Notebookcheck Logo

Apple wprowadzi wiadomości RCS na iPhone'y w 2024 roku

Aktywacja wiadomości RCS na Android (Źródło: 9to5Google)
Aktywacja wiadomości RCS na Android (Źródło: 9to5Google)
Kolejny ruch, który zbliży iOS i Android o krok, został potwierdzony przez Apple w 2024 roku, kiedy smartfony giganta technologicznego otrzymają wsparcie dla RCS. Dzięki temu teksty między dwiema platformami otrzymają wskaźniki pisania i potwierdzenia przeczytania wraz z wysokiej jakości treściami multimedialnymi.
Apple iPhone Software Android Smartphone

Na początku tego tygodnia Apple wysłał zaskakujące oświadczenie do wielu mediów, potwierdzając, że RCS Universal Profile otrzyma wsparcie dla iPhone'ów w 2024 roku. Chociaż Tim Cook powiedział w zeszłym roku, że ulepszenia wiadomości tekstowych z iOS naAndroid nie są w planach, od tego czasu wiele się zmieniło. Oczywiście presja ze strony Google i organów regulacyjnych Unii Europejskiej miała wpływ na jego decyzję o ponownym przemyśleniu strategii Apple.

Oto całe oświadczenie, o którym mowa powyżej: "W przyszłym roku dodamy obsługę uniwersalnego profilu RCS, standardu opublikowanego obecnie przez GSM Association. Wierzymy, że uniwersalny profil RCS zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu z SMS-ami lub MMS-ami. Będzie to działać równolegle z iMessage, który nadal będzie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple ".

Podczas gdy oldschoolowy standard przesyłania wiadomości tekstowych znany jako SMS istnieje od dziesięciolecima kilka ograniczeń, które czynią go przestarzałym dla wielu użytkowników. Lista ograniczeń obejmuje maksymalną długość 160 znaków, brak szyfrowania lub obsługi wysyłania plików multimedialnych. Standard RCS pojawił się w 2007 roku i miał zastąpić SMS-y, ale tak się nie stało, a odmowa przyjęcia go przez Apple była jednym z powodów.

Ostatecznie najciekawszą częścią tej umowy jest to, że Apple obiecuje dodać szyfrowanie do wiadomości RCS. Jednak w przeciwieństwie do podejścia Google, które obejmuje szyfrowanie end-to-end za pośrednictwem aplikacji Messages gigant z Cupertino planuje zamiast tego ulepszyć standard RCS.

Proszę kupić Apple iPhone 15 Plus (128 GB, czarny) na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Apple wprowadzi wiadomości RCS na iPhone'y w 2024 roku
Codrut Nistor, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)