Notebookcheck Logo

Tachyum Prodigy

Szykuje się rewolucja w podejściu do CPU i GPU za sprawą amerykańskiej firmy Tachyum.

Firma Tachyum powstała w 2016 roku, ale już zapowiada, że odmieni świat komputerów. To całkiem możliwe, bo jej założyciele mają sporo doświadczenia w branży. Prezes, to już ciekawostka, pochodzi ze Słowacji.

Przedstawiciele firmy Tachyum postawili sobie ambitne cele. Takie, które dotąd były poza zasięgiem obecnych komputerów. Do ich realizacji ma się przyczynić seria procesorów o nazwie Prodigy (uniwersalny układ łączący cechy CPU i GP-GPU oraz scalaków wyspecjalizowanych w AI). Ma go cechować o dziesięć razy wyższa wydajność przypadająca na 1 W (ta sama wydajność centrum danych po za zajęciu 1% przestrzeni i wykorzystaniu 10% obecnie wykorzystywanej mocy).

Tachyum Prodigy do 2020 roku ma umożliwić symulację sieci neuronowej człowieka (cały potencjał mózgu) i ma się to odbywać w czasie rzeczywistym. Po prostu procesor Tachyum Prodigy ma być tani na tle obecnie stosowanych rozwiązań (ma wykonywać skomplikowane obliczenia za niższą cenę; wyższa efektywność).

Jednym słowem jest to jednostka centralna do stosowania w superkomputerach i najlepiej sprawdzi się w obliczeniach naukowych.

Źródło: Tachyum

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-07- 2 (Update: 2018-07- 2)