Notebookcheck Logo

Laptopy: nowości rynkowe

Dział zawiera nowinki ze świata laptopów i wszystkiego co z nimi związane.

    settings ogranicz
Page Type
Restrict articles to display by Page Type. Each article only falls under one Page Type category.
, , , , , ,
Tags
Restrict articles to display by their associated tags. Articles can have multiple tags and can be further restricted with the "and" or search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Search
Search by article title: 
additional restrictions: Informacje, Columns
07.12.
Acer debiutuje gamingowym laptopem Nitro V 16 z procesorami z serii Ryzen 8040 (źródło zdjęcia: Acer)

Acer Nitro V 16 debiutuje jako pierwszy laptop do gier z serii Ryzen 8040

Acer oficjalnie zapowiedział Nitro V 16, pierwszy gamingowy laptop z serii Ryzen 8040. Mówiąc dokładniej, można go skonfigurować z maksymalnie Ryzen 7 8845HS i GPU Nvidia RTX 4060, zapewniając mnóstwo mocy do ciężkich zastosowań. Będzie on dostępny od marca 2024 roku w cenie początkowej 999 USD.
Abid Ahsan Shanto, 07 Dec 2023 07:13
Shadow of the Erdtree rzekomo pozwoli graczom na skakanie po królestwach (zdjęcie za pośrednictwem FromSoftware)

Szemrany przeciek twierdzi, że Shadow of the Erdtree dodaje zupełnie nową warstwę do mapy Elden Ring

Wyciek ze znanego imageboardu twierdzi, że Shadow of the Erdtree doda do Elden Ring "całą zawartość Bloodborne". FromSoftware początkowo planowało wydać DLC w dwóch częściach, ale zdecydowało się połączyć je później.
Anil Ganti, 07 Dec 2023 07:13
Rozbiórka OnePlus 12 ujawnia dużą komorę chłodzenia parą (źródło obrazu: WekiHome YouTube)

OnePlus 12 teardown wideo pokazuje ogromną komorę chłodzenia oparów

OnePlus 12 nie zadebiutował jeszcze na rynku globalnym, ale jest gorącym tematem od momentu premiery w Chinach. Lokalne media zaczęły już testować urządzenie na wszelkie możliwe sposoby. Na przykład zespół WekiHome dokonał kompletnego rozebrania, które ujawniło ogromną komorę chłodzenia parą w środku.
Abid Ahsan Shanto, 07 Dec 2023 07:13
The Elder Scrolls: Skyrim doczeka się aktualizacji kontrowersyjnego rynku modów. (Źródło obrazu: Bethesda)

Skyrim: Bethesda porzuca Creation Club na rzecz Creations, które płaci modderom za ich pracę - pojawiają się obawy o zniknięcie darmowych modów

Bethesda ogłosiła powstanie sklepu z zawartością dla społeczności Skyrim Creations. Sklep z zawartością pojawi się w aktualizacji do Skyrim Special Edition i Skyrim Anniversary Edition i będzie zawierał swobodnie dostępne przedmioty ze starej platformy Mods and Creation Club. Twórcy chcący sprzedawać przedmioty w nowym sklepie będą musieli zostać zweryfikowani.
Julian van der Merwe, 07 Dec 2023 07:13
Acer Aspire Vero 16 (AV16-51P) to wyjątkowo zrównoważony notebook. (Zdjęcie: Acer)

Acer zapowiada wyjątkowo ekologiczny notebook Aspire Vero 16 z procesorami Intel Core Ultra

Acer twierdzi, że wprowadza na rynek wyjątkowo ekologiczny notebook w postaci Acer Aspire Vero 16 (AV16-51P), który nie tylko wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu, ale także szczególnie energooszczędne procesory Intel Core Ultra.
Marcus Schwarten, 07 Dec 2023 07:13
Nowy rower elektryczny Gin X ma zintegrowany wyświetlacz. (Źródło zdjęcia: Gin)

