Notebookcheck Logo

Adapter PC Sony PlayStation VR2 ujawniony przed oficjalną obsługą gier VR na PC

Sony ma nadzieję zapewnić kompatybilność PS VR2 z komputerami PC do końca 2024 roku. (Źródło obrazu: Sony)
Sony ma nadzieję zapewnić kompatybilność PS VR2 z komputerami PC do końca 2024 roku. (Źródło obrazu: Sony)
Sony już wcześniej zapowiedziało, że zamierza wprowadzić kompatybilność z PC do zestawu słuchawkowego PlayStation VR2. W oparciu o nowy przeciek, PS VR2 nie będzie już powiązany z PS5 dzięki dedykowanemu adapterowi PC, który Sony wyda jeszcze w tym roku.
Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR) Console Accessory

Wiele mówiło się o planach Sony dotyczących dla PlayStation 5 Pro w ostatnim czasie. Wygląda jednak na to, że firma wciąż pracuje nad ulepszeniem możliwości swojego najnowszego zestawu słuchawkowego VR (obecnie 449,99 USD na Amazon). Podsumowując, Sony potwierdziło w lutym, że ostatecznie pozwoli PlayStation VR 2 (PS VR2) połączyć się z komputerem PC, którego zapowiedź omówiliśmy osobno omówiliśmy osobno.

W szczególności firma stwierdziła, że "testuje możliwość dostępu graczy PS VR2 do dodatkowych gier na PC". Niemniej jednak Sony zdecydowało się nie ujawniać, w jaki sposób PS VR2 i PC będą ze sobą rozmawiać. Znawca VR Brad Lynch odkrył teraz że Sony opracowało dedykowany sprzęt, aby wypełnić lukę między tymi dwoma urządzeniami.

Jak pokazuje poniższy zrzut ekranu, Sony certyfikowało adapter PlayStation VR 2 PC w National Radio Research Agency (NRRA) w Korei Południowej, który nosi numer modelu "CFI-ZVP1". Dla kontekstu, PS VR2 komunikuje się z PS5 za pośrednictwem kabla USB typu C, który przenosi audio, wideo, zasilanie i dane. Biorąc pod uwagę, że wiele komputerów stacjonarnych nie posiada portów USB typu C z obsługą Power Delivery i DisplayPort Alt Mode, podejrzewamy, że adapter Sony PS VR2 PC będzie skutecznie służył jako rozdzielacz HDMI, USB i zasilania. Niestety, NRRA nie podaje żadnych innych istotnych szczegółów, poza tym, że certyfikowała to akcesorium ponad dwa miesiące temu.

(Źródło zdjęcia: Narodowa Agencja Badań Radiowych za pośrednictwem @SadlyItsBradly)
(Źródło zdjęcia: Narodowa Agencja Badań Radiowych za pośrednictwem @SadlyItsBradly)

Źródło(a)

Narodowa Agencja Badań Radiowych za pośrednictwem @SadlyItsBradly

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Adapter PC Sony PlayStation VR2 ujawniony przed oficjalną obsługą gier VR na PC
Alex Alderson, 2024-05-29 (Update: 2024-05-29)