Notebookcheck Logo

Tańszy Model 2 ma poprzedzić Roadstera 2, ponieważ Tesla skupia się na masowej adopcji EV

Tesla Model 2 hatchback concept render (image: CarWow)
Tesla Model 2 hatchback concept render (image: CarWow)
'Latający', ale drogi Roadster 2 mógł zostać odłożony na dalszy plan, ponieważ Tesla skupia się teraz na odzyskaniu udziału w rynku dzięki "masowej elektryfikacji" zamiast tego. W obliczu rosnącej konkurencji, Tesla może planować wypuszczenie najpierw tańszego Modelu 2, a następnie przejście do projektów premium, takich jak nowy Roadster.
E-Mobility

Zamiast "latającego" Roadstera 2 (według słów szefa designu Tesli), którego preordery zostały ponownie otwarte w zeszłym roku, Tesla może najpierw wypuścić swój model 2 na rynek masowy, ponownie według szefa designu Franz von Holzhausen. Naciskany w sprawie premiery Roadstera 2, przyznał w wywiadzie, że projekt mógł pójść na tylny palnik w Tesli, ponieważ, najwyraźniej, "masowa elektryfikacja" jest teraz głównym celem automatora.

Rozwijamy ten samochód. Myślę, że wiesz, że mamy priorytety jako firma, a priorytetem jest masowa elektryfikacja. A Roadster nie jest produktem masowym. Więc niestety, wiesz, że zajmuje swoją jakby pozycję, ale pracujemy nad nim na poważnie. I myślę, że czas, który poświęciliśmy pozwolił nam naprawdę poprawić się w zasadzie w każdej metryce, którą ustaliliśmy, gdy po raz pierwszy zadebiutował.

Taka strategia docelowa może być osiągnięta tylko z masowym rynkiem pojazdów elektrycznych, takich jak Model 2, który, według Elona Muska, będzie mniejszy niż Model 3, ale kosztować dwa razy mniej przy produkcji. Tesla bada kilka możliwości osiągnięcia pożądanego punktu cenowego Modelu 2 o wartości 25 000 USD, takich jak usunięcie nadmiarowych części i modernizacja zakładów produkcyjnych. W ciągu ostatnich 5 lat udało się jej zmniejszyć o ponad połowę średnie koszty produkcji jednego pojazdu z 84 000 USD do 36 000 USD, które Tesla kosztuje teraz teraz.

Według szefa działu relacji inwestorskich Martina Viecha, w obecnym 5-letnim okresie, który potrwa do 2027 roku, najważniejszym czynnikiem pozwalającym na ponowne obniżenie kosztów produkcji jest zwiększenie udziału nowszych i bardziej wydajnych Gigafaktur, takich jak te w Teksasie, Szanghaju czy Berlinie, w ogólnym miksie produkcyjnym. Musi się to stać w czasie, gdy Tesla modernizuje swoje starsze zakłady produkcyjne, a także otwiera nowe.

Podobno meksykańska Gigafactory ( )ma podobno służyć jako centrum produkcji Tesli Model 2 z inwestycjami o wartości do 10 mld dolarów, gdy wszystkie jej rozbudowy zostaną sfinalizowane. Gigafactory w Nuevo León ma podobno na początku produkować części dla Cybertrucka i Modelu Y, biorąc pod uwagę jego bliskość do Giga Texas.

Jednak "w przyszłych fazach byłby to nowy model o niższych kosztach niż obecne", według lokalnych urzędników wtajemniczonych w plany, którzy mogą ostatecznie odnosić się do produkcji Modelu 2, o której szef designu Tesli poinformował, że ma pierwszeństwo przed premierą Roadstera 2.

Get the Tesla Motors 24' Cable Wall Connector on Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Tańszy Model 2 ma poprzedzić Roadstera 2, ponieważ Tesla skupia się na masowej adopcji EV
Daniel Zlatev, 2023-01-20 (Update: 2023-01-20)