Nowy e-rower Gin X z akumulatorem klasy Tesli startuje z rabatem

Gin e-bikes sprzedaje nową wersję swojego roweru elektrycznego X ze zintegrowanym wyświetlaczem. Urządzenie znajduje się w jednej płaszczyźnie z kierownicą, pokazując informacje takie jak prędkość, przebyty dystans i pozostały poziom naładowania baterii. Inne cechy roweru elektrycznego obejmują akumulator klasy Tesla o pojemności 615 Wh, amortyzowany widelec i opony terenowe.
Polly Allcock, 07 Dec 2023 07:13
Mówi się, że Windows zyska w przyszłym roku różne nowe funkcje AI, na zdjęciu XPS 13 9315 2-w-1. (Źródło zdjęcia: Notebookcheck)

Obszerna mapa drogowa Windows dla wydań Germanium i Hudson Valley

Według nowego raportu, Microsoft planuje wkrótce wprowadzić kolejne duże zmiany w systemie Windows. Rzekomo Windows 11 w końcu zyska przyzwoitą obsługę ARM, ale tylko na kilka miesięcy przed dostarczeniem przez Microsoft zupełnie nowej wersji systemu Windows.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Zwiastun GTA VI bije rekordy YouTube: 100 milionów wyświetleń w 34 godziny

Zwiastun GTA VI bije rekordy YouTube: 100 milionów wyświetleń w 34 godziny

Nie ulega wątpliwości, że zwiastun niecierpliwie wyczekiwanej szóstej odsłony serii Grand Theft Auto z pewnością doczeka się wielu wyświetleń. Ale fakt, że zwiastun wywarł taki wpływ i pobił prawie wszystkie rekordy, wciąż jest zaskoczeniem. Tylko jeden rekord premiery pozostał niepobity.
Christian Hintze, 07 Dec 2023 07:13
Kwumsy K3: Nowa klawiatura z wyświetlaczem jest już dostępna

Kwumsy K3: klawiatura mechaniczna ze zintegrowanym ekranem dotykowym, stacją dokującą, dyskiem SSD i sterowaniem obrotowym dostępna również na Amazon

Kwumsy K3 to mechaniczna klawiatura z ogromnym zakresem funkcji, która jest teraz dostępna za pośrednictwem Amazon. System posiada nawet własny ekran i pokrętło do szybkiej regulacji głośności.
Silvio Werner, 07 Dec 2023 07:13
Rockley Bioptx może mierzyć biomarkery wewnątrz ciała, czego nie potrafią inne smartwatche. (Źródło: Rockley)

Rockley pobiera próbkę Bioptx Biosensing Band do noszenia z wielopasmowym spektrofotometrem do monitorowania stanu zdrowia i biomarkerów

Rockley dostarcza opaskę Bioptx Biosensing Band wybranym klientom i badaczom, aby przyspieszyć monitorowanie stanu zdrowia. To urządzenie do noszenia wykorzystuje wielopasmowe światło rozciągające się na podczerwień, aby wniknąć głębiej w skórę i monitorować ciało na nowe sposoby.
David Chien, 07 Dec 2023 07:13
Elon Musk może uznać niektóre elementy rozgrywki w GTA 6 za problematyczne. (Źródło obrazu: Rockstar Games)

Elon Musk wyklucza grę w GTA 6 ze względu na osobisty kodeks moralny

Pomimo tego, że zwiastun GTA 6 zgromadził już ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube i wzbudził wiele emocji, okazuje się, że niektórzy znani gracze nie byli szczególnie zainteresowani prawdopodobnymi funkcjami rozgrywki. Elon Musk, najbogatszy gracz na świecie, raczej nie będzie grał w GTA 6 w przyszłości po tym, jak zmagał się z moralnymi wyborami w GTA 5.
Daniel R Deakin, 07 Dec 2023 07:13
Pixel Watch ma otrzymać kilka funkcji Pixel Watch 2. (Źródło obrazu: Google)

Google Pixel Watch otrzyma kilka funkcji Pixel Watch 2 z nowymi aktualizacjami

Google potwierdziło, że wprowadza kilka wyjątkowych funkcji Pixel Watch 2 do swojego poprzednika. Wkrótce oryginalny zegarek Pixel Watch będzie mógł między innymi odzwierciedlać tryb przed snem i tryby DND ze sparowanego smartfona.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Vivo S18 posiada "Aura Light", które ma na celu bardziej równomierne oświetlenie zdjęć. (Zdjęcie: Vivo)

