Notebookcheck Logo

Nowa aktualizacja Garmin wprowadza funkcję Znajdź mój telefon do smartwatcha

Garmin ogłosił nową aktualizację oprogramowania układowego dla vivoactive 5. (Źródło obrazu: Garmin)
Garmin ogłosił nową aktualizację oprogramowania układowego dla vivoactive 5. (Źródło obrazu: Garmin)
Garmin wprowadza aktualizację do wersji 10.20 dla jednego ze swoich smartwatchy. Oprogramowanie wprowadza kilka nowych funkcji do urządzenia do noszenia, w tym oparte na GPS narzędzie Znajdź mój telefon. Ogłoszenie zostało opublikowane na forum Garmin, gdzie zespół podał szczegóły dotyczące pobierania aktualizacji.
Smartwatch Wearable

Garmin vivoactive 5 otrzymuje nową stabilną aktualizację, firmware w wersji 10.20. Wydanie to wprowadza szereg nowych funkcji, które zostały wprowadzone w ostatnich tygodniach do innych modeli, takich jak Fenix 7 i Forerunner 955.

Dziennik zmian dla wersji oprogramowania sprzętowego 10.20 zawiera listę trzech nowych funkcji dodanych od ostatniej stabilnej aktualizacji, wersji 9.28. Pierwszą z nich jest aplikacja Garmin Messenger i towarzyszący jej rzut oka, który pozwala kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną w obszarach o słabym zasięgu sieci komórkowej. Kolejnym dodatkiem jest narzędzie Znajdź mój telefon, które wykorzystuje GPS do nawigacji do ostatniej znanej lokalizacji smartfona. Dostępne jest również dynamiczne przełączanie źródła tętna, funkcja zaprojektowana w celu zwiększenia dokładności pomiarów tętna podczas noszenia zarówno zegarka, jak i czujnika tętna na klatce piersiowej. Narzędzie to oznacza, że w przypadku przerwania połączenia z urządzeniem na klatce piersiowej, zamiast tego wykorzystywane są dane z czujnika zegarka. Warto zauważyć, że niektórzy użytkownicy smartwatchów Garmin zgłosili problemy z tym narzędziem.

Wraz z główną aktualizacją pojawiła się nowa wersja GCM Translations, wersja 2.17. Kilka dni temu, kiedy zespół Garmin po raz ostatni zaktualizował post na forum dotyczący najnowszego oprogramowania układowego, potwierdził, że aktualizacja jest dostępna dla 75% użytkowników vivoactive 5. Oprogramowanie można pobrać na dwa sposoby: z Garmin Connect Mobile lub Garmin Express. Ponadto podobna aktualizacja jest również dostępna dla smartwatchów z serii Venu 3.

Dziennik zmian dla aktualizacji Garmin vivoactive 5 10.20. (Źródło obrazu: Garmin)
Dziennik zmian dla aktualizacji Garmin vivoactive 5 10.20. (Źródło obrazu: Garmin)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Nowa aktualizacja Garmin wprowadza funkcję Znajdź mój telefon do smartwatcha
Polly Allcock, 2024-06-10 (Update: 2024-06-10)