Notebookcheck Logo

YMTC: dyski SSD pod własną marką?

Decydują się losy produktów wykorzystujących pamięć NAND z zakładów chińskiej firmy Yangtze Memory Technologies (YMTC).

Wygląda na to, że firma Yangtze Memory Technologies (YMTC) zaczęła być rozpoznawana na świecie i chce sprzedawać produkty (nośniki danych) pod własną marką. Co w tym dziwnego? Tylko tyle, że pierwotny plan narzucony przez spółkę matkę (Tsinghua Unigroup) zakładał zajmowanie się marketingiem i sprzedażą przez firmę Beijing Unis Memory Technology (ta sama grupa kapitałowa). Brana pod uwagę jest także współpraca z firmą Longsys Electronics (ma się przyczynić do powstania w pełni chińskich nośników danych opartych o pamięć flash).

W pierwszej kolejności będą to dyski SSD i nośniki danych typu UFS (taki udoskonalony i dużo szybszy nośnik eMMC) wykorzystujące pamięć 3D NAND składającą się z 64 warstw (z zakładów firmy YMTC; pierwsze dostawy planowane na IV kw. 2019). O ile pod własną marką, to zostanie dołożona technologia o nazwie Xtacking (póki co nie wiadomo, za co właściwie odpowiada).

Jednocześnie podtrzymano w mocy wcześniejsze zapowiedzi, czyli pamięć 3D NAND 128 warstw (bardziej zaawansowana technicznie) trafi do produkcji seryjnej w 2020 roku.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > YMTC: dyski SSD pod własną marką?
Sylwester Cyba, 2019-05- 8 (Update: 2019-05- 8)