Notebookcheck Logo

FB: Shahriar Rabii na etacie

Ostatnio modne są inteligentne głośniki (z asystentem głosowym) i firma Facebook może dołączyć do grona firm, które oferują takie rozwiązanie.

Shahriar Rabii, pracownik firmy Google odpowiedzialny za projektowanie układów scalonych, znalazł nową pracę w firmie Facebook (wiceprezes i specjalizacja jak wcześniej). W myśl niedawnych doniesień nawet w FB chcą mieć procesory zaprojektowane przez siebie.

Mówi się o procesorach do stosowania w serwerach (tu Google ma duże osiągnięcia; tzw. Tensor Processing Units), ale także o układach na potrzeby rynku konsumenckiego (wspomniane we wstępie inteligentne głośniki lub smartfony). Robi się to choćby po to, żeby nie zostać w tyle za konkurencją (procesory Apple mają napędzać komputery Mac do 2020 roku).

Inwestycja we własne procesory może także wpłynąć na firmy z grupy Facebook, jak np. Oculus VR, gdzie w ostatnio wprowadzonym na rynek produkcie (Oculus Go) znaleźć można procesor dostarczony przez firmę Qualcomm.

To tyle domysłów - do tematu wrócę, o ile pojawią się gotowe produkty związane z zatrudnieniem specjalisty od projektowania procesorów.

Źródło: The Verge

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-07-14 (Update: 2018-07-14)