Notebookcheck Logo

Użytkownicy smartwatcha Garmin zgłaszają problemy z nową funkcją pomiaru tętna

Narzędzie do dynamicznego przełączania źródła tętna Garmin pojawiło się w ostatnich stabilnych aktualizacjach. (Źródło obrazu: Garmin)
Narzędzie do dynamicznego przełączania źródła tętna Garmin pojawiło się w ostatnich stabilnych aktualizacjach. (Źródło obrazu: Garmin)
Garmin niedawno udostępnił nowe narzędzie do dynamicznego przełączania źródła tętna dla większej liczby smartwatchy w stabilnych aktualizacjach. Jednakże użytkownicy modeli takich jak Fenix 7 i Forerunner 955 podzielili się kilkoma obawami na forum firmy, sygnalizując problemy z niedokładnymi danymi i szerszym wpływem na urządzenia do noszenia.
Smartwatch Wearable

Użytkownicy smartwatchów Garmin zgłaszają obawy związane z nowym narzędziem do dynamicznego przełączania źródła tętna. Funkcja ta pojawiła się dla beta testerów na początku tego roku i jest obecnie wdrażana w stabilnych aktualizacjach dla modeli takich jak Forerunner 965 (v19.18) i Fenix 7 (v17.20). Pełną listę kompatybilnych smartwatchy można znaleźć pod adresem na stronie internetowej firmy.

Funkcja przełączania źródła tętna została zaprojektowana w celu poprawy dokładności danych tętna rejestrowanych podczas ćwiczeń. Działa ona w przypadku użytkowników, którzy noszą jednocześnie swój smartwatch i kwalifikujący się pasek z czujnikiem tętna Garmin, a źródło danych tętna zmienia się dynamicznie w sytuacjach takich jak spadek połączenia. Kilku użytkowników smartwatchów Garmin zgłosiło jednak na forum problemy związane z nowym narzędziem. Kilku właścicieli urządzeń do noszenia wskazało, że narzędzie powodowało szybsze niż zwykle rozładowywanie się baterii zegarka.

Inni stwierdzili, że dane zebrane w ciągu pierwszych 20 minut treningu były nieregularne lub zaobserwowali nienormalnie wysokie skoki. Garmin zauważa https://support.garmin.com/en-GB/?faq=Nf8r6ApX4d9lX0G0flEsVA#:~:text=Heart%20rate%20dynamic%20source%20switching%20aims%20to%20provide%20the%20most,with%20a%20compatible%20Garmin%20watch. , że dane tętna mogą być niedokładne na początku biegu z powodu słabego połączenia między skórą a elektrodami, które ustępuje, gdy użytkownik zaczyna się pocić. Pomimo tego, kilku użytkowników sugeruje, że ten problem z niedokładnymi danymi tętna na początku treningu jest gorszy z nowym narzędziem dynamicznego przełączania źródła. Niektórzy użytkownicy smartwatchów Garmin mogą być zadowoleni z możliwości wyłączenia narzędzia dynamicznego źródła tętna, funkcji, która pojawiła się w wersjach beta, takich jak v19.13 dla Forerunner 955. Instrukcje, jak to zrobić, można znaleźć na poniższym zrzucie ekranu.

Instrukcja dla użytkowników, aby wyłączyć narzędzie do dynamicznego przełączania źródła tętna. (Źródło obrazu: Garmin)
Instrukcja dla użytkowników, aby wyłączyć narzędzie do dynamicznego przełączania źródła tętna. (Źródło obrazu: Garmin)
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Użytkownicy smartwatcha Garmin zgłaszają problemy z nową funkcją pomiaru tętna
Polly Allcock, 2024-05-29 (Update: 2024-05-29)