Notebookcheck Logo

CheckMag | 5 kluczowych różnic między Sonos Ace a Sony WH-1000XM5

Sonos Ace i Sony WH-1000XM5 można złożyć na płasko (źródło obrazu: Sonos i Sony - edytowane)
Sonos Ace i Sony WH-1000XM5 można złożyć na płasko (źródło obrazu: Sonos i Sony - edytowane)
Słuchawki Sonos Ace są już dostępne w sprzedaży i mają poważną konkurencję. Jednym z nich jest 2-letni Sony WH-1000XM5, najlepszy wybór w kategorii słuchawek premium. Oto kilka różnic, na które warto zwrócić uwagę, jeśli rozważają Państwo zakup obu par słuchawek.
List Audio

Po wyrobieniu sobie renomy jako marka domowej rozrywki audio, Sonos ogłosił swoją pierwszą parę słuchawek Bluetooth. Nazywane Sonos Acesłuchawki należą do kategorii premium, stawiając czoła takim rywalom jak Sony WH-1000XM5. Jeśli zastanawiają się Państwo, które z tych dwóch par słuchawek powinni kupić, oto pięć kluczowych różnic, na które należy zwrócić uwagę, zanim zdecydują się Państwo na jedną z nich.

1. Łączność

Zarówno Sonos Ace, jak i Sony WH-1000XM5 łączą się przez Bluetooth i podczas gdy ten pierwszy ma nowszy protokół Bluetooth 5.4, słuchawki Sony mają Bluetooth 5.2. Jednak główną różnicą, jeśli chodzi o łączność, jest tryb parowania.

W przeciwieństwie do Sony WH-1000XM5, który obsługuje Google Fast Pair, co sprawia, że bardzo łatwo jest połączyć się z urządzeniem Android, Chrome OS lub Google TV, Sonos Ace nie ma tej funkcji. Zamiast tego należy przejść do ustawień Bluetooth urządzenia, aby sparować je z Sonos Ace w sekcji dostępnych urządzeń lub zainstalować aplikację Sonos. Sony WH-1000XM5 obsługuje również funkcję Swift Pair, dzięki czemu można łatwo połączyć się z urządzeniem z systemem Windows 10 lub 11, a obsługa funkcji Fast Pair pozwala użytkownikom zlokalizować słuchawki lub sprawdzić ich ostatnią znaną lokalizację w aplikacji Znajdź moje urządzenie.

2. USB-C Audio

Większość słuchawek Bluetooth może być również używana w trybie przewodowym. Niektóre mają port aux, do którego można podłączyć jeden koniec przewodu aux, a drugi koniec do urządzenia lub adaptera. Inne mają również port USB-C, który obsługuje USB-Audio, dzięki czemu można podłączyć słuchawki do telefonu, tabletu, a nawet konsoli do gier za pomocą kabla USB ze złączem USB-C na obu końcach.

W przypadku Sonos Ace, użytkownicy mogą wybrać połączenie przewodowe za pośrednictwem portu aux lub portu USB-C, który służy również do ładowania słuchawek. Ponieważ większość telefonów i tabletów ma port USB-C, można użyć tego samego kabla do ładowania słuchawek, aby słuchać w trybie przewodowym. Z drugiej strony Sony WH-1000XM5 ma również port aux, ale Sony pomija obsługę dźwięku USB-C. Oznacza to, że jeśli urządzenie nie ma gniazda audio, do korzystania ze słuchawek WH-1000XM5 w trybie przewodowym potrzebny jest kabel USB-C do 3,5 mm.

Właściciele Sonos Ace mogą zamienić dźwięk z kina domowego na słuchawki. (Źródło obrazu: Sonos)
Właściciele Sonos Ace mogą zamienić dźwięk z kina domowego na słuchawki. (Źródło obrazu: Sonos)

3. TV Audio

Jeśli posiadają Państwo telewizor z funkcją Fast Pair, mogą Państwo z łatwością podłączyć do niego słuchawki Sony WH-1000XM5. Nie jest to jednak jedyny sposób na podłączenie słuchawek do telewizora. Właściciele telewizorów Sony Bravia XR podłączonych do bezprzewodowego nadajnika Sony WLA-NS7 mogą cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos, gdy podłączą swoje słuchawki do telewizora w ten sposób.

Ci, którzy posiadają Sonos Arc lub Arc SL, mogą natychmiast zamienić dźwięk z niego na Sonos Ace za naciśnięciem przycisku na słuchawkach. Po podłączeniu, użytkownicy mogą cieszyć się dźwiękiem przestrzennym. Obecnie funkcja ta jest dostępna tylko na iOS, ponieważ do jej skonfigurowania potrzebna jest aplikacja Sonos. Użytkownicy Android będą musieli chwilę poczekać, ponieważ Sonos potwierdził, że wsparcie pojawi się wkrótce. Potwierdzono również, że funkcja zostanie rozszerzona na Sonos Beam (Gen 1 i Gen 2) oraz kina domowe Sonos Ray.

4. Kodeki audio

Sonos Ace i Sony WH-1000XM5 obsługują kilka kodeków, ale warto wiedzieć, które z nich są obsługiwane. Obie słuchawki obsługują kodeki SBC i AAC, ale Sonos Ace dodaje aptX Lossless, aptX Adaptive i Snapdragon Sound. Zestaw słuchawkowy Sony pomija kodeki Qualcomm, ale obsługuje LDAC.

5. Cena

Cena jest głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie pary słuchawek. Jeśli zawęzili Państwo swoje opcje do Sonos Ace i Sony WH-1000XM5, powinni Państwo wiedzieć, że Sonos Ace sprzedaje się za 449 USD na Amazon, co jest droższe niż Sony WH-1000XM5, który został wprowadzony na rynek za 399 USD, ale jest obecnie dostępny na Amazon za jedyne 328 USD.

Źródło(a)

Źródło: Sonos, Sony

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > 5 kluczowych różnic między Sonos Ace a Sony WH-1000XM5
Habeeb Onawole, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)