Vivo S18 Pro zostanie wkrótce wprowadzony na rynek z aparatem do selfie 50 MP, dużą lampą Aura Light i głównym aparatem Vivo X100

Za kilka dni Vivo zaprezentuje trzy ekscytujące smartfony ze średniej półki, a mianowicie S18, S18e i S18 Pro. Zostały one zaprojektowane tak, aby robić znacznie lepsze zdjęcia i filmy niż ich rywale, zwłaszcza w słabym świetle, dzięki zintegrowanemu Aura Light z tyłu i dwóm diodom LED nad wyświetlaczem.
Hannes Brecher, 07 Dec 2023 07:13
Dynamiczna Wyspa: nie tak długo na tym świecie? (Źródło: Apple)

Seria iPhone 20 ma zostać wprowadzona na rynek z technologią kamery pod wyświetlaczem od LG

LG podobno planuje wejść w technologię kamery pod panelem, choć nie wcześniej niż w 2026 roku. Niemniej jednak, Apple ma wskoczyć na nowy typ wyświetlacza tak szybko, jak to możliwe, aby z czasem porzucić Dynamic Island za nic w swoich iPhone'ach klasy waniliowej i Pro.
Deirdre O'Donnell, 07 Dec 2023 07:13
UltraWide 38WR85QC-W może być monitorem biznesowym, ale ma również kwalifikacje do gier. (Źródło zdjęcia: LG)

LG UltraWide 38WR85QC-W zaprezentowany jako nowy profesjonalny monitor, który nadaje się również dla graczy

Model 38WR85QC-W może występować pod marką LG UltraWide. Jednak monitor WQHD+ ma również wystarczające możliwości, aby podwoić się jako monitor do gier dzięki szybkiemu czasowi reakcji, panelowi o wysokiej częstotliwości odświeżania i integracji popularnych technologii minimalizujących rozrywanie obrazu.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Tesle będą stopniowo wycofywane z floty wypożyczalni (zdjęcie: SIXT)

SIXT rezygnuje z samochodów Tesla na rzecz BYD w ramach dążenia do elektryfikacji, powołując się na fatalne koszty amortyzacji i napraw

Duże wahania cen pojazdów Tesli i czas oczekiwania na naprawę sprawiają, że wypożyczalnie samochodów ponoszą straty zarówno w sensie przenośnym, jak i dosłownym. Tesla obniżyła w tym roku ceny o 30%, a te wypożyczalnie, które kupiły w szczytowym momencie, cierpią.
Daniel Zlatev, 07 Dec 2023 07:13
Prawie 7 milionów użytkowników 23andMe zostało dotkniętych niedawnym naruszeniem danych. (Zdjęcie za pośrednictwem 23andMe z poprawkami)

Firma 23andMe zajmująca się testami genetycznymi ujawnia naruszenie bezpieczeństwa dotykające 6,9 miliona użytkowników

23andMe, firma znana ze śledzenia pochodzenia poprzez testy genetyczne, niedawno zakończyła dochodzenie w sprawie nieautoryzowanego dostępu do kont użytkowników. Dochodzenie wykazało, że naruszenie dotyczyło około 6,9 kont użytkowników, głównie za pośrednictwem funkcji automatycznego udostępniania danych na platformie.
Sam Medley, 07 Dec 2023 07:13
Aktualizacja aplikacji mobilnej Discord zostanie wkrótce udostępniona (źródło obrazu: Discord)

Discord gruntownie przeprojektowuje swoją aplikację mobilną i poprawia jej użyteczność

Aplikacja mobilna Discord doczekała się gruntownego przeprojektowania. Aktualizacja obejmie pewne zmiany estetyczne i ulepszenia użyteczności wiadomości, powiadomień, wyglądu i innych funkcji aplikacji. Ponadto po aktualizacji aplikacja Discord doczeka się ulepszeń w zakresie szybkości i stabilności.
Nitisha Upadhye, 07 Dec 2023 07:13
Apple wkrótce wprowadzi aktualizację Sonoma 14.2 (źródło obrazu: Apple)

