Notebookcheck Logo

Bloomberg: Apple planuje opracować własne czujniki kamery dla przyszłych urządzeń

Przyszłe iPhone'y mogą być wyposażone w wewnętrzne czujniki Apple(Źródło zdjęcia: Apple)
Przyszłe iPhone'y mogą być wyposażone w wewnętrzne czujniki Apple(Źródło zdjęcia: Apple)
Apple według dobrze znanego informatora Apple, Marka Gurmana, firma planuje kontynuować przenoszenie projektowania swoich chipów i innych wewnętrznych komponentów, w tym czujników kamer. Czujniki obrazu są kluczowe nie tylko dla linii iPhone'ów i iPadów, ale także dla nadchodzącego sprzętu rzeczywistości mieszanej i systemów autonomicznej jazdy, nad którymi pracuje firma.
Camera Apple

Appledążenie do idealnej integracji sprzętu i oprogramowania podobno wykracza daleko poza rozwój serii "A" i "M" serii 'M' procesorów dla iPhone'ów, iPadów i Komputerów Mac. Według Bloomberga Mark Gurman, który ma reputację wiarygodnego informatora, Apple planuje przenieść projektowanie wielu innych komponentów sprzętowych na własną rękę, w tym czujników kamer.

Nie wspominając o żadnych szczegółach, Gurman zwraca uwagę na rosnące znaczenie możliwości fotograficznych i wideo w smartfonach - do tego stopnia, że stały się one głównym wyróżnikiem w branży głównym wyróżnikiem między kolejnymi generacjami iPhone'ów. Tymczasem znaczenie kamer dla Apple nadal rośnie w nadchodzących aplikacjach, takich jak urządzenia rzeczywistości mieszanej i systemy autonomicznej jazdy.

W obecnej erze fotografii obliczeniowej czujniki są równe, jeśli nie przewyższają pod względem znaczenia, procesory sygnału obrazu i algorytmy oparte na sztucznej inteligencji, z których Telefony Google Pixel są doskonałym przykładem. Apple w ciągu ostatniej dekady firma Google korzystała z czujników firmy Sonynajwiększego producenta czujników obrazu na świecie. Jednak z pewnością zademonstrowała swoją zdolność do podnoszenia wydajności na nowy poziom przy użyciu własnego sprzętu i jest bardzo prawdopodobne, że będzie w stanie zrobić to samo z kamerami.

Czujniki kamer nie są jedynym komponentem, który Apple chce objąć swoim parasolem. Gurman wspomina również o modemie komórkowym, WiFi i chipie Bluetooth, wyświetlacze microLED, a nieinwazyjny system monitorowania glukozy system monitorowania glukozy dla Apple Watch i baterie. W przypadku większości z nich prace trwają od kilku lat, a w niektórych przypadkach również napotykają opóźnienia.

Nawet gdy Apple przesuwa granice w fotografii, ostatnio za pomocą iPhone'a 15 i 15 Pro, presja konkurencji pozostaje ze strony Samsunga Galaxy S23, Galaxy S23+ i S23 Ultra, a także nowo wydanego Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro, wszystkie znane z doskonałych aparatów.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Bloomberg: Apple planuje opracować własne czujniki kamery dla przyszłych urządzeń
Vishal Bhardwaj, 2023-11-23 (Update: 2023-11-23)