Notebookcheck Logo

Apple iPhone 15 Pro z modem z komorą parową osiąga znacznie lepszą wydajność

Apple iPhone 15 Pro może być znacznie szybszy dzięki mocniejszemu systemowi chłodzenia. (Zdjęcie: @Tech_Reve)
Apple iPhone 15 Pro może być znacznie szybszy dzięki mocniejszemu systemowi chłodzenia. (Zdjęcie: @Tech_Reve)
Układ Apple A17 Pro w iPhonie 15 Pro dławi się bardzo szybko, aby uniknąć przegrzania. Modder ulepszył teraz iPhone'a 15 Pro o chłodzenie komorą parową, aby zademonstrować, o ile szybszy może być flagowy model Apple, jeśli chłodzenie nadąży za SoC.
Apple Leaks / Rumors iPhone

Pewnemu modderowi z Chin udało się zmodernizować Apple iPhone'a 15 Pro za pomocą komory parowej. Rezultat może nie wygląda ładnie, ale nadal pokazuje, jak bardzo wydajność Apple traci z powodu słabego systemu chłodzenia.

The Apple A17 Pro zwykle uruchamia Genshin Impact ze średnią prędkością 51,2 klatek na sekundę w 60-minutowym teście gier. Dzięki ulepszonemu chłodzeniu flagowiec znacznie zbliżył się do celu 60 klatek na sekundę. Jednocześnie temperatura obudowy spada o około 10%.


IPhone 15 Pro również dławi się nieco z komorą parową, jak pokazuje benchmark 3DMark Solar Bay Raytracing, ale wartości wydajności przy ciągłym obciążeniu są o 17,5% lepsze. Ze względu na niewielką przewagę na początku testu porównawczego, ogólna ocena modelu z ulepszonym systemem chłodzenia jest co najmniej 14% lepsza od zwykłego iPhone'a 15 Pro.


Chłodzenie komorą parową jest również zauważalne w krótszych benchmarkach, ponieważ ogólny wynik w AnTuTu v10 wzrósł o 9,2% do 1 668 843 punktów, głównie dzięki lepszemu wynikowi GPU. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to jedynie ulepszony, ale wciąż pasywny system chłodzenia, wyniki te są całkiem przekonujące.

Apple firma BSP jest świadoma tego problemu. Z jednej strony firma wypuściła już aktualizację, która powinna przynajmniej częściowo rozwiązać problemy z przegrzewaniem. Z drugiej strony, krążą już plotki, że iPhone 16 Pro otrzyma nowy radiator wykonany z grafenu, który może skuteczniej odprowadzać ciepło odpadowe z Apple A18 Pro, a tym samym poprawić wydajność pod ciągłym obciążeniem.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Apple iPhone 15 Pro z modem z komorą parową osiąga znacznie lepszą wydajność
Hannes Brecher, 2023-11-23 (Update: 2023-11-23)