Apple udostępnia kandydata do wydania macOS Sonoma 14.2 dla deweloperów

Apple udostępniła deweloperom do testów wersję kandydującą nadchodzącej aktualizacji. Zarejestrowani deweloperzy Apple mogą zainstalować aktualizację macOS Sonoma 14.2 RC i zapoznać się z nią przed ostateczną premierą.
Nitisha Upadhye, 07 Dec 2023 07:13
Tesla ma nowy plan ubezpieczenia felg i opon (zdjęcie: Tesla)

Tesla wycenia swój nowy plan ochrony opon od 35 dolarów za koło z uwzględnieniem uszkodzeń felg

Ponieważ popularne pokrowce na koła Gemini w Modelu Y zostały wyprzedane, Tesla zainicjowała Plan Ochrony Opon, w zasadzie ubezpieczenie od uszkodzenia opon i felg. Ceny są bardzo konkurencyjne i zaczynają się od 35 USD za oponę.
Daniel Zlatev, 07 Dec 2023 07:13
Koncepcja wyglądu Pocket DMG na podstawie oficjalnych zwiastunów. (Źródło zdjęcia: Retro Dodo)

AYANEO Pocket DMG: Ujawniono nowe szczegóły dotyczące kolejnego tańszego retro handhelda do gier AYANEO

Dyrektor generalny AYANEO zdradził nowe informacje na temat Pocket DMG, pierwszego pionowego handhelda do gier, który, jak twierdzą, będzie wyróżniał się na tle konkurencyjnych modeli. Arthur Zhang zasugerował również wypuszczenie tańszego handhelda do gier retro.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Pixel 8 i Pixel 8 Pro otrzymały najwięcej nowych funkcji dzięki najnowszemu Pixel Feature Drop firmy Google. (Źródło obrazu: Google)

W grudniu 2023 r. Pixel Feature Drop zaczyna być dostępny dla Pixel 8, Pixel 8 Pro i innych urządzeń Pixel

Google wydało teraz nowy Pixel Feature Drop dla Pixel 5a 5G i nowszych. Ostatni z 2023 roku, najnowszy Feature Drop dodaje różne funkcje do Pixel 8 i Pixel 8 Pro, z kilkoma zmianami specyficznymi dla Pixel Fold i Pixel Tablet.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Dwóch szczęśliwych graczy może wygrać wysokiej klasy karty graficzne GeForce RTX (zdjęcie za pośrednictwem CD Projekt Red na X)

Nvidia i CD Projekt Red rozdają karty graficzne GeForce RTX 4080 i Cyberpunk 2077 Ultimate Edition GeForce RTX 4090

Jeden szczęśliwy gracz i jego przyjaciel mogą wygrać GeForce RTX 4080 w świątecznym konkursie Nvidii #GiftRTX. Ci, którzy szukają czegoś lepszego, mogą spróbować szczęścia w konkursie CD Projekt Red, aby wygrać jedyny w swoim rodzaju GeForce RTX 4090.
Anil Ganti, 07 Dec 2023 07:13
Pojawiło się więcej szczegółów na temat Xiaomi 14 Ultra (źródło obrazu: Xiaomi)

Tipster udostępnia informacje o aparacie, baterii i ekranie Xiaomi 14 Ultra

Digital Chat Station, niezawodny tipster, podzielił się z nami nowymi szczegółami na temat aparatu, baterii i ekranu Xiaomi 14 Ultra. Według doniesień będzie on wyposażony w podwójny teleobiektyw o nowej architekturze, większą baterię o dużej gęstości i mikro-zakrzywiony ekran 4D.
Abid Ahsan Shanto, 07 Dec 2023 07:13
Watch GT 4 (źródło: Huawei)

Premiera Huawei Watch GT 4 Christmas Edition z ograniczoną czasowo dostępnością

Huawei wypuścił nową edycję specjalną swojego najnowszego smartwatcha z serii Watch GT - i to szczególnie sezonową. Jest on dostępny w obu wariantach rozmiaru urządzenia do noszenia, każdy z własnym ekskluzywnym kolorem paska. GT 4 Christmas Edition jest również dostarczany z drugim alternatywnym paskiem i bezpłatnymi wkładkami dousznymi TWS na niektórych rynkach.
Deirdre O'Donnell, 07 Dec 2023 07:13
AYANEO twierdzi, że Pocket S ma system chłodzenia "na poziomie x86". (Źródło obrazu: AYANEO)

