeniami Xedzięki czemu oferuje konkurencyjną wydajność w stosunku do AMD Radeon 780M iGPU znajdującym się w innych gamingowych urządzeniach przenośnych, takich jak ASUS ROG Ally (obecnie 700 USD na Amazon) i Lenovo Legion Go(dostępny na Amazon).

One-Netbook połączył ten procesor do gier z maksymalnie 64 GB pamięci RAM LPDDR5X-7500 działającej w trybie dwukanałowym. Ale kluczowym punktem sprzedaży OneXPlayer X1 jest konstrukcja 3 w 1. Może on działać jak gamingowy handheld, pełnoprawny laptop lub tablet.

Aby OneXPlayer X1 był w stanie zaoferować jeszcze lepsze wrażenia z gry, One-Netbook zintegrował port OcuLink. Ten interfejs łączności zapewnia lepsze prędkości transferu niż Thunderbolt 4. Dzięki temu gamingowy handheld 3 w 1 może odpowiednio wykorzystać konfiguracje eGPU.

Mówiąc o tym, One-Netbook przygotowuje się również do wysyłki OneXGPUprzenośnego rozwiązania eGPU z portem OcuLink. Zawiera ono AMD Radeon RX 7600M XT i posiada dodatkowy slot M.2. Firma przetestowała już OneXPlayer X1 z tym rozwiązaniem eGPU. Mogą Państwo sprawdzić, jak sprawował się ten system na załączonym poniżej filmie testowym.

Ogłoszenie daty premiery (źródło obrazu: OneXPlayer)
Ogłoszenie daty premiery (źródło obrazu: OneXPlayer)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > OneXPlayer X1 z procesorem Intel Core Ultra 7 155H zadebiutuje 16 stycznia
Abid Ahsan Shanto, 2024-01-12 (Update: 2024-01-12)