Notebookcheck Logo

Zappar wypuszcza zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Zapbox z kompatybilnością z wideo przestrzennym Apple Vision Pro

Zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej Zappar Zapbox z kontrolerami bluetooth. (Źródło: Zappar)
Zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej Zappar Zapbox z kontrolerami bluetooth. (Źródło: Zappar)
Zappar wypuścił na rynek zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej Zapbox dla smartfonów Android i Apple. Tańszy Zapbox może odtwarzać filmy przestrzenne Apple Vision i zawiera kontrolery Bluetooth do interakcji i tworzenia treści.
Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR) Wearable

Zappar wypuścił na rynek Zapboxniedrogi zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej dla smartfonów Android i Apple. Konstrukcja jest podobna do wyższej klasy zestawów słuchawkowych Google Cardboard(takich jak ten dostępny na Amazon), które wykorzystują soczewki do oglądania obrazów stereo wyświetlanych na telefonie. Kluczową cechą jest możliwość odtwarzania Apple Vision Pronagranych przez iPhone'y z systemem iOS 17.2 Beta 2 lub nowszym. Aby stworzyć widok rzeczywistości mieszanej, nagrane obrazy i filmy są łączone z rzeczywistym widokiem zarejestrowanym przez szerokokątną kamerę smartfona.

W zestawie znajdują się dwa kontrolery Bluetooth, które umożliwiają interakcję z wirtualnymi światami i grami za pomocą czujników ruchu i wizualnego śledzenia ich pozycji w przestrzeni. Twórcy silnika gier Unity mogą ich używać do tworzenia i interakcji z zawartością podczas tworzenia gier.

Ponieważ Zapbox nie zawiera zaawansowanego systemu śledzenia ruchów głowy, czujniki smartfona są używane z dołączonymi kotwicami świata, drukowanymi symbolami, które można umieścić w całym pomieszczeniu, aby umożliwić śledzenie wspomagane kamerą.

Zapbox kosztuje obecnie 79,99 USD i jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej firmy https://www.zappar.com/zapbox/.

Kontrolery bluetooth Zapbox umożliwiają tworzenie i manipulowanie w mieszanej rzeczywistości 3D. (Źródło: Zappar na YouTube)
Kontrolery bluetooth Zapbox umożliwiają tworzenie i manipulowanie w mieszanej rzeczywistości 3D. (Źródło: Zappar na YouTube)
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Zappar wypuszcza zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Zapbox z kompatybilnością z wideo przestrzennym Apple Vision Pro
David Chien, 2023-11-20 (Update: 2023-11-20)