AYANEO Pocket S pokazuje Genshin Impact przy 60 FPS i najwyższych ustawieniach graficznych z "bardziej ekscytującymi szczegółami" w drodze

AYANEO zasugerowało, że Pocket S może wkrótce być z nami. W międzyczasie firma udostępniła więcej zdjęć swojego drugiego handhelda do gier Android, a także jego poziomy wydajności w Genshin Impact.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
Twelve South ButterFly umożliwia bezprzewodowe ładowanie dwóch urządzeń Apple jednocześnie. (Źródło obrazu: Twelve South)

Twelve South wprowadza na rynek nową kompaktową ładowarkę MagSafe ButterFly 2 w 1

Twelve South wypuściło na rynek ButterFly, wielofunkcyjne urządzenie ładujące MagSafe. Kompaktowy gadżet rozkłada się, odsłaniając dwie podkładki do bezprzewodowego ładowania iPhone'a, Apple Watch lub AirPods. Urządzenie jest kompatybilne z szeroką gamą modeli i może być również używane jako podstawka.
Polly Allcock, 07 Dec 2023 07:13
Schematy płytek Xe-LPG (Źródło obrazu: Intel)

Więcej kłopotów z Intel Meteor Lake: Przeciek sugeruje, że iGPU Xe-LPG może nie pokonać Radeona 780M od AMD

Oprócz problemów z wydajnością Meteor Lake sygnalizowanych przez producentów OEM laptopów kilka tygodni temu, Moore's Law Is Dead cytuje teraz insiderów Intela, którzy twierdzą, że tylko 1,9-krotny wzrost wydajności iGPU w stosunku do oryginalnego modelu Xe wprowadzonego na rynek 3 lata temu. Liczby te mogą nie wystarczyć do pokonania AMD Radeon 780M zintegrowanego w nadchodzących APU Hawk Point.
Bogdan Solca, 07 Dec 2023 07:13
Galaxy S23 Ultra posiada kamerę główną o przekątnej 1/1,3 cala. (Źródło obrazu: Notebookcheck)

Pierwszy 1-calowy i 200 MP sensor kamery Samsung ISOCELL wywołuje plotki o aktualizacji kamery Galaxy S25 Ultra

Według nowych doniesień, Samsung sfinalizował specyfikację swojego pierwszego 1-calowego sensora kamery. Według doniesień o rozdzielczości 200 MP, nienazwany czujnik zapewni między innymi piksele o szerokości 0,8 μm i 4-krotny zoom w czujniku.
Alex Alderson, 07 Dec 2023 07:13
COP 2023: Emisje z paliw kopalnych wzrosły, technologie wychwytywania CO₂ prawie nie pomagają (Obraz symboliczny: Bing AI)

COP 2023: Emisje z paliw kopalnych są miliony razy większe niż wysiłki na rzecz wychwytywania CO₂

COP28: Aby wesprzeć nowe fundusze klimatyczne, USA ogłosiły ofertę w wysokości 3 miliardów dolarów. Najnowszy raport pokazuje, że emisje wzrosły globalnie, a obecne technologie, takie jak wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza, nie mogą pomóc w ich znacznym zmniejszeniu.
Nicole Dominikowski, 07 Dec 2023 07:13
06.12.
Średniej klasy Honor Magic6 Lite zawiera pojedynczą kamerę do selfie z przodu i potrójną konfigurację kamer z tyłu. (Źródło: Honor)

Wyciekło wiele flagowych smartfonów Honor Magic6 z podwójnymi aparatami do selfie, czterostronnie zakrzywionymi ekranami i nie tylko

Seria smartfonów Honor Magic6, którą firma właśnie rozpoczęła od niedrogiego Magic6 Lite, może mieć trzy flagowe telefony z możliwym SKU Porsche. Smartfony podobno charakteryzują się efektownymi wzorami, podwójnymi aparatami do selfie i wyróżniającymi się obudowami głównych aparatów z tyłu.
Fawad Murtaza, 06 Dec 2023 15:59
Gra Stray jest już dostępna w sklepie Mac App Store (zdjęcie za Annapurna Interactive)

