Z najnowszego raportu wynika, że gra „GTA 6” ostatecznie nie ukaże się na fizycznym nośniku

Pomimo wcześniejszej informacji, zgodnie z którą firma Rockstar Games ma wyda fizyczną wersję gry GTA 6, kolejna informacja zniweczyła nadzieje fanów serii Grand Theft Auto. Zgodnie z nowym doniesieniem informacja o późniejszym pojawieniu się fizycznych płyt była wynikiem błędnej interpretacji, a pierwotny stan rzeczy – zgodnie z którym fizyczna kopia będzie stanowić kod do pobrania cyfrowej wersji gry w pudełku – pozostaje bez zmian.
Źródłem nowych informacji jest magazyn „The Hollywood Reporter” (THR), a według niego e-mail, który pojawił się wcześniej i w którym stwierdzono, że w najbliższych miesiącach pojawi się fizyczna kopia gry, choć autentyczny, został błędnie zinterpretowany, jak twierdzi anonimowe źródło. Według THR dział pomocy technicznej Rockstar miał na myśli tę samą fizyczną kopię zawierającą kod do pobrania cyfrowej wersji gry, a nie fizyczny dysk.
Źródło wyjaśniło również, że ostatnia część wiadomości e-mail, w której mowa o „...kolejnych miesiącach”, odnosi się do miesięcy następujących po ogłoszeniu w środę (24 czerwca) na stronie informacji dotyczących ceny i szczegółów dotyczących przedsprzedaży, a nie miesięcy po premierze gry, która odbędzie się 19 listopada. Firma Rockstar Games nie wydała oświadczenia wyjaśniającego tę kwestię.
Niemniej jednak, jeśli firma Rockstar Games nie wyda fizycznej kopii gry GTA 6 na nośniku, jej działanie może ostatecznie przypieczętować koniec fizycznych wydań gier. Biorąc pod uwagę, że GTA 6 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier w historii, a także jedną z największych, wielu wydawców może pójść w jej ślady, a decyzja ta może ostatecznie doprowadzić do upadku rynku gier używanych, udostępniania gier oraz konserwacji gier na nośnikach fizycznych. Chociaż niektórzy wydawcy będą nadal wydawać fizyczne kopie swoich gier, będą to raczej wyjątki, a nie reguła.








