Notebookcheck Logo

Tesla pokonuje BMW i Mercedesa w walce o tytuł najlepszej amerykańskiej marki samochodowej premium

7-miejscowy Model Y nie kwalifikuje się do federalnych dotacji (obraz: Tesla)
7-miejscowy Model Y nie kwalifikuje się do federalnych dotacji (obraz: Tesla)
Tesla znalazła się na szczycie rankingów efektywności paliwowej i sprzedaży samochodów luksusowych w USA, co jeszcze kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia. Dostawy jej drogich samochodów elektrycznych do nabywców w zeszłym roku zdołały pokonać takich juggernautów motoryzacji premium jak BMW, Mercedes-Benz i Lexus.
E-Mobility

Pierwotna strategia Tesli polegająca na rozpoczęciu od luksusowych pojazdów wyczynowych, takich jak pierwszy Roadster, i wykorzystaniu przychodów do rozwoju pojazdów przeznaczonych na rynek masowy, takich jak Model 3 lub nadchodzący Model 2, powoli zaczyna się realizować. Mimo to, średnia cena używanego samochodu Teslipozostaje prawie dwa razy większa od metki używanego pojazdu w USA, nie mówiąc już o ASP Tesli dla fabrycznie nowych EV.

Jego godne pozazdroszczenia zyski w wysokości około 10 000 USD na pojazd oraz wysokie średnie ceny sprzedaży sprawiły, że Tesla jest pierwszym lokalnym producentem samochodów, który od 25 lat znajduje się na czele prestiżowego rankingu sprzedaży pojazdów luksusowych w USA od 25 lat. Według szacunków Autonews, Tesla wysłał 491.000 premium luksusowych samochodów w zeszłym roku, tj. pojazdy powyżej pewnego progu cenowego, pokonując zwykłych podejrzanych BMW, Mercedes, Lexus, Audi, lub Cadillac do ciosu.

  1. Tesla: 491 000
  2. BMW: 332 388
  3. Mercedes-Benz: 286 764
  4. Lexus: 258 704
  5. Audi: 186 875
  6. Cadillac: 134 726
  7. Acura: 102 306
  8. Volvo: 102,038

Nie trzeba dodawać, że ceny EV Tesli, które zostały podniesione kilka razy w zeszłym roku przed wyrównaniem z powodu federalnych dotacji, stoją za przesunięciem prawie jednej trzeciej sprzedaży pojazdów do kategorii rynku luksusowego. Bazowa Tesla Model Y Long Range sprzedawana w USA zaczyna się teraz od 65 990 dolarów, podczas gdy cena zakupu jej Modelu 3 Performance wynosi 62 990 dolarów, a nawet najtańsza RWD Tesla łatwo dostaje się powyżej progu 50 000 dolarów z kilkoma dodatkami wrzuconymi.

Dopiero się okaże, czy Inflation Reduction Act's 2023 new EV subsidy bonanza wpłynie na świeżo wywalczone stanowisko Tesli jako najlepszej amerykańskiej marki samochodów premium, co jest dość dziwną pozycją, biorąc pod uwagę, że Tesla jest również oceniana jako najbardziej wydajny pod względem zużycia paliwa producent samochodów w USAtakże.

Najbardziej popularny 7-miejscowy trim jego bestsellerowego Model Y SUV nie kwalifikuje się do dotacji 7,500 dolarów według Departamentu Skarbu, chociaż, więc może bardzo dobrze pokonać BMW i Mercedes ponownie, biorąc pod uwagę ogólny malaise rynku samochodowego, który jest oczekiwany, aby uderzyć pojazdów premium w 2023 roku ze względu na wzrost stóp procentowych.

Pobierz Weishine Red Caliper Covers dla Tesla Model S na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Tesla pokonuje BMW i Mercedesa w walce o tytuł najlepszej amerykańskiej marki samochodowej premium
Daniel Zlatev, 2023-01-12 (Update: 2023-01-12)