W Stray można teraz grać na krzemowych MacBookach Apple

Stray, gra pozwalająca wcielić się w kota, trafiła do Mac App Store w cenie 30 USD. Jest ona kompatybilna z Apple's MetalFX i z łatwością będzie działać na większości MacBooków.
Anil Ganti, 06 Dec 2023 15:59
Huawei wprowadził w Chinach nowy laptop oparty na architekturze Arm (zdjęcie za pośrednictwem @faridofanani96 na X )

Huawei Qingyun L540: ekskluzywny laptop zaprezentowany w Chinach z tajemniczym SoC Kirin 9006C

Huawei zaprezentował kolejny SoC Kirin z Huawei Qingyun L540. Tym razem nosi on nazwę Kirin 9006C, która wydaje się być niewiele więcej niż odświeżonym Kirinem 9000E.
Anil Ganti, 06 Dec 2023 15:59
Cybertruck ma dźwignię zmiany biegów w konsoli górnej (zdjęcie: Tesla)

Ręczny wybierak biegów Cybertruck i uchwyty awaryjnego otwierania drzwi otrzymują interaktywny podgląd

Wnętrze Tesli Cybertruck zostało przerobione, aby pasowało do jej kanciastego wyglądu zewnętrznego i oferuje pewne funkcje, których nie mają inne Tesle. Ma ręczną dźwignię zmiany biegów i ręczne uchwyty do otwierania drzwi w sytuacjach awaryjnych, choć w nieco innych miejscach niż zwykle.
Daniel Zlatev, 06 Dec 2023 15:59
AMD ogłosiło nową linię procesorów do laptopów na rok 2024 (zdjęcie za AMD)

Zaprezentowano procesory AMD Ryzen 8000 Hawk Point do laptopów z nieznacznie wyższą wydajnością sztucznej inteligencji

Firma AMD zaprezentowała dziewięć nowych procesorów APU wchodzących w skład serii układów Ryzen 8000 do laptopów. Zostały one podzielone na kategorie HS i U, każda z różnymi zakresami TDP. Laptopy zasilane przez wspomniane procesory zostaną wprowadzone na rynek w 1. kwartale 2024 roku.
Anil Ganti, 06 Dec 2023 15:58
Radxa sprzedaje ROCK S0 za jedyne 11,90 USD. (Źródło zdjęcia: Radxa)

Radxa ROCK S0: Mały, ale wszechstronny komputer jednopłytkowy debiutuje z 64-bitowym procesorem

ROCK S0 to kolejny nowy komputer jednopłytkowy (SBC) firmy Radxa. Dostępny w cenie poniżej 15 USD, Radxa ROCK S0 wykorzystuje Rockchip RK3308BS, 64-bitowy chipset, który Radxa uzupełnia pamięcią RAM DDR3 i pamięcią flash eMMC.
Alex Alderson, 06 Dec 2023 15:58
Po raz pierwszy Microsoft oferuje również subskrypcję rozszerzonej pomocy technicznej Windows dla konsumentów. (Zdjęcie: Arnav Singhal)

Windows 10 będzie wymagał płatnej subskrypcji aktualizacji zabezpieczeń od 2025 r

Windows 10 nie będzie już otrzymywał nowych funkcji od drugiej połowy 2022 roku; Microsoft będzie nadal dostarczał comiesięczne poprawki bezpieczeństwa do października 2025 roku. Każdy, kto będzie chciał korzystać z systemu operacyjnego po tej dacie, zostanie poproszony o zapłacenie za dalsze aktualizacje.
Hannes Brecher, 06 Dec 2023 15:58
Garmin w końcu wyszczególnił wszystkie zmiany wprowadzone w aktualizacji z grudnia 2023 roku. (Źródło zdjęcia: Garmin)

Garmin przedstawia nowe aktualizacje funkcji dla wielu smartwatchy Fenix 7 i Forerunner

Firma Garmin potwierdziła wszystkie "godne uwagi funkcje", które w tym miesiącu zostały wprowadzone do różnych smartwatchy. Najnowsze smartwatche Fenix i Forerunner mogą nie tylko automatycznie wykrywać drzemkę użytkownika, ale także monitorować zmiany temperatury skóry.
Alex Alderson, 06 Dec 2023 15:58
Xiaomi wyposażyło Redmi 13C 5G w szybszy chipset niż jego rodzeństwo 4G. (Źródło zdjęcia: Xiaomi)

