Notebookcheck Logo

Intel: kolejni pracownicy z AMD

Podbieranie sobie pracowników nabiera tempa. Tym razem to firma Intel zatrudniła kilku byłych pracowników firmy AMD.

O ile na początku mogło wydawać się, że chodzi o pojedynczych i zarazem kluczowych pracowników, to teraz już widać, że akcja podkupowania pracowników (przejścia między firmami Intel i AMD) dotyczy każdego szczebla i nie ma ograniczeń, jeśli idzie o liczbę etatów.

W firmie Intel znaleźli pracę ludzie do tej pory kojarzeni z firmą AMD:

  • Alexander Lyashevsky: w Intel objął stanowisko Senior Director of Machine Learning Algorithms and Software Architecture,
  • Jason Gunderson: od teraz Senior Director and Chief of Staff Silicon Engineering w firmie Intel,
  • Radhakrishna Giduthuri: Deep Learning Architect w dziale AI Products Group,
  • Joseph Facca: z AMD w ramach ATI rozstał się w połowie 2016 a w firmie Intel objął podobne stanowisko (jako lider ma kierować zespołem ludzi odpowiedzialnych za wydajne układy grafiki).

Do listy można jeszcze dopisać inżyniera o nazwisku Mark Hirsh, który ostatnio odszedł z firmy AMD (pracował na stanowisku CVP of System Engineering). W branży mówi się o tym, że obecnie firma Intel próbuje włączyć go do własnego zespołu (trwają negocjacje).

Całe zamieszanie może mieć związek z zapowiedzią firmy Intel o wejściu na rynek wydajnych układów graficznych a z drugiej strony z chęcią przerwania pasma sukcesów firmy AMD (Ryzen, Threadripper, Epyc, itp.).

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Intel: kolejni pracownicy z AMD
Sylwester Cyba, 2018-07-17 (Update: 2018-07-17)