Notebookcheck Logo

Aqara wprowadza na rynek kamerę E1 z sensorem 2K i obsługą Apple HomeKit w cenie 59,99 USD

Nowa kamera E1 jest wyposażona w czujnik 2k. (Źródło: Aqara)
Nowa kamera E1 jest wyposażona w czujnik 2k. (Źródło: Aqara)
Najnowsza inteligentna kamera domowa firmy Aqara to świetny wybór za niewielkie pieniądze. Za mniej niż 100 USD, Aqara Camera E1 może pochwalić się czujnikiem 2k, szerokokątnym obiektywem, noktowizorem i jest kompatybilna z wieloma platformami innych firm, w tym Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home.
Smart Home Camera Internet of Things (IoT)

Kamera E1 to piąta kamera w ofercie Aquara do monitoringu domowego. Po pierwszej zapowiedzi we wrześniu na targach IFA 2023, ta inteligentna kamera wewnętrzna jest już dostępna w sklepach w Europie i USAta inteligentna kamera wewnętrzna jest już dostępna w sklepach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Pod względem specyfikacji najnowsza i najtańsza kamera Aqara jest najbardziej podobna do Camera Hub G3 - z sensorem 2k, wyraźną rozdzielczością 1296p i szerokokątnym obiektywem f/2.0 z podświetleniem na podczerwień. Posiada nawet zoom 360° Pan/Tilt. Ale w przeciwieństwie do Hub G3, E1 nie jest inteligentnym hubem domowym, co czyni go bardziej przystępnym cenowo i obniża barierę wejścia do ekosystemu inteligentnego domu Aqara.

Podobnie jak inne inteligentne urządzenia domowe Aqara, Camera E1 wyróżnia się obsługą wielu platform - w tym Amazon Alexa, Google Home, Apple Home i dedykowanej aplikacji Aquara. Aqara potwierdziła również, że E1 będzie współpracować z Matter, gdy specyfikacje standardu międzyplatformowego dodadzą obsługę kamer

Niemal uniwersalna kompatybilność stawia Aqara Camera E1 w dość niszowej pozycji. Niewiele innych kamer w pełni obsługuje Apple HomeKit Secure Video, a jeszcze mniej w cenie 59,99 USD. Jednak użytkownicy nadal będą musieli skonfigurować kamerę w aplikacji Aqara, zanim będą mogli połączyć ją z usługą HKSV szyfrowaną end-to-end Apple.

Nowa funkcja trybu prywatności w aplikacji Aqara sprawia, że kamera obraca się w kierunku ściany lub dowolnego preferowanego obszaru przed zaśnięciem.
Nowa funkcja trybu prywatności w aplikacji Aqara sprawia, że kamera obraca się w kierunku ściany lub dowolnego preferowanego obszaru przed zaśnięciem.
Użytkownicy mają również możliwość wyłączenia dwukierunkowego dźwięku w kamerze E1 w celu zwiększenia prywatności.
Użytkownicy mają również możliwość wyłączenia dwukierunkowego dźwięku w kamerze E1 w celu zwiększenia prywatności.

Chociaż kamera E1 nie jest w stanie połączyć się z czujnikami ruchu opartymi na Zigbee w ofercie Aqara, ma dedykowaną jednostkę NPU do wykrywania osób i ruchu. Aqara obiecuje również dodać wykrywanie dźwięku w przyszłej aktualizacji OTA.

Oczekuje się, że wszystkie te funkcje będą działać bez połączenia z Internetem. Mimo to E1 ma wbudowane WiFi 6, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w ofercie Aqara.

Aqara Camera E1 kosztuje obecnie 59,99 USD na Amazon i oferuje 24 godziny bezpłatnej pamięci masowej w chmurze Aqara. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do dodatkowej przestrzeni dyskowej za pośrednictwem platformy iCloud. Istnieje również opcja do 512 GB lokalnej pamięci masowej za pośrednictwem karty microSD, której kopię zapasową można utworzyć na serwerze NAS w aplikacji Aqara.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Aqara wprowadza na rynek kamerę E1 z sensorem 2K i obsługą Apple HomeKit w cenie 59,99 USD
Sarfo Ashong-Listowell, 2023-11-18 (Update: 2023-11-18)