Nowy model Xiaomi Redmi 13C oferuje łączność 5G i lepszą wydajność dzięki chipsetowi MediaTek Dimensity 6100 Plus

Xiaomi wprowadziło wersję 5G Redmi 13C, smartfona klasy podstawowej, który został wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu. Zmiana na modem 5G przynosi ze sobą również lepszą wydajność, ale z kilkoma obniżkami związanymi z aparatem.
Alex Alderson, 06 Dec 2023 15:58
5krunner przetestował dokładność pomiaru tętna smartwatcha Coros Pace 3 w porównaniu z innymi urządzeniami do noszenia. (Źródło zdjęcia: Coros)

Nowe badanie pokazuje problemy z dokładnością pomiaru tętna w smartwatchu Coros Pace 3

Smartwatch Coros Pace 3 został zestawiony z różnymi urządzeniami do noszenia Garmin, Apple i Polar w nowym badaniu przeprowadzonym przez the5krunner. W badaniu przeanalizowano wydajność urządzenia Coros w szeregu ćwiczeń, udowadniając, że jest ono mniej dokładne niż produkty konkurencji.
Polly Allcock, 06 Dec 2023 15:58
Źródło obrazu: Nvidia

Nvidia rozszerza produkcję chipów AI do Japonii, podczas gdy Chiny przekierowują produkcję półprzewodników do Hongkongu

Nvidia współpracuje z japońskimi firmami w celu utworzenia sieci fabryk półprzewodników w Japonii, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na chipy graficzne AI. Jednocześnie Chiny intensywnie inwestują w przekształcenie Hongkongu w nowe centrum produkcji półprzewodników.
Robert Gelo, 06 Dec 2023 15:58
Nvidia planuje zastąpić wariant RTX 3050 8 GB wersją 6 GB (zdjęcie za pośrednictwem Nvidia)

Nvidia zaprzestanie produkcji GeForce RTX 3050 8 GB i zastąpi go wariantem 6 GB

Nowa plotka głosi, że Nvidia planuje wstrzymać produkcję 8 GB GeForce RTX 3050 w wariancie dla komputerów stacjonarnych. Zostanie on zastąpiony wersją 6 GB, a jego cena zostanie obniżona.
Anil Ganti, 06 Dec 2023 15:58
Kompilacja 60.0 jest już dostępna dla zestawów słuchawkowych Meta VR, w tym Quest 3 (powyżej). (Źródło zdjęcia: Meta)

Zestawy słuchawkowe Meta Quest VR zyskują i tracą funkcje wraz z najnowszą aktualizacją

Meta Quest 3, Meta Quest Pro i Meta Quest 2 otrzymują kompilację 60.0. Nowe oprogramowanie wprowadza kilka ulepszeń do zestawów VR, w tym nową aplikację Layout, poprawki błędów Bluetooth i wyższe prędkości zegara dla Quest Pro. Firma planuje jednak również zrezygnować z jednej funkcji.
Polly Allcock, 06 Dec 2023 15:58
Redmi Note 13 Pro Plus będzie dostępny poza Chinami. (Źródło obrazu: Xiaomi)

Globalna premiera Xiaomi Redmi Note 13 Pro po wycieku cen

Xiaomi potwierdziło, kiedy seria Redmi Note 13 Pro będzie dostępna na całym świecie. Potwierdzenie pojawiło się kilka dni po tym, jak europejskie ceny Redmi Note 13 Pro i Redmi Note 13 Pro Plus pojawiły się w Internecie.
Alex Alderson, 06 Dec 2023 15:58
Wyszukiwanie wspomagane pilotem w przeglądarce Microsoft Edge 119.0.2151.97 (Źródło: własne)

Microsoft obiecuje odpowiedzi GPT-4 Turbo i Dall-E 3, Code Interpreter i więcej dla Copilota

