Notebookcheck Logo

Klawiatura MacBook Pro odporna na zatykanie

Pojawiły się pierwsze doniesienia nt. klawiatury montowanej w MacBookach Pro rocznik 2018.

Przypomnę krótko, że niedawno miała miejsce akcja serwisowa firmy Apple związana z darmową wymianą klawiatur. Było przy okazji głośno o tym, że mechanizm motylkowy pod pojedynczym przyciskiem może zostać zablokowany nawet przez pojedyncze ziarnko piasku. Zaliczyć to należy do drwin i podszczypywania - robienia sobie żartów z firmy, która sprzedaje produkty klasy premium. Jak pisałem przy ostatniej okazji (ws. tej akcji wymiany), taki mechanizm lub się blokować od zabrudzeń (ciał obcych) i temat jest znany od wielu lat.

W drugiej generacji, modelach na rok 2017, nie było poprawy. Wedle doniesień serwisu internetowego iFixit (rozkręcają nowości rynkowe) wychodzi na to, że MacBook Pro 15 (2018) posiada usprawniony mechanizm motylkowy. Z materiałów prasowych wynikało, że klawiatura ma być cichsza. Dzięki zbadaniu klawiatury organoleptycznie wyszło na jaw, że mechanizm pod pojedynczym przyciskiem został przeprojektowany (przybyła cienka membrana ponad mechanizmem motylkowym; wycisza i blokuje ciała obce) i może być bardziej odporny na ciała obce w długim terminie.

Oczywiście lepiej zaczekać na doniesienia użytkowników, którzy przetestują sprzęt w normalnych zastosowaniach i w dłuższym przedziale czasu. 

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Klawiatura MacBook Pro odporna na zatykanie
Sylwester Cyba, 2018-07-14 (Update: 2018-07-14)