W Gamescom 2026 będzie można zagrać w „Gears of War: E-Day”

Uczestnicy, którzy w sierpniu tego roku udadzą się do Kolonii w Niemczech, będą mieli pierwszą na świecie okazję do publicznego wypróbowania długo oczekiwanej prequelu gry „Gears of War: E-Day”. Ogłoszenie to jest następstwem niedawnej prezentacji rozgrywki podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, dzięki czemu ta taktyczna strzelanka stała się flagową premierą firmy Microsoft na nadchodzący sezon świąteczny.
Pierwsza publiczna prezentacja w Kolonii
Gamescom 2026 odbędzie się oficjalnie w dniach od 26 do 30 sierpnia. Chociaż firma Microsoft dotychczas organizowała wczesne prezentacje rozgrywki wyłącznie za zamkniętymi drzwiami w ramach pokazów teatralnych przeznaczonych wyłącznie dla prasy, w przypadku tej premiery całkowicie zmienia swoją strategię.
Odwiedzający targi będą mogli osobiście zapoznać się z wybranym fragmentem kampanii podczas pięciodniowej imprezy. Ta wersja demonstracyjna pozwala graczom bezpośrednio zapoznać się z bardziej surowymi, linearnymi elementami horroru, które charakteryzują historię powstania bohatera. Firma Xbox potwierdziła dostępność wersji do wypróbowania w oficjalnej aktualizacji dla społeczności, informując, że fani mogą „jako jedni z pierwszych zagrać w to, co nas czeka” przed ostateczną premierą zaplanowaną na październik.
Ta możliwość wypróbowania gry stanowi ważny kamień milowy dla społeczności, oferując przejrzysty wgląd w zaktualizowaną mechanikę i wydajność gry przed jej publicznym udostępnieniem.
Odbudowa braterstwa dzięki trybowi kooperacyjnemu
Opracowana przez doświadczone studio The Coalition z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 5 gra„ : Gears of War – E-Day”przenosi akcję o 14 lat wstecz, do wydarzeń poprzedzających oryginalną grę z 2006 roku. Fabuła śledzi losy kultowych bohaterów serii, którzy zmagają się z bezpośrednimi, chaotycznymi następstwami pierwszego pojawienia się Locustów na Serze.
Chociaż prezentacja na targach skupia się na konkretnym fragmencie kampanii, pełna wersja gry została stworzona od podstaw z myślą zarówno o graczach solo, jak i zespołach kooperacyjnych. Kampania oferuje pełną kooperację online dla czterech graczy oraz tradycyjny tryb dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Takie rozwiązanie pozwala całej drużynie wspólnie doświadczać intensywnej walki z wykorzystaniem osłon, wprowadzając jednocześnie nowych graczy do świata Mags Carter oraz Lucas Reyes do fabuły obok klasycznego duetu.
Premiera pełnej wersji gry została ustalona na 6 października 2026 r. Tytuł pojawi się w dniu premiery na Xbox Series X|S oraz komputerach z systemem Windows za pośrednictwem platformy Steam oraz w Microsoft Store. Przedsprzedaż jest obecnie dostępna we wszystkich sklepach na wszystkich platformach i zapewnia wczesny dostęp do nadchodzącej otwartej fazy beta, która potrwa od 6 do 10 sierpnia.
Podczas gdy studio The Coalition przygotowuje swoją prequelową grę na targi w Niemczech, na platformie po cichu zaznaczył swoją obecność kolejny duży projekt z gatunku survival horroru. Nadchodząca gra remake gry „Resident Evil: Veronica” pojawił się właśnie w sklepie Xbox Store, dostarczając nowych informacji.