Wraz z pierwszą rocznicą Copilota, Microsoft ujawnia ekscytujące plany na przyszłość asystenta AI. Wkrótce Copilot będzie odpowiadał za pomocą GPT-4 Turbo i zaktualizowanego modelu Dall-E 3, użytkownicy Edge otrzymają menu przepisywania, a nowy Code Interpreter będzie uruchamiał zadania analizy i wizualizacji danych, wykonywał obliczenia, pisał kod i nie tylko.
Codrut Nistor, 06 Dec 2023 15:58
Garmin HRM-Pro Plus to jeden z istniejących modeli czujników tętna. (Źródło obrazu: Garmin)

Garmin HRM-FIT: wyciekły nowe informacje na temat nadchodzącego czujnika tętna

Garmin ponownie wspomniał o czujniku tętna HRM-Fit, tym razem na stronie z listą kosztów naprawy urządzeń marki w Hiszpanii. Gadżet był początkowo widoczny na liście w bazie danych programu certyfikacji produktów. Niewiele wiadomo na temat nowego modelu, choć wniosek patentowy w USA może ujawnić więcej informacji.
Polly Allcock, 06 Dec 2023 15:58
Etui z serii Lumen. (Źródło: OtterBox)

Etui OtterBox Lumen Series Passport na iPhone'a 15 jako nowe akcesoria ochronne o tematyce podróżniczej

OtterBox reklamuje swoją nową serię Lumen jako najbardziej nowatorskie i innowacyjne etui na rynku, z "zaufaną" konstrukcją ochronną wykończoną zdjęciami lotniczymi "kultowych miast docelowych", takich jak Nowy Jork. W związku z tym marka sugeruje, że mogą one być idealnym, wyjątkowym prezentem świątecznym dla użytkowników iPhone'ów z serii 15, którzy również kochają podróże (lub przynajmniej ideę podróży). Etui Lumen Series Passport są również kompatybilne z MagSafe i mają opcjonalne pasujące pokrowce AirTag.
Deirdre O'Donnell, 06 Dec 2023 02:36
IKEA wprowadzi nowe produkty kompatybilne z Matter i wprowadzi standard sieciowy do swojego huba DIRIGERA. (Źródło zdjęcia: IKEA)

IKEA ujawnia plany wprowadzenia nowych produktów kompatybilnych z Matter

IKEA potwierdziła swoje plany wprowadzenia kompatybilności Matter do swojej oferty inteligentnych domów. Na stronie obsługi klienta marka informuje, że zamierza wprowadzić ten standard do swojego inteligentnego domu DIRIGERA. Ponadto firma, będąca członkiem CSA, twierdzi, że w przyszłości wprowadzi na rynek gotowe produkty Matter.
Polly Allcock, 06 Dec 2023 02:36
Technologia pakowania Samsung SAINT 2.5D (Źródło obrazu: kedglobal)

Samsung może produkować kluczowe komponenty dla akceleratorów Blackwell AI firmy Nvidia w technologii pakowania SAINT

Źródła branżowe bliskie The Elec twierdzą, że Samsung nabywa sprzęt do pakowania od japońskiej firmy Shinkawa w celu produkcji pamięci RAM HBM3 i interposerów dla nadchodzących akceleratorów Blackwell AI. TSMC nadal jednak produkuje chipy GPU.
Bogdan Solca, 06 Dec 2023 02:36
Edycja eSportowa Xiaomi Redmi Buds 5 Pro jest już dostępna w sprzedaży w Chinach (Źródło obrazu: Xiaomi)

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro eSports Edition trafia do sprzedaży

Xiaomi wypuściło Redmi Buds 5 Pro pod koniec zeszłego miesiąca. Podczas oficjalnego debiutu Xiaomi drażniło się z bardziej fantazyjnie wyglądającą edycją, która wkrótce pojawi się dla graczy. Cóż, edycja Redmi Buds 5 Pro eSports jest już dostępna i jest obecnie w sprzedaży w Chinach za 499 CNY (około 70 USD).
Abid Ahsan Shanto, 06 Dec 2023 02:36
Please share our article, every link counts!

Zabierz głos w tej sprawie na Forum.

Kanał RSS

Bądź zawsze na czasie z naszymi nowinkami.

 

Nowinki 2011 i nowsze

Aktualności wprowadzone od 2011 roku.

Notebookcheck, 2018-06-10 (Update: 2018-06-10)