Notebookcheck Logo

Aktualizacja oprogramowania BMW poprawia Digital Key i dodaje aplikację zdalnego sterowania parkowaniem

Najnowsze oprogramowanie BMW poprawia funkcjonalność Digital Key. (Źródło obrazu: BMW)
Najnowsze oprogramowanie BMW poprawia funkcjonalność Digital Key. (Źródło obrazu: BMW)
BMW wprowadza nową aktualizację, która dotyczy około 4,7 miliona pojazdów. Najnowsze oprogramowanie ułatwia udostępnianie i aktywację klucza cyfrowego oraz wprowadza do kilku modeli funkcję zdalnego parkowania opartą na aplikacji. Inne funkcje obejmują nowego operatora komórkowego dla osobistego eSIM oraz ulepszony proces ładowania modelu iX.
E-Mobility Software

BMW ogłosiło https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0407638EN/new-software-for-millions-of-bmw-vehicles-with-the-latest-software-upgrade aktualizację oprogramowania dla milionów kwalifikujących się pojazdów na całym świecie. Aktualizacja zawiera nowe funkcje dla klucza cyfrowego BMW, który umożliwia blokowanie, odblokowywanie i uruchamianie samochodu za pośrednictwem aplikacji Moje BMW. Użytkownicy mogą teraz dzielić dostęp do pojazdu między smartfony iPhone i Android. Ponadto, można aktywować klucz cyfrowy bezpośrednio w pojeździe za pomocą kodu aktywacyjnego, bez konieczności posiadania klucza fizycznego.

Funkcja Remote Control Parking w aplikacji będzie dostępna w niektórych krajach dla określonych modeli. Narzędzie to umożliwia kierowcy parkowanie za pomocą smartfona poza pojazdem. Oferowanymi manewrami parkowania będą te wcześniej zarejestrowane przez samochód oraz ruchy do przodu lub do tyłu w promieniu 6 m (~20 stóp). Nowe oprogramowanie BMW pozwala również klientom AT&T w USA korzystać z Personal eSIM, wbudowując się w istniejącą umowę i umożliwiając 5G w pojeździe. Łączność komórkowa pozwala na wykonywanie połączeń i przesyłanie danych bez konieczności posiadania smartfona w samochodzie. Kolejną funkcją w aktualizacji, specjalnie dla iX, jest możliwość zatrzymania ładowania i odblokowania kabla ładującego w aplikacji.

Najnowsze oprogramowanie jest w ofercie dla osób posiadających system operacyjny BMW iDrive 7 i 8, które firma szacuje na około 4,7 miliona pojazdów. Darmowa aktualizacja jest już dostępna dla ponad 30 modeli i można ją pobrać w menu ustawień pojazdu w zakładce Remote Software Upgrade.

Najnowsze oprogramowanie BMW poprawia funkcjonalność Digital Key. (Źródło obrazu: BMW)
Najnowsze oprogramowanie BMW poprawia funkcjonalność Digital Key. (Źródło obrazu: BMW)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Aktualizacja oprogramowania BMW poprawia Digital Key i dodaje aplikację zdalnego sterowania parkowaniem
Polly Allcock, 2023-01-24 (Update: 2023-01-24)