Gwiazda Arsenalu, Declan Rice, podpisał umowę jako ambasador SUV-a YU7 firmy Xiaomi w związku z planowaną globalną ekspansją

Od czasu wprowadzenia na rynek swojego pierwszego pojazdu elektrycznego, modelu SU7, w marcu 2024 r., działalność Xiaomi w branży motoryzacyjnej znacznie się rozwinęła, a w 2025 r. firma sprzedała ponad 400 000 egzemplarzy. Wydaje się, że planowana jest dalsza ekspansja, o czym świadczy nowa umowa firmy z gwiazdą światowej piłki nożnej, Declanem Ricem.
Pomocnik Arsenalu, który gra również w reprezentacji Anglii, jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych pomocników w tej dyscyplinie w chwili obecnej i podpisał właśnie umowę z firmą Xiaomi jako ambasador jej luksusowego SUV-a YU7.
Chociaż Declan Rice nie jest może najbardziej wpływowym komercyjnie piłkarzem w swojej dyscyplinie, jest rozpoznawalną postacią w całej Europie i reprezentuje już takie marki jak Adidas i Prada. Co jednak ciekawsze, słowo „Xiaomi” w języku mandaryńskim oznacza dosłownie „czerwony ryż”, a ta umowa jest prawdopodobnie również zabawnym nawiązaniem do tego faktu.
Działalność Xiaomi w zakresie pojazdów elektrycznych pozostaje na razie ograniczona do rynku chińskiego, ale wkrótce ma się to zmienić – oczekuje się, że firma rozpocznie sprzedaż swoich wysoko cenionych samochodów w całej Europie. To pozwala spojrzeć na ten sponsoring z odpowiedniej perspektywy i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby w najbliższej przyszłości firma Xiaomi aktywnie rozpoczęła marketing pojazdów elektrycznych w Europie, zawierając podobne umowy.








