Notebookcheck

Współpraca Samsunga i ARM

Nie chodzi o mikroarchitekturę a o brytyjską firmę przejętą w 2016 roku przez japoński SoftBank (telekomunikacja i media).
Sylwester Cyba,

Rozwinę wstęp i dopiszę, że ARM to mikroarchitektura i jest kojarzona z firmami Qualcomm czy MediaTek. Tu jednak chodzi o firmę, która działa u podstaw i bez której nie byłoby kolejnych procesorów.

Współpraca między firmami Samsung i ARM Holdings PLC miała miejsce już wcześniej. Do wiadomości publicznej przekazano, że będzie kontynuowana i poszerzona o nowe obszary. Chodzi m.in. o współpracę w kwestii litografii 7 nm i 5 nm. Ma się to przełożyć na umożliwienie taktowania procesora Cortex -A76 powyżej 3 GHz.

Jednocześnie potwierdzono, że litografia 7 nm na większą skalę będzie wykorzystywana w firmie Samsung w pierwszej połowie 2019 roku. Współpraca ma się przyczynić do skrócenia czasu potrzebnego między powstaniem układu "na papierze" do jego wytworzenia i wykorzystania w gotowym produkcie (np. w smartfonie czy tablecie).

Źródło: TechPowerUp

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Współpraca Samsunga i ARM
Sylwester Cyba, 2018-07- 5 (Update: 2018-07- 5)