Notebookcheck Logo

Współpraca chińskich producentów pamięci

Na rynku pamięci komputerowej szykują się kolejne roszady mogące mieć wpływ na ceny detaliczne.

Chińskie firmy Tsinghua Unigroup i Shenzhen Longsys Electronics podpisały umowę o współpracy strategicznej w dziedzinie pamięci flash typu NAND. Wytwarzaniem zajmie się chińska firma YMTC (Yangtze Memory Technologies).

Dodać trzeba, że do firmy Longsys należy marka Lexar odkupiona od amerykańskiej firmy Micron (główny konkurent nowego sojuszu chińskich producentów pamięci). Na rynek chce wypuszczać (Longsys pod marką Lexar) nowe dyski SSD (z pamięcią od YMTC) i produkty wykorzystujące pamięć UFS.

Firma Tsinghua dla odmiany ma umowę z firmą Intel na dostarczanie pamięci NAND na potrzeby dysków SSD sprzedawanych pod własną marką. Nie jest więc skazana tylko na moce przerobowe firmy YMTC (produkcja seryjna dopiero ma ruszyć do końca 2018 roku).

Wygląda na to, że będzie to sojusz silny i trwały. Z punktu widzenia mieszkańca Europy egzotyczny, ale w Azji takie łączenie się w grupy jest normą.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Współpraca chińskich producentów pamięci
Sylwester Cyba, 2018-11-16 (Update: 2018-11-16)